Trump po hádce s novináři přerušil tiskovou konferenci

12.05.2020

Americký prezident Donald Trump přerušil další tiskovou konferenci po hádce s novináři. Šéf Bílého domu v pondělí mluvil s tiskem a vychvaloval skutečnost, že USA dělají více testů na koronavirus, než kterákoli jiná země na světě.

Novináři však kladli prezidentovi otázky, které se mu příliš nelíbily. Trump je odrážel ostrými odpověďmi a jednomu novináři mj. řekl: "Rozumím vám velmi dobře, lépe než vy sám sobě."

Prezidenta se nakonec dotázali, proč stále mluví o počtu testů v USA, zatímco lidé i nadále umírají. Trump ostře zareagoval: "Na to se zeptejte Číny, ne mě." Poté označil položenou otázku za "ohavnou", což novinářku pobouřilo.

Na další otázku Trump neodpověděl vůbec a řekl, že již dříve udělil slovo jiné novinářce, která měla připravenou otázku, ale nakonec prý na vyzvání nereagovala. Hned poté prezident tiskovou konferenci přerušil a beze slova odešel.

Trump, jehož denní brífinky byly již dříve doprovázeny hádkami s představiteli tisku, veřejně vyjádřil pochyby o tom, zda mají tyto brífinky cenu, když jsou novináři tak negativní. V posledních čtrnácti dnech se objevil na pódiu jen sporadicky, jeho mluvčí Kayleigh MacEnanyová však začala pořádat vlastní brífinky.

Trump musel také vysvětlovat, proč nenosí roušku

Na tiskové konferenci byl Trump dotázán, proč nenosí roušku, zatímco zaměstnanci Bílého domu ode dneška roušku nosit musí. V Bílém domě totiž několik pracovníků v krátké době onemocnělo.

"Ti (zaměstnanci) zachovávají ode mě a jeden od druhého předepsanou vzdálenost, a já se také k nikomu nepřibližuji víc, než je nutné... Držím se od každého dosti daleko, takže není nutné, abych i já nosil roušku," řekl Trump.

Podle jeho slov téměř všichni pracovníci Bílého domu nyní nosí roušky, neboť je o to sám požádal.

Prezident Trump a viceprezident Pence jsou pravidelně testováni na koronavirus, všechny jejich testy byly až dosud negativní.

Zdroj: worldbulletin.net

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2020
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!