Sněmovna USA schválila návrh zákona o boji proti používání kryptoměn teroristy

18.08.2019

Sněmovna reprezentantů USA schválila návrh zákona, na jehož základě by měla být založena pracovní skupina, která bude bojovat proti tomu, aby teroristé nepoužívali kryptoměny.

Rezoluce 5036, která představuje změněnou verzi návrhu zákona, tak jak jej Výboru pro finanční služby předložil republikán Ted Budd, ustanovuje "nezávislou pracovní skupinu pro finanční technologie", jejímž cílem bude boj proti nezákonnému používání kryptoměn.

Podle veřejných záznamů, zveřejněných v oficiální online databázi Kongresu USA, schválila novou verzi návrhu zákona celá Sněmovna reprezentantů.

Tato rezoluce H.R. 5036 zavádí stejné časové rámce pro vyšetřování a poskytování zpráv o potenciálním používání kryptoměn v rámci trestné činnosti.

Jednou z klíčových změn upraveného zákona je sekce, v níž se praví, že subjektům bude zabráněno v používání kryptoměn jen tehdy, když se budou chtít vyhnout sankcím. Nová část nazvaná "Zamezení podvodným a zahraničním činitelů v obcházení sankcí" ukládá regulačním orgánům povinnost "nejpozději do 180 dní" po schválení zákona oznámit potenciální využívání kryptoměn a technologií coby prostředku k vyhýbání se sankcí, financování terorismu nebo praní špinavých peněz.

Návrh zákona obsahuje také podmínky, týkající se odměn za pomoc regulátorům při poskytování informací, "vedoucí k usvědčení, která budou souviset s používáním digitálních měn teroristy". HR 5036 navrhuje, aby výše odměny pro jakoukoliv osobu, která poskytne informace, vedoucí k usvědčení jednotlivce, nebo organizace zapojené s používáním kryptoměn v souvislosti s teroristickou činností, nepřesáhla 450 000 dolarů.

Zdroj: cointelegraph.com/