Trosky amerického dronu byly vyzvednuty v íránských vodách

16.07.2019

Íránský ministr zahraničí Mohammad Džavád Zaríf ve čtvrtek na Twitteru ukázal přesné místo na mapě, kde íránské síly sestřelily americký dron. Dále uvedl, že trosky dronu byly nalezeny a vyzvednuty v íránských vodách.

Zaríf ve čtvrtek prohlásil, že se Íránu podařilo vyzvednout trosky amerického dronu, který ve stejný den sestřelily íránské síly protivzdušné obrany. Podle ministra se dron, který vzlétl ze Spojených arabských emirátů (SAE), nacházel v íránském vzdušném prostoru a uvedl pro kontrolu přesné souřadnice, kde byl sestřelen. K tweetu přiložil mapu s dráhou dronu.

"Americký dron vzlétl z SAE v neviditelném režimu s vypnutým identifikačním transpondérem v 0:14 místního času a narušil íránský vzdušný prostor. Byl zasažen v 04:05 naší raketou na souřadnicích (25°59'43"s. š., 57°02'25"v. d.) nedaleko Kumobaraku," napsal na Twitteru šéf íránské diplomacie.

Zaríf obvinil Spojené státy z ekonomického terorismu, tajných operací proti Íránu a narušování hranic. Dále oznámil, že hodlá celou věc i s veškerou dokumentací předložit Radě ebzpečnosti OSN.

"Nechceme válku, ale budeme vytrvale bránit své nebe, zemi a vodní území," uvedl Zaríf. "Předložíme tuto novou agresi na půdě OSN a dokážeme, že tvrzení USA o mezinárodních vodách je lživé," doplnil.

Zdroj: worldbulletin.net