Ukrajinský novinář šokoval ohledně rozdělení země

11.02.2023

Američané podle něj plánují rozdělení Ukrajiny podle tzv. "Volební mapy" a Ukrajina by měla Rusku podstoupit ještě více území, mělo by se jednat o oblast Nikolajevskou, Oděskou, Charkovskou a zřejmě i Dněpropetrovskou!

Moskva prý americký návrh odmítla, protože zatím ruská armáda vítězí, ale konceptuální mašina "rozborky" se na Ukrajině již rozjela! Už je jasné, proč Zelenský jel narychlo do Londýna! Norský politolog prohlásil, že Evropa si vybrala eskalaci války namísto míru a Brusel se děsí modelu rozdělené Ukrajiny!

Ukrajinský novinář Jurij Podoljaka v televizním pořadu "Glavnoe" odpálil naprosto neuvěřitelnou a šokující bombu, která je doslova konceptuálním dortem s mnoha svíčkami a spoustou třešní na vrcholu korpusu, protože jeho výroky doslova a do písmene dokonale zapadají do obrazu, který začal v poslední době razit bývalý poradce Volodymyra Zelenského a dnes influencer na volné noze Alexej Arestovič. Američané prý na Ukrajině oprášili starý plán politické partaje Strana regionů a hodlají Ukrajinu rozdělit podle klíče tzv. Volební mapy z průměrů voleb za posledních cca 15 let.

Ukrajina by se podle tohoto plánu měla etnicky rozdělit podle volební mapy tak, že Kyjev bude povinen Rusku odstoupit navíc Nikolajevskou, Oděskou, Charkovskou a zřejmě i Dněpropetrovskou oblast. Moskva prý plán, který předložil šéf CIA William J. Burns při tajné návštěvě Moskvy, odmítla. Zapadá to dokonce i do informací o cestě šéfa CIA Williama J. Burnse do Moskvy, kde prý měl Rusku nabídnout odstoupení zhruba 20 - 25% území Ukrajiny, což šokovalo především ukrajinská média, protože to je prakticky čtvrtina území Ukrajiny, a to je mnohem víc, než kolik v této chvíli Rusové ovládají. Nyní Rusové ovládají cca. 16,5% území Ukrajiny. Všechny tak logicky zajímá, jaká další území byla myšlena.

Video 2x na tomto odkazu: https://aeronet.news/video-ukrajinsky-novinar-sokoval-ze-americane-planuji-rozdeleni-ukrajiny-podle-tzv-volebni-mapy-a-ukrajina-by-mela-rusku-odstoupit-jeste-navic-i-nikolajevskou-odeskou-charkovskou/

Bílý dům informace o této údajné nabídce šéfa CIA popřel s tím, že prý jde o dezinterpretaci, ovšem informace listu Neue Zürcher Zeitung popřena jako celek nebyla, což vyděsilo Zelenského natolik, že tento týden narychlo odletěl do Londýna a setkal se i s dalšími vysokými evropskými politiky, aby se ujistil o jejich podpoře.

Ano, tato neuvěřitelná a náhlá cesta je způsobena právě únikem informací listu Neue Zürcher Zeitung, které ukazují, že Bílý dům se snaží před nadcházejícími prezidentskými volbami v USA v listopadu příštího roku urychleně ukrajinský konflikt ukončit triumfálním oznámením Joe Bidena, že vyjednal s Moskvou ukončení války na Ukrajině. Američané se opět odkopali a ukazují, že jsou nespolehlivý partner, pokud jde o válečná tažení. Zelenský je rázem na odpis a hledá útěchu v Londýně a v Evropské unii, a na Ameriku už nespoléhá.

Washington rozjel proces "rozborky" Ukrajiny

Američané zjistili, že Rusko nelze ekonomickými sankcemi porazit, protože ani jinou cestou Rusko poraženo být nemělo. Američané nechtěli jít do přímé války s Ruskem, chtěli ho porazit stejně jako na konci 80. let, tedy ekonomicky, aby se Rusko ekonomicky zhroutilo jako Sovětský svaz. Jenže repríza Reaganova ekonomického uzbrojení SSSR a kolapsu Sovětů se Bidenovi nepovedla.

Podruhé stejný trik již nefungoval. Rusko nejen ekonomicky nepadlo, ale dokonce se letos očekává v Rusku mírný hospodářský růst, jak tento týden na ekonomické radě vlády oznámil Vladimir Putin. Potvrdil to i Mezinárodní měnový fond, který uvedl, že očekává letos růst ruského HDP ve výši 0,3% tento rok, zatímco v říjnu loňského roku očekával IMF propad Ruska v objemu -2,3% v roce 2023. To je potvrzení, že sankce na Rusko nefungují!

