Ukrajinské ozbrojené síly od časného rána ostřelují Doněck

06.02.2022

Doněcká lidová republika a předměstí jejího hlavního města Doněck jsou od časného rána masivně ostřelovány ukrajinskými ozbrojenými silami. Podle místních obyvatel jsou útoky vedeny z několika směrů. K odstřelování jsou podle informací používány jak konvenční ruční zbraně, tak minomety, automatické granátomety a dokonce i dělostřelectvo velké ráže.

Podle zpráv telegramového kanálu Novorossijské domobrany se údery odehrávají hlavně na severu Doněcka, ale místní obyvatelé tvrdí, že od 7:48 ukrajinské ozbrojené síly útočí také na předměstí hlavního města Doněck. Podle satelitních snímků pořízených kamerou AFU-75 existují nepotvrzené zprávy, že údery jsou korigovány z bezpilotních letounů.

Představitelé samozvané Doněcké lidové republiky zatím neposkytli žádné objektivní informace o škodách, obětech či mrtvých. Ukrajinské ozbrojené síly zřejmě nepřecházejí do nějaké ofenzivy, protože nic zatím nenasvěcuje tomu, že by byl zaznamenán nějaký pohyb ukrajinských jednotek. Nicméně vzhledem k tomu, že dnes v noci několikrát proletělo americké průzkumné vojenské letadlo v blízkosti ukrajinsko-ruských hranic, tak je možné, že USA sbíraly údaje o přesném rozmístění ruských vojsk a připravují tak plán pro ofenzívu ozbrojených sil Ukrajiny na Donbas.

Zdroj: https://avia.pro/news/ 

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!