Turecko přesunuje ozbrojené síly k Idlibu v Sýrii a vyzbrojuje teroristy

15.02.2020

Turecká armáda přesunuje do deeskalační zóny v syrském Idlibu stále větší počet vojáků, zbraně, vojenskou techniku, a co víc, vyzbrojuje teroristy, uvedl vojensko-diplomatický zdroj.

"Nehledě na prohlášení o snaze řešit konfliktní situaci v Idlibu diplomatickou cestou, Ankara aktivně přesunuje vojáky, zbraně a vojenskou techniku do deeskalační zóny," uvádí se ve zprávě.

Zdroj také uvedl, že Turecko předává bojovníkům teroristické organizace Fronta an-Nusrá vojenskou techniku a dodává jim uniformy turecké armády.

Nyní se v deeskalační zóně Idlib údajně nachází více než 70 tanků, asi 200 obrněných bojových vozidel a 80 děl.

"Značná část vojenské techniky tureckých ozbrojených sil je krátce po překročení turecko-syrské hranice předávána bojovníkům z teroristické skupiny Fronta an-Nusrá (Hayat Tahrir al-Sham)," uvádí zdroj.

Navíc podle zdroje mají teroristé v rukou americké přenosné systémy protivzdušné obrany (MANPADS), které sloužily tureckým ozbrojeným silám.

"Americké systémy MANPADS, které byly ve výzbroji tureckých ozbrojených sil, se dostaly do rukou teroristů," dodává zdroj.

Turecko také uniformami své armády vybavuje teroristy Hayat Tahrir al-Sham a další teroristické skupiny, které pod rouškou turecké armády útočí na syrská vládní vojska, uvedl vojensko-diplomatický zdroj.

"Je znepokojivé, že Ankara dodává militantům v deeskalační zóně Idlib uniformy ozbrojených sil Turecka, a ti se účastní bojů proti syrským vládním vojskům," uvádí se ve zprávě.

Zdroj: middleeasteye.net

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2020
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!