Ukrajinská představitelka lhala o ruském znásilňování

09.06.2022

Nedávno jste se mohli dočíst o uvolnění z funkce představitelky Ukrajiny Ljudmily Denisové, která se snažila na základě smyšlenek získat od Západu co nejvíce zbraní. Nyní již vyhozená Denisova dokonce sama přiznala, že účelově lhala, přičemž její lži masivně šířila všechna západní média, zatímco Sorosem placení "ověřovatelé faktů" tyto lži ponechávali bez povšimnutí.

Nejvyšší představitelka Ukrajiny v oblasti lidských práv, která byla vyhozena za šíření dezinformací, přiznala, že lhala o masovém znásilňování Rusy z toho důvodu, aby přiměla západní země k posílání více zbraní na Ukrajinu.

Ljudmila Denisova, bývalá komisařka pro lidská práva ukrajinského parlamentu, byla odvolána z funkce po hlasování o nedůvěře v ukrajinském parlamentu, přičemž rozhodnutí vyhodit Denisovou bylo přijato 234 hlasy proti 9.

Zejména poslanec Pavlo Frolov obvinil Denisovou z šíření dezinformací, které "poškozují Ukrajinu", ohledně "četných podrobností o nepřirozených sexuálních trestných činech a sexuálním zneužívání dětí na okupovaných územích, které nejsou podloženy důkazy."

V rozhovoru zveřejněném ukrajinskou tiskovou agenturou Denisova přiznala, že její lži dosáhly svého cíle.

"Například, když jsem mluvila s Výborem pro mezinárodní záležitosti v italském parlamentu, tak jsem mluvila o hrozných věcech, abych je nějak přiměla učinit rozhodnutí, která Ukrajina a ukrajinský lid potřebují," řekla.

Denisova poznamenala, že italské Hnutí pěti hvězd bylo původně proti tomu, aby Ukrajině poskytla Itálie zbraně, ale po jejím projevu jeden z vůdců strany řekl, že Ukrajinu podpoří, včetně poskytnutí zbraní.

Ačkoli její tvrzení o masovém znásilňování byla nepravdivá, byla opakovaně převzata mainstreamovými médii, jako jsou CNN a Washington Post a všemi mainstreamovými médii v zemích EU.

Média rychle šířila nepravdivá tvrzení této ženy, ale ani v nejmenším se nestarala o jejich opravu. Žádné z mainstreamových médií, která zcela prokazatelné lži šířila, se totiž nenamáhalo čtenáře informovat o tom, jaká je pravda. Nehodí se to totiž do zajeté propagandy.

Ve skutečnosti během války existovalo nespočet otevřených falešných zpráv a nepravd, které tzv. "ověřovatelé faktů" ponechávali bez povšimnutí.

Patří mezi ně například úniky radiace v obléhaných jaderných elektrárnách, které se ukázaly jako neexistující, dezinformace médií o událostech na Hadím ostrově, ve městě Buča, "hoax ducha Kyjeva", stejně jako "útok" na památník holocaustu, který se nikdy nekonal.

Zdroj: necenzurovanapravda.cz

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!