Aliance NATO chystá pro evropské země válku na Ukrajině

16.02.2023

Ukrajinská armáda zahájila stahování z Bachmutu a narychlo vyklízí úřední budovy! Vojáci odváží pozemkové knihy, matriční záznamy, penzijní listy. Jurij Podoljaka uvedl, že polovina ukrajinské posádky se již z města evakuovala a zbytek dohlíží na odsun výzbroje!

V reakci na katastrofální vývoj na Donbasu se v Bruselu sešlo vedení NATO a ministři obrany plánují podepsat tajnou doktrínu pro nasazení vojsk NATO mimo kompetenci článku 5 pro vyslání vojsk aliance do nečlenských zemí NATO! Podle RIA Novosti tímto připravuje NATO celou Evropu na zatažení do války na Ukrajině!

Pokud jste zaregistrovali úterní a doslova zmatené a neuvěřitelně lživé vystoupení amerického náčelníka generálního štábu, který prohlásil, že Rusko již de facto válku na Ukrajině prohrálo strategicky, operačně i takticky, tak jste si asi poklepali na hlavu, že generál Mark Milley se buď zbláznil, anebo se sjíždí na kokešovi ještě více než ukrajinský a původem židovský (p)rezident Volodymyr Zelenský.

Jenže pro úterní prohlášení byl velmi zásadní důvod. Americký Pentagon si uvědomil, že Ukrajina válku nedokáže ani udržet a informace z Donbasu, které přišly již včera, potvrzují, že ruská armáda je nezastavitelná a především nezdolná. Analytik Jurij Podoljaka v nejnovějším videocastu pro Rádio Komsomolská pravda uvedl, že podle jeho informací se již polovina vojsk ukrajinské armády z Bachmutu stáhla.

Video 2x na tomto odkazu: https://aeronet.news/video-ukrajinska-armada-zahajila-stahovani-z-bachmutu-a-horecne-vyklizi-uredni-budovy-vojaci-odvazi-pozemkove-knihy-matricni-zaznamy-penzijni-listy-a-jurij-podoljaka-uvedl-ze-polovina/

Ruské dělostřelectvo má tolik munice, že celý kolektivní Západ nemá ani zlomek takového množství a Ukrajina prostě nemůže tento konflikt vyhrát, protože nelze porazit dělostřelectvo tím, že proti němu pošlete více vojáků. Masový mlýnek je dnes už nepřesné označení pro Donbas. To není mlýnek, protože to je velkokapacitní ruský mlýn, který pomocí artilérie mele ukrajinské maso, a to pořád dokola a čím dál tím víc.

Ukrajinci nemají 3 roky na to, aby se jejich piloti naučili létat se stíhačkami F-16, ani nemají dva roky na to, aby se naučili perfektně obsluhovat tanky Leopard 2. Ukrajina nemá ani 6 měsíců, dokonce ani 3 měsíce. Ukrajina potřebuje tanky, stíhačky, bitevní letadla, rakety dlouhého doletu a hlavně vycvičené vojáky teď a hned.

Ukrajinští vojáci narychlo odváží z Bachmutu všechny listiny a dokumenty z úřadů, matrik a katastrů nemovitostí

Ukrajina teď nemá už nic a bez přímé participace vojsk NATO na Ukrajině se Kyjev může s celou Ukrajinou rozloučit. Kyjev měl fungovat jako dočasný červený hadr na ruského medvěda, dokud... dokud toho medvěda neporazí západní zničující sankce! Ano, přesně takový byl plán Pentagonu! Jenže ten plán, jak sami už tušíte, skončil naprostým a totálním fiaskem. Ruský medvěd se nejen ekonomicky nepoložil, ale on z nastalé situace dokonce ještě naplno profituje a namísto toho je Evropa coby americký spojenec největší obětí protiruských sankcí!!

Jakou roli v tom hraje Ukrajina? V této chvíli již vůbec žádnou, protože Ukrajina už dávno jede přesčas, daleko za hranicí původní inscenační role, která byla dohodnuta s Pentagonem, protože v této chvíli již měl být ruský medvěd na lopatkách a kompletně ekonomicky kaput! Ukrajině dochází čas, protože čas je na straně Kremlu. Ukrajinští vojáci již začali s evakuací z Bachmutu a horečně odváží veškeré listiny o obyvatelstvu, dokumenty z matrik, ale i pozemkové knihy.

