Švýcarský výrobce hodinek Hublot představil model, který bude pouze za BTC

29.08.2019

Švýcarský výrobce luxusních hodinek Hublot oficiálně představil nové hodinky Big Bang Blockchain. Nový model bude připomínat nadcházející 10. výročí bitcoinu.

Podle oficiální zprávy společnosti Hublot bude možné limitovanou edici o počtu 210 kusů zakoupit pouze za bitcoiny. Počet vyrobených kusů hodinek je symbolickou připomínkou toho, že počet bitcoinů nikdy nepřekročí 21 milionů.

Za účelem propagace a prodeje se společnost Hublot spojila s firmou Octagon Strategy Limited (OSL) - významným asijským makléřem digitálních aktiv, který během předprodeje pomůže zpracovat data zákazníků.

Aby si mohl zákazník koupit hodinky Big Bang Blockchain, musí se zaregistrovat na prodejním webu. OSL poté potvrdí údaje a zašle e-mailem údaje o platbě.

Elitní švýcarská značka také ocenila technologii blockchain a označila ji za "revoluci ve finančním systému". A Hublot k tomu dodal:

"Tím, že umožníme rozšíření digitálních informací, technologie blockchain vytvoří páteř nového typu internetu. Tato technologie je známá svou originalitou, a je považována za jeden z nejmocnějších a nejrychleji rostoucích nástrojů obchodu, nemluvě o neomezených možnostech použití v různých aspektech, které způsobí převrat v rámci různých průmyslových norem a obchodu."

Švýcarský výrobce není jediný, kdo si připomíná nadcházející výročí vzniku bitcoinu. Například jedna umělecká galerie v Paříži zahájila výstavu s názvem "Bitcoin Art (R)evolution", která má za cíl "ukázat potenciál kryptoměn". Každý exponát na výstavě je možné zakoupit pouze za bitcoiny nebo jiné kryptoměny (litecoin, monero, ethereum).

Bitcoin se prvně objevil v roce 2008, kdy vrcholila celosvětová finanční krize. 31. říjen 2008 je pro bitcoin považován za "nulový bod", ačkoli první skutečný bitcoin byl vytěžen 3. ledna 2009.

Během téměř deseti let těžby bylo více než 300x prohlášeno, že kryptoměna je mrtvá. Nicméně bitcoin zůstává nejoblíbenější digitální měnou na světě, se současnou tržní kapitalizací přes 115 miliard dolarů (CoinMarketCap).

Zdroj: cointelegraph.com