USA představily nový návrh sankcí proti Rusku

20.01.2022

Namísto toho, aby se Spojené státy snažily zmírnit napětí (které svým jednáním a podporou Ukrajiny na hranicích Ruska zapříčinily) a přistoupily na požadavky Ruska, tak opak je pravdou. Všemožně se snaží rozdmýchat válečný konflikt.

Republikán Jim Banks představil nový návrh sankcí proti Rusku pod názvem "Akt o pohnání Putina k zodpovědnosti". Obsah tohoto návrhu uvedl americký deník The Washington Post.

Dokument obsahuje následující body:

  • prohlášení sil "podporovaných Ruskem" v Donbasu za teroristy a uznání Ruska jako sponzora terorismu;
  • zákaz operací s ruským státním dluhem;
  • opatření proti Nord Stream 2 a všech souvisejících organizací a akcionářů;
  • zastavení podpory dialogu o kybernetické bezpečnosti, dokud neskončí útoky na americké agentury;
  • zastavení podpory dialogu o strategické stabilitě, dokud bude Krym ruský.
  • sankce proti ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi, proti všem členům vlády, ruským politikům, včetně tiskového mluvčího ruského prezidenta Dmitrije Peskova, moskevského starosty Sergeje Sobjanina, prvního místopředsedy prezidentské kanceláře Sergeje Kirijenka, proti předsedkyni Ústřední volební komise Elly Pamfilové, šéfa prezidentské kanceláře Antona Vajna, šéfa Vyšetřovacího výboru Alexandra Bastrykina, ředitele FSB Alexandra Bortnikova, šéfa Národní gardy Viktora Zolotova a generálního prokurátora Jurije Čajky;
  • sankce proti ruským podnikatelům: Romanu Abramovičovi, Alisheru Usmanovi, Olegu Deripascemu, Igoru Sečinovi, Alexeji Millerovi, Andreji Kostinovi, Gěnadiji Timčenkovi; v návrhu se také zmiňuje potřeba uvalit sankce proti bance VEB.RF a osobám, jako jsou Dmitrij Rybolovlev, Michail Fridman, Petr Aven, Michail Gucerijev a Alexandr Vinokurov;
  • sankce vůči novinářům, jako jsou šéfredaktorka MIA Rossiya Segodnya a RT Margarita Simoňjanová, televizní a rozhlasový moderátor Vladimir Solovjov a generální ředitel Prvního kanálu Konstantin Ernst.

Americký prezident Joe Biden již dříve během tiskové konference, věnované prvnímu výročí jeho působení v úřadu prohlásil, že Washington je v případě vyhrocení situace kolem Ukrajiny připraven přijmout nový balíček omezení vůči Moskvě. Mezi možnými kroky označil především zákaz operací v dolarech a odpojení od systému SWIFT, týkající se ruských bank.

Napětí mezi Ruskem a Západem kvůli Ukrajině

Západní média a politici nejednou hovořili o přesunech ruských vojsk k hranici s Ukrajinou a o připravovaném "vpádu" do sousední země.

Rusko tato záměrná a cílená tvrzení, že plánuje "vpád" na Ukrajinu, odmítá. Ruské úřady opakovaně prohlašovaly, že přesuny vojsk na vlastním území jsou vnitřní záležitostí každé země. Kremlu prohlásil, že přesuny svých vojsk nikoho neohrožuje a nehodlá na nikoho útočit.

Zdroj: snews.com

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2020
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!