Útok ve stínu legislativní nouze pokračuje

23.02.2023

V České republice probíhají jarní prázdniny, plno lidí je na horách, někteří u moře a dusno by mělo být i na politické scéně.

Naprosto neopodstatněné vyhlášení legislativní nouze ve sněmovně byl připravený krok, díky kterému Pětikoalice přebírá totální kontrolu nad děním v ČR. Jde o dokonalé vyškolení Andreje Babiše a naprosté pokoření opozice. Uvědomíme li si, jakou "náhodou" jsou v Parlamentu ČR Piráti a Top09 dělající zásadní rozhodnutí, které z naší země dělá evropského outsidera, je nám akorát smutno. Nic více s tím neuděláme, tedy zůstaneme-li korektní a zalezlí.

Vraťme se o pár let zpět. Fiala horoval proti některým nařízením Evropské unie a zdál se být vcelku zarputilý. Dokonce i o dění na Ukrajině a o Majdanu hovořil vcelku neutrálně. V době covidu se vyjadřoval odmítavě k dlouhodobém stavu legislativní nouze a řadě nesmyslů, vyhlašovaných Babišovou vládou. Po ,,vítězných" volbách (Rychetskému musel asi platit zlatem) došlo k otočce o 180°. Nyní je tedy na místě otázka, zda-li prezentace bývalého postoje byla vyjádřením tehdejších názorů, nebo pouze fintou namířenou k voličům a sloužící k jejich oblbnutí. Dle všech indicií je za b) správně. Bezcharakterní profesor politologie a praktik analfabet, toužící po moci, a dosazený různými nástroji do pozice předsedy vlády České republiky, navíc obklopený dalšími Jidáši typu Pekarové-Adamové prošlé výchovou Karla Schwarzenberka, prostě několik let blafoval a dělal se zajímavým pro pravicové voliče. Mezitím procházela ODS zásadní strukturální změnou, vedoucí k vnitřnímu respektu kreatury Pavla Novotného a výrokům nového pražského primátora Svobody, týkajících se úžasné ideové shody s Piráty. Opravdu se kdysi pravicová ODS může v náhledu na jakékoliv dění sejít s extrémní levicí?

Současná situace by měla vyprovokovat opozici k hlučné reakci a vybízení k protestům a průvodu jdoucímu ke dveřím budov, v nichž sedí koaliční státní úředníci či kde se schází poslanci. Nic dramatického se však neděje a pár buřičů je umlčeno. Babiš udělal v době své účasti ve vládě plno chyb. Tou zásadní byla ignorance chování České televize a jejího vedení. Babiš mohl leccos zkusit změnit, a to i s pomocí ČSSD. Měli na to 8 let. Pětikoalice během jednoho roku připravila změny kolem volby Rady ČT a ČRo, nyní si je prosadí a schválí. Tím získá obrovskou výhodu i do dalších voleb, hlásné trouby pojedou naplno v její režii. Přidejme ještě stejným zájmům a vlivům podřízeného a sloužícího prezidenta Pavla a justici v čele s novým předsedou Ústavního soudu, a máme tu komplexně vybavenou mocenskou kliku vedoucí naší zemi přesně tam, kam je už nyní nasměrována.

V průběhu dalších dní v rámci režimu legislativní nouze lze očekávat ještě další podrazy. Po jejich uplynutí bude mít volno do našich luhů a hájů americká armáda, navíc s výhodami, které v sousedním Slovensku způsobily zděšení. Vzpomeňme si na beztrestnost amerického pilota, který kdysi v Itálii z hloupé frajeřiny při pokusu o podlet lana strhnul lanovku plnou turistů a poslal je na loď přes řeku Styx. Byl okamžitě evakuován z Evropy a nebyl nijak potrestán. Podobně by tomu tak bylo i u nás. Výhod dopřávaných americkým vojákům na Slovensku je moc. Přitom už jen existence dohody o umístění cizí armády, navíc americké, na našem území je zločinem. Dále se určitě změní branný zákon, protože války chtiví politici, sami o sobě nijak ohrožení odchodem na frontu, touží po tom vidět umírat naše čerstvě narukované brance v boji proti jimi nenáviděnému Rusku. Co má vláda v plánu dále? Daňové úpravy, okrádající české pracující, likvidaci nenáviděných důchodců, odzbrojení obyvatelstva, co ještě? 

K čemu potřebuje mít vláda volné ruce a nulovou možnost opozice a občanů se vzepřít? Možná budeme ještě překvapeni.


Zdroj: autor Jindřich Kulhavý, pravyprostor.net 

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!