Syrská televize informovala o výbuchu v centru Damašku, incident si vyžádal oběti

18.02.2020

K výbuchu došlo v centru Damašku, hlavním městě Sýrie. Syrská arabská tisková agentura informovala, že si výbuch vyžádal nejméně jednu oběť a několik zraněných.

"Výbušné zařízení bylo odpáleno v oblasti garáží (na místě autobusového nádraží) v Damašku a na místě jsou zranění lidé," informovala televizní stanice Al-Ikhbariya.

Korespondent agentury SANA informoval, že k incidentu došlo v centru Damašku, a že podrobnosti se zjišťují.

Syrská arabská tisková agentura s odkazem na policii informovala, že zemřel jeden člověk a několik dalších bylo zraněno.

Televizní kanál Al-Ikhbariya uvedl, že jeden civilista byl zabit a několik dalších bylo zraněno v důsledku výbuchu výbušného zařízení, které bylo nastraženo v autě u autobusového nádraží v centru Damašku.

Od začátku února se jedná o třetí teroristický útok v hlavním městě Sýrie. 7. února explodovala bomba, kdy byl zraněn jeden člověk. O tři dny později byla při výbuchu automobilu na západě města zraněna jedna osoba. Žádná teroristická skupina se k těmto bombovým útokům nepřihlásila.

Raketový útok na Damašek

Na začátku února došlo k jinému (raketovému) útoku na Damašek. Izraelské obranné síly oznámily, že zaútočily na 20 cílů v okolí hlavního města. Mělo se jednat o odvetu za údajné ostřelování z území Sýrie.

V hlavním městě Sýrie byly slyšet silné výbuchy. Podle místních médií se syrské protivzdušné obraně podařilo sestřelit několik raket. Státní televize Al-Ikhbariya informovala, že syrská protivzdušná obrana byla aktivována, aby byl zmařen izraelský útok na Damašek.

Podle agentury SANA se syrské armádě podařilo většinu nepřátelských raket sestřelit. Podle informací byl útok zaměřen na vojenské základny poblíž Damašku.

Zdroj: worldbulletin.net

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2020
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!