Trump: Kdyby Biden vedl jednání s Ruskem, USA by už neexistovaly

13.06.2020

Americký prezident Donald Trump zpochybnil schopnost demokratického kandidáta na prezidenta Joe Bidena vést mezinárodní jednání se zeměmi, jako je Rusko a Čína.

"Co si myslíte, jak by s ním, s Bidenem,  jednala Čína, Rusko, Japonsko a další země? Neměli bychom už žádnou vlastní zemi!" napsal prezident na Twitteru.

Zároveň Trump sdílel video, na kterém je vidět, jak se Biden zakoktal, když říká: "Víte, rychle rostoucí eehm... hmm... Já nevím." Vůbec nebylo jasné na jakou otázku se Biden snažil odpovědět, a co tou nesrozumitelnou odpovědí myslel.

Biden pro změnu žádá, aby Facebook bojoval proti Trumpovi. Štáb kandidáta na demokratického prezidenta Joe Bidena sdílel petici, adresovanou sociální síti Facebook, se žádostí, aby přijal přísná opatření proti Donaldovi Trumpovi. V odpovědi štáb Joe Bidena pouze obdržel ujištění, že sociální síť bude bránit svobodu slova.

"Vyzývám vás, abyste vytvořili jasná pravidla, která budou platit pro všechny stejně, včetně Donalda Trumpa, kde se zakazuje výhružné chování a šíření dezinformací," uvádí se v petici, kterou Bidenův štáb nabízí k podepsání svým stoupencům.

"Facebook i nadále umožňuje Donaldovi Trumpovi psát cokoli, aby se jeho bláznivá prohlášení dostala k milionům voličů. Trump a jeho spojenci používali Facebook k šíření strachu a dezinformací v době hlasování, aby se pokusili zdiskreditovat naše hlasy," píše se v petici.

Sociální síť Facebook v reakci na to uvedla, že v USA jsou pravidla stanovena demokraticky zvolenými zástupci státu. Facebook přitom připomněl, že i Trump má určité stížnosti na tuto sociální síť.

"Před dvěma týdny vydal prezident USA výkonný dekret, který po federálních agenturách požadoval, aby zabránily webům sociálních médií účast na faktických kontrolách politických prohlášení. Tento týden ale kandidát na post prezidenta za demokraty zorganizoval petici, která nás vyzývá k tomu, abychom udělali pravý opak," uvádí se v prohlášení Facebooku.

"Zástupci, zvolení lidmi, by měli stanovit pravidla, a my se budeme těmito pravidly řídit. V listopadu budou volby a my budeme hájit politická prohlášení, i když s nimi nebudeme souhlasit," uvedl Facebook.

Prezidentské volby v USA - 2020

Volby prezidenta USA a poslanců obou sněmoven Kongresu se mají konat 3. listopadu 2020. Republikáni budou předkládat kandidaturu úřadujícího prezidenta Donalda Trumpa na druhé funkční období. Sjezdy obou stran, na nichž budou jmenováni kandidáti, jsou naplánovány na srpen.

Zdroj: worldbulletin.net

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!