Syrský ozbrojenec sdělil, že jejich skupinu školili američtí instruktoři

15.07.2020

Tři ozbrojenci ze skupiny Maghawir al-Thawra (Nová syrská armáda), kteří byli zadrženi a odvezeni do syrského města Tadmur nedaleko Palmýry, uvedli, že dostali za úkol sbírat informace o ruských objektech. Jeden z ozbrojenců uvedl, že absolvoval přípravu pod dohledem amerických instruktorů.

"Jsme členy organizace Maghawir al-Thawra. Naše skupina se skládala z osmi lidí: sedmi bojovníků a jednoho průvodce, který se mimo jiné také zabývá pašováním zboží a převáží vojenský personál a drogy. Jeli jsme na motorkách, abychom byli mobilnější a rychle splnili bojový úkol, ale dostali jsme se do minového pole," řekl novinářům jeden ze zadržených ozbrojenců Jasim al Ali.

Podle jeho slov několik členů skupiny zahynulo, když najeli na miny.

"Zabloudili jsme se a nevěděli jsme, kudy máme jet, protože průvodce zahynul, tak jsme jeli dál. Pak jsme narazili na vojenskou hlídku a dostali jsme se do zajetí a syrská vojska nás odvezla sem," dodal ozbrojenec.

Jeden z ozbrojenců uvedl, že úkolem skupiny byl sběr informací. "Poslali nás do provincie Rakka, do města Al-Mansurah... Měli jsme získat informace o ruských, íránských a syrských objektech," uvedl zadržený muž a dodal, že jejich skupina byla vyslána z osady At-Tanf, kde také prodělala výcvik pod dohledem amerických instruktorů.

"Američtí instruktoři nás učili, jak zacházet se všemi druhy zbraní. Všechny zbraně byly americké výroby. Američtí instruktoři se účastnili tréninků, ale školili nás Syřané. Američané na to jen dohlíželi, kontrolovali a hodnotili průběh výcviku a přípravy. Tréninky byly náročné a intenzivní a trvaly několik hodin denně," řekl novinářům další ze zadržených Abdallah al-Mishuat.

Podle jeho slov se při výcviku ozbrojenců používaly americké zbraně, ale k plnění bojového úkolu byli členové skupiny vyzbrojeni ruskými samopaly.

Teď jsou všichni zadržení ve vazbě v místě dislokace syrských vojsk ve městě Tadmoru. Syrské speciální vojenské služby ověřují jejich výpovědi a snaží se zjistit jejich podíl na jiných nezákonných diverzních operacích.

Zdroj: antiwar.com

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2023
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!