USA zvyšují dovoz ruské ropy o více než 40%, ruší některé sankce proti RF

05.04.2022

Zatímco USA požadují od EU a dalších zemí stále přísnější sankce vůči Rusku, které již v EU způsobilo velké ekonomické škody, USA zvyšují dovoz ruské ropy a ruší další sankce, ale evropským zemím to očividně nevadí a nechají své obyvatelstvo strádat.

USA naléhají na Evropu, aby uvalila sankce na Rusko, a také požadují, aby se EU vzdala ruské ropy a plynu. Minulý týden však USA zvýšily své nákupy ruské ropy o více než 40 procent a zrušily sankce na hnojiva z Ruska. Michail Popov, náměstek tajemníka Rady bezpečnosti Ruska k tomu, uvedl:

"Spojené státy přinutily Evropany k uvalení protiruských sankcí, přičemž samy nejen pokračují v dovozu ropy z Ruska, ale za poslední týden zvýšily dovoz "černého zlata" o 43 procent na 100 000 barelů denně!"

USA přitom tlačí na to, aby od nich EU nakupovala mnohem dražší frakovací plyn, což přinese evropské ekonomice masivní konkurenční nevýhody a bude stát spoustu pracovních míst. Sankce uvalené na hnojiva z Ruska a Běloruska navíc povedou k prudkému nárůstu cen potravin v EU a prudkému nárůstu hladu v Africe. Rusko a Bělorusko dodávají téměř polovinu světových hnojiv, a protože výroba hnojiv je energeticky náročná, Evropa sama tuto mezeru zaplnit nemůže, protože energie je stejně vzácná a ceny energií raketově rostou. USA tak oslabují EU, kterou vnímají nejen jako vazala, ale také jako ekonomického konkurenta.

USA však nejsou tak hloupé jako EU, protože i USA potřebují hnojiva pro své zemědělství. V důsledku toho USA 24. března zrušily stávající sankce na ruská hnojiva a některé další komodity.

Proč o tom veřejná média neinformují?

Zdroj: infokuryr.info/n/

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2023
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!