V pařížském potrubí s užitkovou vodou se objevily stopy koronaviru

27.04.2020

Stopy koronaviru byly objeveny v odtokovém potrubí s užitkovou vodou, která se používá k čištění pařížských ulic, informoval televizní kanál BFMTV s odkazem na pařížské úřady.

Uvádí se, že laboratoř městské správy Eau de Paris zjistila přítomnost "nepatrných stop" koronaviru ve 4 vzorcích z 27. Tento fakt vedl z bezpečnostních důvodů k okamžitému uzavření potrubí s užitkovou vodou.

Pařížské úřady ubezpečily, že žádné riziko přenosu do potrubí s pitnou vodou nehrozí, a že pitná voda prochází jiným potrubím.

Francouzský prezident Emmanuel Macron informoval, že karanténa se v celé zemi prodlužuje do 11. května. Přísné omezení pohybu osob platí v celé zemi od 17. března. Ve Francii jsou zavřeny kavárny, restaurace, kina, muzea, parky a vzdělávací instituce. Od 11. května se ve Francii mají postupně otevírat mateřské školky, školy a univerzity.

Pandemie covid-19

Úřady ČLR 31. prosince 2019 informovaly Světovou zdravotnickou organizaci (WHO) o případech neznámé pneumonie ve městě Wu-chan v centrální části země (provincie Chu-pej). WHO uznala epidemii za mimořádnou situaci mezinárodního významu a dala chorobě oficiální označení covid-19. Dne 11. března pak generální ředitel WHO oficiálně informoval o vyhlášení pandemie Covid-19.

K dnešnímu dni se infekce Covid-19 rozšířila téměř po celém světě. Podle posledních údajů bylo infikováno více než 2,3 milionu lidí a zemřelo přes 162 tisíc. Vyléčeno je více než 605 tisíc osob.

Nejhorší situace je stále v USA, Španělsku, Itálii a Francii. Spojené státy hlásí více než 750 tisíc potvrzených případů a přes 40 tisíc úmrtí. Španělsko hlásí necelých 200 tisíc nakažených a více než 20 tisíc úmrtí. V Itálie je momentálně přes 170 tisíc nakažených a nákaze podlehlo přes 23 tisíc osob. A již zmíněná Francie má v zemi přes 152 tisíc potvrzených případů a více jak 19 tisíc úmrtí.

Příznaky

Nejčastější příznaky jsou horečka, respirační potíže, kašel a dušnost, bolesti svalů a únava. Mezi další příznaky patří také průjem a nevolnost. Odborníci Fakultní nemocnice ve Wu-chanu zjistili, že symptomy připomínající nachlazení nebo chřipku, se objevují až v pozdních stádiích onemocnění.

Zdroj: tasnimnews.com

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2020
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!