Teherán se vyjádřil k prohlášení Trumpa o „zničení“ Íránu a dodal, že „nežijeme v 18. století“

20.07.2019

Íránský ministr zahraničí Mohammad Džavád Zaríf označil výhrůžky amerického prezidenta Trumpa, který okamžitě reagoval násilím v případě, že Írán zaútočí na "cokoliv amerického" za nehorázné.

Íránský ministr zahraničí se k vyhrůžkám amerického prezidenta vyjádřil v rozhovoru pro CNN.

"Toto prohlášení svědčí o tom, že záměry USA jsou agresivní a nezákonné. Spojené státy nejsou v pozici, že by mohly Írán kdykoliv zničit, pokud by ovšem nepoužily zakázané zbraně," prohlásil ministr.

Íránský ministr zahraničí také uvedl, že by měl mít americký prezident na paměti, že dnes nežijeme v 18. století. Odkázal tak na stanovy OSN a poukázal na skutečnost, že hrozba použitím síly je nezákonná, což USA nerespektují, jak jsme se mohli v nespočtu vojenských intervencí na suverénní země přesvědčit

Americký prezident Donald Trump pohrozil Íránu "nepřekonatelnou silou" a hovořil i o možném totálním zničení, v případě "útoku na cokoliv amerického".

"Jakýkoliv útok Íránu na cokoliv amerického se setká s obrovskou a ohromující silou, což může znamenat úplné jeho úplné zničení," napsal Donald Trump na Twitteru.

Tento Trumpův příspěvek byl reakcí na slova íránského prezidenta Hasana Rúháního. Ten uvedl, že americkou administrativu "postihlo mentální postižení", a že už nedokáže rozlišit, co je správné, pravdivé, a co ne.

Zdroj: worldbulletin.net