Trump oznámil, že je připraven zaútočit na 52 cílů v Íránu

05.01.2020

Prezident USA Donald Trump si nejspíše uvědomil, čeho se dopustil, a tak v obavách před tvrdou odplatou pohrozil, že v případě jakéhokoliv útoku na Američany provede "rychlý a silný úder" na 52 vytipovaných cílů v Íránu. Koalice USA potvrdila, že její dvě základny v Iráku byly v sobotu vystaveny raketovým útokům.

"Nechť je to varování, že pokud Írán zaútočí na Američany nebo americký majetek, zacílíme na 52 cílů v Íránu (přesně stejný počet amerických občanů, kteří byli před mnoha lety zajati Íránem jako rukojmí), z nichž některé jsou pro Írán a íránskou kulturu velmi významné, a tyto cíle, stejně jako samotný Írán, dostanou rychlou a silnou ránu. USA již nikomu nedovolí žádné hrozby," napsal Trump na Twitteru.

Trump také prohlásil, že Írán bude v případě útoku čelit nejmodernějšímu vojenskému vybavení.

"Pokud Írán zaútočí na americkou základnu nebo na jakéhokoliv Američana, zaútočíme na něj některou z těchto zcela nových zbraní... a to bez váhání!" - napsal Trump na Twitteru.

Koalice USA ve svém prohlášení potvrdila, že její dvě základny v Iráku byly v sobotu vystaveny raketovým útokům. Podle údajů koalice nejsou její objekty poškozeny, ale mohly být zraněny civilní osoby.

"Zvýšili jsme bezpečnostní a obranná opatření na iráckých základnách, kde jsou umístěny koaliční síly," uvedl mluvčí koalice plukovník Miles Cuggins.

Připomněl, že za poslední dva měsíce byla základna napadena 13krát. V důsledku ostřelování v listopadu a v prosinci byli mezi iráckými bezpečnostními silami a koaličními jednotkami mrtví a zranění.

Zdroj: worldbulletin.net

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2020
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!