R. Paul: Pokud bude Biden prezidentem, zatáhne USA do válek

26.08.2020

Americký senátor za Republikánskou stranu Rand Paul je přesvědčen, že případné zvolení Joe Bidena prezidentem USA zatáhne zemi do četných nekonečných válek, uvedla jeho slova agentura NBC News.

"Joe Biden neustále vyzývá k novým válkám. Hlasoval pro invazi do Iráku, kterou Donald Trump dlouhou dobu označoval za nejhorší geopolitickou chybu naší generace. Obávám se, že Biden bude znovu volit jen války. Podporoval války v Srbsku, Sýrii a Libyi. Joe Biden bude i nadále prolévat naši krev a utrácet naše peníze," řekl senátor na sjezdu Republikánské strany.

Jako protiklad uvedl Rand Paul Donalda Trumpa, který "se snaží ukončit ozbrojené konflikty, místo aby začínal nové".

"Podporuji Donalda Trumpa, protože je stejně jako já přesvědčen, že i silná Amerika nemůže vést nekonečné války," dodal senátor.

Donald Trump již dříve prohlašoval, že Biden, pokud se stane prezidentem, zničí Spojené státy. Současný americký prezident také zpochybnil mentální schopnosti 77letého Bidena.

Tento týden bylo oznámeno, že Republikánská strana předložila oficiálně kandidaturu Donalda Trumpa na druhé funkční období. Úřadující prezident získal od delegátů sjezdu nezbytných 1 276 hlasů.

Dle analýzy veřejného mínění, kterou provedla agenura Fox News, je Joe Biden o 8 % populárnější, ve srovnání s Donaldem Trumpem, ale během posledního měsíce se rozdíl zmenšil. Pro současného prezidenta by nyní hlasovalo 41 % občanů USA, a pro Bidena 49 %, zbývajících 10 % obyvatelstva se pro svůj hlas ještě nerozhodlo.

Mnohem citelnější rozdíl (15 %), pokud jde o preference voličů, uvádí společný průzkum Washington Post a ABC News. Bidena by volilo 55 % dotázaných, Trumpa 40 %.

Prezidentské volby se v USA budou konat 3. listopadu, hlavním soupeřem Trumpa bude kandidát za Demokratickou stranu Joe Biden.

Zdroj: worldbulletin.net

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!