Společnost Allseas pozastavila práce na plynovodu Severní proud 2 kvůli sankcím 

21.12.2019

Společnost Allseas, zodpovědná za pokládku potrubí plynovodu Severní proud 2, pozastavuje práce na projektu, a to v souvislosti s tím, že USA schválily vojenský rozpočet, umožňující uvalení sankcí vůči účastníkům tohoto projektu. Oznámilo to vedení společnosti Allseas.

Dále se v prohlášení uvádí, že organizace nyní čeká na vysvětlení ze strany amerických úřadů.

"Allseas bude jednat v souladu s právními předpisy a bude snižovat objem práce v naději, že dostane vysvětlení, včetně nezbytných normativních, technických a ekologických odůvodnění od úřadů USA," uvádí se v prohlášení Allseas.

Američtí senátoři Ted Cruz a Ron Johnson 19. prosince zaslali vedoucímu společnosti Allseas Edwardovi Heeremovi výhružný dopis, v němž ho varovali, že společnost bude čelit ničivým a fatálním sankcím, pokud nezastaví účast na projektu Severní proud 2.

Pohrozili nám také "podstatným snížením cen akcií a zničením finanční životaschopnosti společnosti" kvůli úplnému zablokování všech aktiv v USA. Společnosti budou také zakázány jakékoli transakce v americké jurisdikci a vedoucím představitelům společnosti bude zakázán vstup do USA.

Sankce proti plynovodu Severní proud 2

Americký prezident Donald Trump schválil obranný rozpočet na rok 2020, do něhož byly zařazeny i prostředky na "boj proti Rusku", sankce proti plynovodu Severní proud 2 a vojenská pomoc Ukrajině.

Celkem bylo na potřeby Pentagonu vyčleněno 738 miliard dolarů, přičemž v roce 2019 činil obranný rozpočet 716 miliard. Rozpočet se ale stal, jako již tradičně, nejen způsobem pro vyčlenění peněz, ale také nástrojem pro uplatnění politických rozhodnutí.

Nic to ale nemění na věci, že výstavba plynovodu Severní proud 2 je prakticky u konce. Do listopadu 2019 bylo položeno přes 80 procent potrubí a jeho uvedení do provozu se plánuje na polovinu roku 2020.

Zdroj: antiwar.com

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2020
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!