Prezident Trump oznámil další likvidaci vysoce postaveného člena IS

29.10.2019

Americký prezident Donald Trump oznámil na Twitteru likvidaci nejbližšího zástupce vůdce teroristické organizace Islámský stát Abú Bakra al-Bagdádího.

"Právě se potvrdilo, že američtí vojáci zabili pravou ruku Abú Bakra al-Bagdádího, který by nejpravděpodobněji po zabití Bagdádího zaujal vedoucí pozici u této organizace," napsal Trump.

Likvidace Abú Bakra al-Bagdádího

Americký prezident již dříve informoval o tom, že Spojené státy zlikvidovaly vůdce teroristické organizace Islámský stát Abú Bakra al-Bagdádího. Podle jeho slov byl terorista zabit při operaci armády Spojených států na severovýchodě Sýrie. Dále se objevily informace, že během další operace byl zřejmě zlikvidován další vysoce postavený terorista Abu al-Hassan al-Muhajir.

Později předseda Sjednoceného výboru náčelníků Štábů USA Mark Milley sdělil, že ostatky vůdce al-Bagdádího byly řádně pohřbeny. Televize Fox News zveřejnila informaci, že tělo teroristického vůdce bylo pohřbeno v moři.

Al-Bagdádí, pravým jménem Ibrahim Awwád Ibrahim Alí al-Badrí, se na veřejnosti poprvé objevil  v červenci roku 2014, když v jedné z hlavních mešit v Mosulu vyhlásil vznik islámského chalífátu. Od té doby se v médiích několikrát objevily informace o jeho zabití, ale žádná nebyla potvrzena. V květnu irácké úřady uvedly, že al-Bagdádí žije a pravděpodobně se skrývá v syrském městě Chadžin.

Islámský stát

Islámský stát je radikální islámská teroristická organizace, která vznikla na území Iráku a v roce 2014 vyhlásila samozvaný Islámský stát, který ale nebyl mezinárodně uznán žádným jiným státem. Stoupenci IS prohlásili obsazené území za chalífát, který si nárokuje náboženskou autoritu nad všemi muslimy na světě a usiluje o jejich nadvládu.

Zdroj: snews.com 

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2020
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!