Syrská armáda sestřelila nad vojenskou základnou dron, patřící teroristům

18.07.2019

Syrská státní televize informovala o tom, že vojáci syrské armády sestřelili dron, patřící teroristům. Podle informací se tak mělo stát nad leteckou základnou, ve městě Hamá.

Z bezpečnostních důvodů nebylo syrskou televizí uvedeno, odkud byl dron vypuštěn a zda byl vybaven bojovými střelami.

Ozbrojenci z teroristické skupiny Fronta an-Nusrá a její spojenecké ozbrojené skupiny v provincii Idlib vyrábějí drony, které jsou schopné nést výbušniny a výbušná zařízení. S takovými drony pak teroristé útočí na pozice syrské armády, na severu provincie Hamá a v hornaté oblasti provincie Latákia. Teroristé se rovněž často snaží ze vzduchu útočit na ruskou leteckou základnu Hmímím.

Pokus o útok na syrskou leteckou základnu v provincii Hamá, svědčí o tom, že jsou teroristé schopni dopravit výbušniny, připevněné na dronech, kamkoliv.

Situace v Sýrii

Sýrii už od roku 2011 trápí občanská válka, vládní síly bojují proti mnohým opozičním skupinám a také proti militantním a teroristickým organizacím.

Koncem dubna teroristé zvýšili počet útoků na syrské provincie Hamá, Aleppo a Latákie. Vládní síly reagovaly zesílenými útoky na teroristy, kteří zůstali v Idlibu. Zaměřují se na teroristickou skupinu Fronta an-Nusrá, na jejich dělostřelecké pozice a pozorovací stanoviště.

Stále častější útoky ze strany teroristů

V poslední době jsou teroristy prováděny časté útoky na ruskou leteckou základnu Hmímím. Již v dubnu se teroristé pokusili zmíněnou základnu ostřelovat celkem dvanáctkrát a k několika útokům došlo i v následujících měsících. Všechny útoky byly včas zachyceny prostředky protivzdušné obrany a zneškodněny.

Zdroj: worldbulletin.net