Válka v Sýrii: Syrská armáda pokračuje ve vojenských operacích v provincii Hamá

03.09.2019

Zdá se, že válka v Sýrii nemá konce. Vojáci syrské armády odrazili útok gangů, které se snažily získat kontrolu nad ztracenými pozicemi na severu provincie Hamá. V důsledku tvrdého boje byl nepřítel zatlačen a vládní vojska přešla do ofenzívy.

V současné chvíli jsou podle informací agentury SANA zcela osvobozeny obce Arba'een, Chasraya a Zakyat. Poražené gangy ustoupily do Al-Lataminah a Kfar-Zeite, kde se nacházejí jejich poslední dvě základny v severní oblasti provincie Hamá.

Místní zpravodajský portál Al-Masdar uvedl, že těchto bojů se účastní elitní jednotky syrské armády pod názvem Síly tygra, kterým velí generál Suheil al-Hasan.

V boji o obec Arba'een jednotky syrské armády, podporované domobranci Sil národní obrany, zlikvidovaly minimálně 45 islamistů, bojujících na straně teroristů Fronta an-Nusrá.

Porážka soupeře na severu provincie Hamá umožní syrské armádě dostat se k administrativní hranici se sousední provincií Idlib a přiblížit se k městu Chán Šajchún, které se nachází na strategické silnici, spojující provincii Hamá - Aleppo.

Válečná situace v Sýrii

V Sýrii probíhá už od roku 2011 občanská válka, a vládní síly bojují proti mnohým opozičním skupinám a také proti militantním a teroristickým organizacím, které jsou podporovány některými západními státy.

Zdroj: worldbulletin.net