Turecké ozbrojené síly zaútočily na syrské vojenské vládní síly

20.07.2019

Saúdská televizní stanice Al Ekhbariya informovala o tom, že turecká armáda vypálila 18 minometných granátů, na nejmenovanou vesnici v syrské provincii Hamá.

Agentura Anadolu s odkazem na turecké ministerstvo obrany uvedla, že armáda ostřelovala právě tu oblast, odkud došlo k raketovému útoku na turecké pozorovatelské stanoviště.

Turecké ministerstvo obrany informovalo, že při útoku na jedno z pozorovatelských stanovišť byl zabit jeden voják a další tři byli zraněni. Podle tureckého ministerstva obrany došlo k ostřelování z oblasti, kterou mají pod kontrolou syrské vládní ozbrojené síly. Podle Ankary byl tento útok záměrný, a proto byla turecká odveta zaměřena na syrskou armádu.

Syrský ministr zahraničí Valíd Mualim oznámil, že kvůli nešťastnému nedorozumění k žádnému střetu mezi syrskými a tureckými ozbrojenými silami nedojde.

"Doufáme, že naše a turecká armáda nebudou bojovat proti sobě ... My společně bojujeme proti teroristům, kteří páchají zlo na našem území," dodal syrský ministr Valíd Mualim.

K dalšímu útoku na turecké pozorovatelské stanoviště v provincii Idlib došlo 13. června. Po tomto útoku ruské vzdušně-kosmické síly provedly čtyři nálety na pozice teroristů, jejichž polohu jim předaly turecké ozbrojené síly.

Ruské Centrum pro usmíření bojujících stran tehdy uvedlo, že nálet ruských vzdušně-kosmických sil zlikvidoval velké množství ozbrojenců spolu s jejich dělostřelectvem, z něhož ostřelovali turecké pozorovatele. Podle Moskvy se jednalo o skupiny, jež jsou spojenci Fronty an-Nusrá.

"Vojáci našich zemí jsou v neustálém kontaktu a koordinují svou činnost, aby zabránili eskalaci násilí a destabilizaci," uvedla mluvčí ruského ministerstva zahraničí.

Zdroj: middleeasteye.net/