USA a „spojenci“ chtějí zahájit kampaň proti vakcíně Sputnik V

14.03.2021

USA a jejich "ustrašení spojenci" mají v plánu zahájit rozsáhlou informační kampaň, která by v souvislosti s pandemií koronaviru diskreditovala Rusko, a to kvůli rostoucí poptávce po ruské vakcíně Sputnik V. Tuto informaci oznámil vysoce postavený zdroj z Kremlu.

"Na pozadí rostoucí poptávky po ruské vakcíně Sputnik V po celém světě, včetně evropských zemí, plánují USA a jejich ustrašení spojenci podle našich zpravodajských služeb zahájit rozsáhlou informační kampaň, zaměřenou na znevážení ruské vědecké komory v oblasti vývoje vakcíny proti šíření koronavirové nákazy covid-19," uvedl zdroj.

Kreml poznamenal, že tato povedená partička "prostřednictvím kontrolovaných nevládních organizací, jako např. agentura USA pro mezinárodní rozvoj, nadace George Sorose, nadace Thomson Reuters, a média BBC, Reuters či Internews, připravují různé scénáře informačního útoku proti vakcíně Sputnik V".

V rámci útoku je "plánována podpora propagované teze o neúčinnosti a nebezpečnosti vakcíny", stejně jako plánují "zinscenovat masová úmrtí lidí údajně v důsledku užívání této látky", dodal Kreml.

"USA a jejich spojenci zároveň plánují poskytovat vykonstruovaná 'odhalování falešných materiálů' o nekompetentnosti ruských specialistů v oblasti očkování a imunologie," uvedl zdroj.

Zdroj dodal, že za cílovou skupinu protiruské informační kampaně byly vybrány evropské země, které zaregistrovaly ruskou vakcínu Sputnik V pro nouzové použití: jedná se o Maďarsko, Slovensko, Srbsko, Černou Horu, San Marino a Severní Makedonii.

"Na Západě způsobilo uznání naší vakcíny těmito zeměmi prudký nárůst protiruské propagandy. Nizozemská média konkrétně nepředstavují náš Sputnik V jako lék na covid-19, ale jako politickou 'páku Kremlu k rozdělení Evropské unie' či 'nástroj moskevské propagandy'. Jako příklad je uvedeno právě Maďarsko, které 'podlehlo ruským trikům' a bez dohody s Bruselem začalo očkovat své občany naší vakcínou," řekl vysoce postavený zdroj.

Slovenská prezidentka Čaputová, která se přidala ke kritice použití vakcíny Sputnik V, již v minulosti zamítla iniciativu premiéra Igora Matoviče, týkající se nákupu této vakcíny.

"Použití ruské vakcíny Sputnik V (na Slovensku) není projevem odvahy ani důkazem diplomatického úspěchu. Jde spíše o odmítnutí pravidel, přijatých v medicíně, která zaručují nejvyšší bezpečnostní standardy pro lid," prohlásila Čaputová po setkání s ředitelkou Státního ústavu pro kontrolu léčiv Zuzanou Baťovou.

Slovenská prezidentka dodala, že je připravena respektovat rozhodnutí občanů, kteří mají v úmyslu být očkováni vakcínou Sputnik V, ale nebude požadovat hromadné užívání této látky, protože dosud neprošla v EU nezbytnými postupy k prokázání její bezpečnosti.

"Odpovědnost za případné nežádoucí účinky po použití této vakcíny přenáší na ošetřující lékaře. V případě této vakcíny zde není žádná odpovědná autorita, která by její bezpečnost garantovala," argumentovala svůj postoj hlava slovenského státu.

Připomeňme, že první zásilka ruské vakcíny Sputnik V byla přivezena z Moskvy do Košic 1. března.

Zdroj: snews.com

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!