William J. Burns, ředitel Ústřední zpravodajské služby (CIA)
William J. Burns, ředitel Ústřední zpravodajské služby (CIA)

To je zkrátka důvod, proč Američané chtějí honem rychle z konfliktu vycouvat, než se přetransformuje do otevřeného střetu mezi NATO a ruskou armádou. Ano, a tady dochází k šoku nejen pro Zelenského, ale i pro evropské politiky. Američané zatáhli Evropu do války na Ukrajině, zavlekli EU do ekonomické války s Ruskem, která pomalu hrozí přerůst do války vojenské, ale teď se Američané chtějí trhnout a z konfliktu vycouvat, a to způsobem, že podříznou krk Ukrajině a rozparcelují ji tak, že Rusové dostanou ještě více území z Ukrajiny a Ukrajina dostane garance, které budou připomínat garance dané ze strany USA Izraeli po skončení šestidenní války s Egyptem v 70. letech.

Američané "vyskočili" z rozjetého vlaku ve směru válečného střetu s Ruskem a snaží se ten vlak vykolejit a mít z toho prospěch jen pro sebe

Americké návrhy připomínají garance Jižní Koreji z 50. let, ale těch modelů je na stole několik a všechny mají společného jmenovatele. Americká armáda poskytne zemi garanci, že když bude napadena, přijde americká armáda sama za sebe, bez NATO, na pomoc. Nic jiného ale americká armáda negarantuje ani nezaručuje pomoc se získáním ztraceného území zpět.

Pro Ukrajince bude trvalá ztráta Krymu, Donbasu a oblastí u Černého moře a okolo Dněpru navěky totální katastrofou, která nepřijde od Rusů, ale jako "dýka do zad" od Američanů, od šéfů CIA. Prostě Ukrajina posloužila americké věci, stejně jako posloužila EU americké věci, protože EU se díky válce na Ukrajině dobrovolně odstřihla od levných ruských energetických zdrojů. Američané mají v EU hotovo, dosáhli závislosti EU na USA v oblasti energetiky. A když nemohou USA porazit Rusko ekonomicky, pokusí se z této porážky vytřískat maximum, ale ne na svůj účet, ne ne. Na účet Ukrajiny a ukrajinského území! Panečku, to je geniální!

Ukrajině po válce zůstanou jen trosky původní země, nejen obrazně, ale doslova. A to zdaleka nejen kvůli ruské armádě
Ukrajině po válce zůstanou jen trosky původní země, nejen obrazně, ale doslova. A to zdaleka nejen kvůli ruské armádě

Z cizího krev neteče a urovnat konflikt tím, že Rusům nějaký šéf CIA nabídne další části území Ukrajiny, to pouze ukazuje na americký styl politického obchodování. V tomhle oni jsou moc dobří, umí v tom chodit, všechna čest. Problém je v tom, že rozdělení Ukrajiny, tedy "koreizace" ukrajinské otázky, by vedla k nasunutí americké armády do zbytku té části Ukrajiny, která by zůstala pod Zelenským. Pro Moskvu je něco takového naprosto nepřijatelné... v tuto chvíli. Pozor, v tom je schovaný čert.

Právě v této chvíli je to nepřijatelné, ovšem za několik měsíců může být všechno jinak. Především nelze předpovědět, co se začne dít v Evropě, která nebude chtít s USA přistoupit na myšlenku dohod s Ruskem, pokud se Evropa ve stavu fašizace stane většími zuřivými obránci Ukrajiny, než byli (alespoň z počátku se zdáli) Američané. Bílý dům tohle nemá pod kontrolou. Zfašizovat Evropu a potom jet do Moskvy a tajně Rusům nabízet dělení Ukrajiny, to vypadá na taktiku, kdy Američané nakonec budou mít roli mírotvorců, zatímco Evropa bude mít status fašistů.

Jedinou zárukou, že Ukrajina nevstoupí do NATO, je pokračování ruské SVO na Ukrajině. Otázkou je, jak dlouho to vydrží a jaká bude trpělivost ruské veřejnosti

Ruská armáda k denacifikaci a demilitarizaci celé Ukrajiny nemá dostatek vojáků a k okupaci celé Ukrajiny by byly potřeba až 2 miliony vojáků. Demilitarizace zatím probíhá na Donbasu formou "masomlýnku", do kterého padají mladí i staří Ukrajinci, nevycvičení, prostě maso do válečného mlýna a potrava pro ruskou artilérii. Jenže toto nelze považovat za demilitarizaci, ne ve chvíli, kdy Západ nasunuje na Ukrajinu více a více těžkých zbraní - a brzy to budou i vojáci z členských zemí NATO, kteří se budou maskovat.

