Švýcarsko začalo do domácností rozesílat informační letáky

10.09.2022

Jedná se o to, že pokud budou lidé úmyslně ve svých bytech topit na více než 19 stupňů, půjdou za to do vězení až na 3 roky v důsledku ohrožování národní bezpečnosti!

Teplotu bytů budou měřit komisní hlídky skrze bytové dveře, což je prý vysoce přesná a zaručená metoda určení teploty uvnitř bytu! Na rozdíl od ČR ale mohou Švýcaři v kotlích ohřívat vodu na 60 stupňů Celsia a zamezit tím množení legionelly!

Již v úterý přinesla světová média neuvěřitelnou informaci o tom, že ve Švýcarsku, které je považováno za zemi nejvyšší demokracie a svobody v Evropě, začnou zavírat lidi do vězení za to, když si doma zatopí na více stupňů, než dovolí švýcarská vláda. Švýcarům, kteří tuto zimu budou udržovat své domovy nad 19 stupňů, čímž poruší vládní směrnice kvůli nedostatku plynu, hrozí vysoké pokuty a dokonce až tři roky vězení, řekl v úterý mluvčí ministerstva pro energetiku Markus Spurndly.

V případě úmyslného porušení příkazů totiž hrozí trest odnětí svobody. V ostatních případech může porušení příkazu dosáhnout jen pokuty, která ovšem může jít až do desítek tisíc švýcarských franků. Je to prý kvůli tomu, že plyn a elektřina jsou strategickými energiemi pro švýcarský průmysl a úmyslné topení v bytech na vyšší teplotu splňuje parametry průmyslové sabotáže s cílem poškodit národní ekonomiku. Na veřejnost se již dostaly i podrobnosti, jak se to bude kontrolovat.

V bytových domech a v bytovkách se teplota bude měřit speciálními měřáky pro měření teplot povrchů přechodových materiálů. Nejčastěji půjde o měření u dveří do bytu pomocí termálního měřáku s displejem, který zobrazuje teplotu unikajícího teplého vzduchu škvírami mezi dveřmi. V takovém případě měřák přesně naměří teplotu unikajícího vzduchu z bytu. Pokud má byt gumové těsněné okolo dveří, takže žádný vzduch zevnitř bytu neuniká, změří se teplota bytů skoro stejně přesně, ale nepřímo.

Dveře bytů jsou v drtivé většině ze dřeva a dýhy, což jsou materiálu pohlcující teplo. Nejprve se změří teplota v chodbě bytovky, kde se podle všeho vůbec topit nebude, nebo jen na velmi nízkou teplotu, a potom se změří teplota dřevěných dveří a vypočte se tepelný příkon zevnitř bytu, který je do dveří předáván. Přesnost výpočtu je prý překvapivě velmi vysoká a přesahuje až 95% přesnosti určení teploty v bytě s odchylkou půl stupně Celsia.

Teploměrové gestapo bude ve Švýcarsku měřit dveře od bytů

V podstatě jde o měření rozdílové teploty mezi chodbou a teplotou dveří. Měření bude probíhat u paty dveří, tedy u prahu, uprostřed a na vrcholu dveří. Z těchto 3 parametrů se vypočte teplota v bytě. Panečku, to je Orwell hadr! Zatopíte si na přijatelných 25 stupňů a najednou se ozve na dveře bušení a jekot, že máte otevřít, za dveřmi hlídka státního energetického úřadu a vtrhnou vám do bytu a máte malér. Budete muset honem vymýšlet důvod, proč jste topili navíc, např. ze zdravotních důvodů, nemocný člen rodiny atd.

V takovém případě nepůjde o úmysl a dostanete jen pokutu, která může dosáhnout až 50 000 švýcarských franků. Jenže pokud objektivní důvod nenajdete, pouze řeknete, že jste si zatopili na víc, protože vám byla zima a nepohoda, zavřou vás do kriminálu. Zoufalé vlády dělají zoufalé kroky. Když nebude plyn a elektřina v dostatečném objemu k dispozici v celé Evropě, tyhle hlídky začnou chodit všude ve všech státech EU. Tato metoda měření skrze bytové dveře je opravdu vysoce přesná a napráská na vás, na kolik uvnitř svého bytu topíte.

Teoreticky se tomu dá bránit tak, že na vnitřní stranu dveří v bytě nalepíte několik vrstev alobalu, a to lesklou stranou navrch dovnitř bytu, aby alobal odrážel teplo zpátky do bytu a nepřecházelo do dřeva dveří. Lze ještě dát pod ten alobal polystyrenová plata, nalepit je na dveře a teprve na ten polystyren se dají vrstvy alobalu. Musíte nejprve ale dokonale utěsnit dveře, a to včetně prahu dveří, což bývá často největší problém, protože mnoho bytů má dveřní prahy netěsné úmyslně, a to kvůli požárním a plynovým předpisům. Jakákoliv škvíra ve dveřích zůstane, tudy se bude ven do společných prostor bytovky řinout proud teplého vzduchu a hlídka to na termografu uvidí na displeji. Problémem je i investice do termografu, protože pokud nedisponujete tímto měřákem, tak nejste schopni posoudit kvalitu těsnosti vlastních dveří.

Brzy budou uzákoněny dálkově odečítané teploměry povinně nainstalované ve všech místnostech bytů a domů

Toto měření skrze dveře je ale podle nejen mého názoru jen dočasné, protože vlády zřejmě navrhnou změny zákonů a povinnost instalace dálkových teploměrů, které budou přes internet nebo radiově hlásit teplotu přímo z těles radiátorů a rovněž z měřáků umístněných na stropech v jednotlivých místnost. Ty budou mít zřejmě i proximity senzory bránící zakrytí měřáků nějakou fólií, aby to lidi nemohli obcházet tím, že zabrání přívodu teplého vzduchu k senzoru měřáku. Nebude v silách energetických úřadů chodit každý večer po milionech bytů v republice, to je prostě nesmysl, na to nejsou lidi a ani zdroje.

Podobné dálkově odečítané teploměry budou brzy povinností všude v Evropě
Podobné dálkově odečítané teploměry budou brzy povinností všude v Evropě

Bude se to měřit namátkově tento rok a v dalších letech se začnou povinně do bytů a staveb montovat dálkově odečítané teploměry, které budou teplotu konstantně hlásit do databáze a na servery energetického úřadu. Pouze elity a členové vlády budou mít výjimku a budou si topit naplno, bez svetrů. Součástí výherních loterií budou brzy i takové bizarní výhry, jako je radiátor bez omezení!

Vyhrajte rok topení na radiátorech doma bez limitů a užijte si komfort domácího tepla jako za starých časů, začnou lákat loterie své sázející. Co je ovšem hodně zajímavé, to je informace švýcarského energetického departmentu o tom, že Švýcaři budou mít dovoleno ohřívat vodu v ústředních kotlech na maximálně 60 stupňů Celsia, což je ale normální teplota ve většině zemí Evropy, takže Švýcaři alespoň na teplotě vody strádat nebudou.

Zdroj: -VK- Šéfredaktor AE News, aeronet.news/

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!