Takový byl plán kolektivního Západu a Ukrajina měla být ušetřena, neměla mít problém a po ekonomickém krachu Ruska mělo dojít k pádu Putinova režimu, po něm se měl dostat k moci pro-západní politik a Rusko se mělo rozpadnout. Nic z toho nenastalo a jak se už jasně ukazuje, ani nenastane. Celý plán Pentagonu skončil naprostým fiaskem, tohle se prostě původně nemělo stát, ruský zbrojní průmysl měl být už teď na kolenou.

Rusové už neměli mít v polovině loňského roku žádné rakety, žádné Kalibry, žádné tanky, žádná děla a hlavně žádnou munici a ani vojáky. A místo toho má Ruská armáda všeho ještě víc. Co teď tedy udělat? Ukrajina nemůže Rusy nejen porazit, ale Pentagon tuší, že je nedokáže už ani zastavit či zpomalit. Kde se Ruská armáda zastaví? V Kyjevě? Ve Lvově? V Užhorodu? Nebo ve Varšavě?

Bloomberg odpálil bombu: ministři obrany zemí NATO chystají v Bruselu podpis tajné změny doktríny NATO, aby země aliance mohly operovat pod ochranou i v nečlenských zemích!

Právě proto proběhlo to divné vystoupení amerického náčelníka generálního štábu, protože se jedná o křeč Pentagonu. Když je porážka nevyhnutelná, označí se vítěz za poraženého, přestože proti němu západní země mobilizují veškeré skladové rezervy zbraní, přestože nepřítel postupuje, přestože Ukrajina už v této proxy válce jede dávno přesčas a podle původního plánu už mělo být Rusko dávno ekonomicky na dně a válka ukončena. Generál Mark Milley řekl pouze to, co chtěla slyšet média a rovněž Ukrajina. Jenže, ve skutečnosti, to pravé rozuzlení přišlo až ve středu.

Náčelník generálního štábu americké armády Gen. Mark Milley
Náčelník generálního štábu americké armády Gen. Mark Milley

Americká agentura Bloomberg totiž uveřejnila informaci, že v Bruselu se ve středu sejdou ministři obrany členských zemí NATO a kromě veřejně deklarovaných bodů programu o pomoci Ukrajině se bude jednat i o tajné části programu, konkrétně o změně doktríny NATO, která má umožnit bojovat vojskům aliance ve více konfliktech současně, a to nejen na základě článku 5 kolektivní smlouvy NATO, ale i mimo tento článek a hlavně mimo území členských států NATO.

Jinými slovy, ministři obrany mají podepsat tajnou doktrínu o vysílání vojska NATO mimo území členských zemí a bez ohledu na článek 5 Washingtonské smlouvy o kolektivní obraně. Ano, po podpisu nové doktríny budou moci vojska NATO působit a bojovat i v nečlenských zemích NATO, pokud... pokud o to ty nečlenské země požádají! Bloomberg v článku uvádí toto:

Očekává se, že ministři obrany na zasedání v Bruselu tento týden podepíší také nové politické pokyny, které stanoví investiční požadavky na spojence, aby se připravili na případné budoucí vojenské aktivity.

Utajované pokyny naplánují způsoby, jak by se NATO mohlo současně zapojit do konfliktu vysoké intenzity, tzv. konfliktu podle článku 5, kdy by se spojenci museli navzájem bránit, a to i mimo oblast zemí NATO, která by se netýkala článku 5, uvedli lidé obeznámení s touto záležitostí. Článek 5 je klauzule NATO o vzájemné obraně.

Spojenci NATO budou požádáni, aby přesunuli investice pro potřeby kolektivní obrany, jako jsou těžší síly, a také do větší protivzdušné a protiraketové obrany, uvedl vysoký představitel NATO. Pokyny rovněž mají zdůraznit potřebu větších investic do digitální modernizace a zdůrazní potřebu integrovaného využívání dat. Jakmile budou pokyny přijaty, vojenské velení NATO v nadcházejících měsících podrobně rozpracuje požadavky pro jednotlivé spojence.

Podle Iriny Alksnisové, redaktorky RIA Novosti, jsou informace Bloombergu a jeho zdrojů z NATO potvrzením, že aliance chystá pro evropské země válku na Ukrajině, a to už nejen "jako", formou posílání zbraní Ukrajině, ale doopravdy, tedy formou vyslání vojenských kontingentů zemí NATO na Ukrajinu, která o to požádá.