Na hranicích svléknou uniformy české nebo polské armády a natáhnou na sebe uniformy AFU. Brzy budou řídit ty západní tanky, všechny ty Leopardy a Challengery. Jinými slovy, podpora SVO mezi ruským obyvatelstvem má svoji omezenou dobu trvanlivosti a v nějaké chvíli bude i ruská ulice chtít konec nekonečné operace. Otázkou teď je, jestli Moskva chce Ukrajině více zabránit vstupu do NATO, anebo ochránit ruské obyvatelstvo na Ukrajině.

Zatím jen tanky pro Ukrajinu. Brzy ale i s českými “kontraktory”
Zatím jen tanky pro Ukrajinu. Brzy ale i s českými “kontraktory”

Pokud Moskva upřednostňuje zabránění Ukrajině ve vstupu do NATO a neutralitu Ukrajiny, potom Kreml nebude spěchat s koncem války, protože dokud bude válka trvat, Ukrajina do NATO nevstoupí, to je pro Kreml jistota. Jakmile válka skončí, Kreml již žádnou takovou jistotu od toho okamžiku mít nebude. Pouze válka spolehlivě zabrání vstupu Ukrajiny do NATO. Z tohoto pohledu není dělení Ukrajiny pro Moskvu dobré řešení.

Otázkou je, jak daleko chtějí země EU a členské země NATO zajít, pokud jde o přímý střet NATO s Ruskem. Tohle totiž není stejné u všech členů. Zatímco USA přímou konfrontaci s Ruskem nechtějí,  rozhodně se to nedá říct o Polsku, které doslova volá po válce. A od této rétoriky není vůbec nijak daleko Fialenkova protektorátní vláda v Praze. Třetí do spolku je Velká Británie, která se etabluje jako největší zájemce o válku s Ruskem. Není divu, že Zelenský jel žebrat o pomoc právě do Londýna.

Evropa nechce, aby Ukrajina po rozdělení spadla do sféry exkluzivního vlivu USA jako v Izraeli nebo v Jižní Koreji. Proto Brusel chce pokračování války

Nejlépe to vystihl norský profesor politologie Glenn Diesen, který v pořadu íránské televize PressTV prohlásil, že Američané a obecně Západ zjistil, že sankce na Rusko nefungují a Rusové na Ukrajině vítězí, takže Evropě a NATO zbyly dvě možnosti: buď vyjednat mír, anebo eskalovat válku. A protože Brusel si nedokáže představit, že by Rusko nebylo poraženo, tak se evropští politici rozhodli pro eskalaci a pro nasunování těžkých zbraní (!).

Tohle už samo o sobě ukazuje, že uvnitř NATO dochází ke štěpení mezi USA a zbytkem aliance, která chce v EU pokračovat v boji proti Rusku, ale Američané to chtějí na Ukrajině ukončit tím, co umí nejlépe - modelem "Rozděl a panuj!" Američané by Ukrajinu rozdělili a nad tou částí, která by po "ořezání" zůstala, by získali natrvalo kontrolu, což se nelíbí Německu, ani Francii.

Proto evropské země toto rozdělení nechtějí a místo toho chtějí pokračovat ve válce, protože ukončení války Američany by dostalo Ukrajinu pod trvalou garanční sféru USA, natrvalo. Brusel a celá EU by byla v háji. To jde proti zájmům Achenu, tedy Německa a Francie. Velká Británie, ta usiluje o to, o co pokaždé - o dobytí Ruska zevnitř, snahu o rozvrat Ruska v důsledku prodlužující se války. Přesto ale platí, že konceptuální mašina byla Američany rozjeta naplno a Arestovič spustil transformaci ukrajinského informačního prostoru a mluví o tom, kolik benefitů by mělo rozdělení pro Ukrajinu.

Není proto divu, že ho Zelenský vyhodil. Arestovič jede v konceptu USA, tvrdě, což Zelenský kvůli kokainovým dojezdům pochopil až moc pozdě. Protože krysy kolem něj již opouští loď s batohy peněz v obrovských korupčních skandálech, Zelenský začal mít strach, že je v tom sám a narychlo odcestoval za "sunarem" do Londýna. Sláma u kravína začíná nabírat obrysy korejského a izraelského scénáře. Zelenského nakonec na Ukrajině sežerou. Američané nemají přátele. Američané mají jen své zájmy! Na tohle Zelenský, jako mnoho dnes již mrtvých politiků před ním, zapomněl.

Zdroj: -VK- Šéfredaktor AE News, aeronet.news/

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!