USA vznesly další obvinění proti Assangeovi 

25.06.2020

Spojené státy vznesly další obvinění proti Julianu Assangeovi. Nyní ho viní ze spolupráce s hackery ze skupiny Anonymous, uvádí se ve zprávě na stránkách amerického ministerstva spravedlnosti.

"Velká federální porota dnes učinila rozhodnutí, ve kterém obvinila Juliana Assange z trestných činů, spojených s jeho předpokládanou rolí v jedné z největších krádeží tajných informací v historii Spojených států," stojí v dokumentu.

Dále je tam zmínka, že rozhodnutí neobsahuje nové trestné epizody, které by doplnily 18 stávajících článků, ve kterých je obsaženo první obvinění z května 2019.

"Nicméně jeho spolupráce s údajnými počítačovými hackery, z nichž byl Assange obviněn dříve, je rozšířena," stojí ve zprávě.

Uvádí se, že společnost WikiLeaks publikovala e-maily, které byly získány v důsledku hackerství, kdy byl "nabourán" počítač jedné z amerických informačních společností organizací Anonymous ve spojení s hackerskou skupinou Lulz Security, zkráceně LulzSec, která se mimo jiné přihlásila k zodpovědnosti za provozování webové stránky CIA v režimu offline.

Julian Assange

Assange je známý díky zveřejněným zprávám, poukazujícím na praktiky USA v Afghánistánu a Iráku - konkrétně se jedná o vraždění civilistů. Kromě toho zveřejnil materiály o podmínkách osob, zadržovaných na Guantánamu.

V roce 2010 byl ve Švédsku obviněn ze sexuálních trestných činů. Assange však opakovaně tvrdil, že žena, která ho ze znásilnění obvinila, byla motivována mstou a tlačily na ni státní orgány.

Od roku 2012 se zakladatel portálu WikiLeaks skrýval na velvyslanectví Ekvádoru v Londýně. V dubnu minulého roku byl na základě příkazu z roku 2012 zadržen. Po měsíci byl odsouzen na 11,5 měsíce vězení za porušení podmínek kauce.

Později bylo uvedeno, že Washington vyslovil vůči Assangeovi nová obvinění ze špionáže. Na základě těchto obvinění mu hrozí až 175 let odnětí svobody.

Slyšení o jeho extradici budou obnovena 7. září.

Na konci června 2019 speciální zástupce OSN pro otázky mučení prohlásil, že Assange vykazuje všechny známky dlouhodobého psychického nátlaku.

Zdroj: snews.com

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!