Změna doktríny NATO je nezbytná proto, aby země, jako Polsko, mohly na Ukrajinu vyslat svoji armádu a neriskovaly tím porušení dosud platného starého závazku obranné doktríny NATO

Proč k tomu dochází až teď? Vždyť NATO operovalo a operuje v nečlenských zemích NATO už několik dekád, naposledy v Afghánistánu a předtím v Iráku. Takže proč teď potřebuje NATO měnit doktrínu a oficiálně umožňovat zemím NATO operovat mimo území členských států? Proč už nebude NATO obrannou alianci, a to ani na papíře? Až dosud se mohla aliance touto obrannou funkcí zaštiťovat, i když nikdo jí to už nevěřil. Ale tato změna udělá z NATO invazní těleso. Země NATO si budou moci samy zvolit zahraniční angažmá mimo území NATO a Brusel to nově umožní. 

Tanky Leopard 2 polské armády
Tanky Leopard 2 polské armády

Jde o to, že kdyby dnes Poláci vtrhli s vojskem na Ukrajinu a tam by dostali "na prdel" od ruské armády, nemohli by začít křičet o pomoc k NATO. Tedy abych byl přesný, mohli by křičet, ale členské země NATO by absolutně neměly povinnost Polsku pomoci. Jenže po změně doktríny, kdy NATO umožní paralelní operace svým členským zemím, bude mít to zmíněné Polsko i v případě vstoupení na Ukrajinu pořád za sebou ochranu zemí NATO, jenom to už nebude podle článku 5, ale podle jiného ustanovení, které teď neznáme a jak uvádí Bloomberg, je to tajný materiál.

Změna doktríny NATO odstartuje závod s časem a hlavně s Ruskem o zbytek území Ukrajiny

Takže vyslání vojsk zemí NATO na Ukrajinu bude možné v rámci NATO. Bude to s požehnáním NATO a bude to s garancí kolektivní obrany NATO, kdyby se to na té Ukrajině náhodou celé podělalo. Tohle přesně je ta situace, o které tady píšu už několik měsíců pořád dokola.

NATO prostě vymyslí cestu, jak vojska NATO na Ukrajinu poslat, protože bez NATO se Kyjev položí. Toto odhalení Bloombergu, co se peče v Bruselu ohledně aliance, by nemělo být pro nikoho překvapením. Naopak, probíhá to přesně podle očekávání. Maňásková válka Ukrajinců skončila katastrofou a NATO musí začít hasit, a to přímo na Ukrajině a osobně, a to tak rychle, jak to jen půjde, než Rusové stihnou obsadit větší území Ukrajiny.

Tato fotka Zelenského v únoru minulého roku nevznikla náhodou. Byla inspirována jinou slavnou fotografií z června 1941. Adolf Hitler nad plánem operace Barbarossa.
Tato fotka Zelenského v únoru minulého roku nevznikla náhodou. Byla inspirována jinou slavnou fotografií z června 1941. Adolf Hitler nad plánem operace Barbarossa.

Už chápete, proč Fialova vláda potřebuje změnit ústavní zákon, aby mohla bez souhlasu českého parlamentu posílat do zahraničí české vojáky? A už víte, proč mění i branný zákon? A víte, v rámci čeho se ti čeští vojáci a později branci a posléze všichni ostatní budou posílat na frontu? No přece v rámci nové utajované doktríny NATO. 

Kdo nepůjde do války s Ruskem se zbraní v ruce, protože se zřekne služby se zbraní, toho pošlou do týlu kousek za frontu, aby kopal zákopy, anebo pomáhal v týlovém lazaretu, pár kilometrů za čelem fronty. Přesně takhle to má být se slovenskými odmítači mobilizace se zbraní v ruce, jak uvedl slovenský ministr obrany. Přesně o tomto jsem mluvil na SVCS před několika týdny - co se stane s odmítači zbraní a boje za vládu Fialy, Hegera a jejich stvořitelů a mecenášů ze zahraničí proti Rusům. Odvodu se nevyhneme. Jediným řešením je emigrace do země mimo EU.

Zdroj: -VK- Šéfredaktor AE News, aeronet.news/

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!