Tisíce patnáctiletých dětí končí na úřadech práce

08.06.2023

Tisíce patnáctiletých dětí, které se nedostaly na střední školu, končí na úřadech práce. To, že nedostanou žádnou podporu, neboť kvůli věku ještě pracovat nemohou, není zdaleka to nejhorší.

Tím nejhorším je skutečnost, že poté, co se budou celý rok poflakovat bez školy, ztratí většina z nich základní učební návyky, které se už budou jen velmi složitě obnovovat.

Zajímalo by mě, zda rodiče těchto dětí, kteří volili koalici SPOLU, jsou stále se svým rozhodnutím spokojeni. Já bych si na jejich místě trhal vlasy za to, že jsem vlastní chybou v podstatě přispěl k zásadnímu ohrožení budoucnosti své vlastní dcery či syna. Tohle fiasko by ve většině zemí stačilo na okamžitý pád nejen ministra školství, nýbrž i celé vlády.

Už několik let bylo totiž jasné, že tenhle silný ročník na střední školy dorazí, jakož i to, že nemáme dostatečné kapacity, abychom dokázali těmto dětem nabídnout patřičné vzdělání. Co v této záležitosti  dělala vláda poslední rok a půl? Absolutně nic.

Vlastně ano, zabývala se výrobou plakátů s Putinem v pytli na mrtvoly, doporučením, abychom pletli svetry a obíráním důchodců o jejich zákonnou valorizaci.

Mnohé děti nemají kam jít na školu, nejsou léky, pošta je v rozvratu, stejně jako naše veřejné finance, inflace je již přes rok v dvojciferných číslech, jsme nejhorší v celé Evropě v poměru HDP k předcovidovému období, máme nejvyšší cenu elektřiny na světě, rapidně klesá reálná mzda a s ní životní úroveň našich obyvatel. A mohl bych pokračovat... Ale podle naší vlády je Česká republika ve formě.

Štve mě, jak ta parta amatérů ničí životy našich spoluobčanů, a teď dokonce i našich dětí. Do běla mě rozpaluje to, že se nám ještě vysmívají do očí, když bezskrupulózně lžou, že je všechno v pořádku, a že odvádějí výbornou práci. Ve skutečnosti předvádějí šlendrián historických rozměrů a už dávno měli od nás, občanů České republiky, dostat padáka.

Pokud jim ho v nejbližších měsících nedáme, pak neseme plnou spoluodpovědnost za to, co se s naší zemí stane v příštích letech. Kdokoliv, kdo upřednostní své pohodlí před tím, aby se zapojil do proudu, usilujícího o svržení této vlády nezodpovědných dobrodruhů, přispívá k devastaci životů nás všech. 

Uvědomte si, že příště to může být i vaše dcera či váš vnuk. Pokud se nyní nezvednete, tak si za rok za dva nestěžujte, že skončí někde na pracáku. Nebude to vina Fialy, nýbrž vaše. Neb jak známo - pro vítězství zla úplně stačí, když dobří lidé neudělají nic. Tuto odpovědnost za budoucnost naší země z vás nikdo nesejme.

Je to na každém jednom z nás. Bez výjimky, bez výmluv. Tak pojďte s námi!

DEMISI!

P.S. Prosím sdílejte tento příspěvek, jak jen můžete a především jej pošlete těm, kteří stále ještě váhají. Ať si konečně uvědomí, že pokud dál zůstanou sedět s rukama založenýma v klíně a dělat, že se jich to netýká, tak to budou oni, kdo ponesou vinu za dystopii, do které naše země směřuje.

Díky moc!

Zdroj: autor: Jindřich Rajchl, facebook.com/rajchl.jindrich/ 

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!