USA promarnily šanci odvolat sankce proti Íránu a zachovat si lidskou tvář

01.04.2020

Washington promarnil možnost odvolat sankce proti Íránu v době šíření koronaviru a zachovat si důstojnost a lidskou tvář, prohlásil ve středu prezident Íránské islámské republiky Hasan Rúhání na zasedání vlády.

"Bohužel v těžkých podmínkách pro celý svět si USA nevzaly ponaučení a nepochopily, co dobrého mohly udělat. Byl to pro ně vhodný okamžik, mohly se odvoláním sankcí omluvit za své chyby. Jde přeci o obyčejné lidi, pro něž chtějí to nejlepší, jak hlásají, a nikdo by je neobviňoval, že kapitulovaly. Byla to pro Američany historická možnost sejít ze šikmé cesty, kterou si vytýčily," řekl Rúhání, jehož vystoupení vysílala íránská televize.

Konstatoval rovněž, že minulý den bylo ve všech íránských provinciích zaznamenáno zpomalení šíření koronaviru.

Od 19. února, kdy íránské úřady ohlásily první případy koronaviru, bylo k dnešnímu dni zjištěno přes 44,6 tisíce případů nakažení a 2 898 nakažených lidí zemřelo. Uzdravilo se přes 14,6 tisíce osob.

Pandemie COVID-19

Úřady ČLR 31. prosince 2019 informovaly Světovou zdravotnickou organizaci o případech neznámé pneumonie ve Wu-chanu v centrální části země (provincie Chu-pej). Odborníci zjistili původce choroby a označili jej jako nový typ koronaviru. WHO uznala epidemii za mimořádnou situaci mezinárodního významu a dala chorobě oficiální označení COVID-19. Dne 11. března pak generální ředitel Světové zdravotnické organizace (WHO) informoval o vyhlášení pandemie COVID-19.

K dnešnímu dni se ve světě koronavirem nakazilo 872 893 lidí, 43 271 pacientů na nemoc zemřelo a 184 588 se z ní vyléčilo.

Co se týče příznaků koronaviru, je to především horečka, kašel, dušnost, ale také průjem, nevolnost a další problémy s trávicí soustavou. Odborníci Fakultní nemocnice univerzity ve Wu-chanu zjistili, že symptomy připomínající nachlazení nebo chřipku se objevují až v pozdních stádiích onemocnění, na začátku může jít o atypický vývoj pneumonie.

Zdroj: khaama.com

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!