Velikonoční vraždění ukrofašistické armády

05.04.2021

Útok ukrajinských bezpilotních letounů si vyžádal život jednoho dítěte a zranil ženu, novinářům to oznámil mluvčí Lidové milice samozvané Doněcké lidové republiky (DLR). K tomu, co se nyní odehrává v DLR a LLR, se na sociální síti vyjádřil europoslanec za stranu SPD Ivan David. Následně přišla reakce i z ukrajinské strany.

Pokud jde o daný incident v DLR, mluvčí Lidové milice samozvané Doněcké lidové republiky poskytl bližší informace. "Vojáci 59. brigády Ozbrojených sil Ukrajiny, plnící zločinný rozkaz, použili bezpilotní letoun vybavený podomácku vyrobeným výbušným zařízením," uvedl.

Dle informací se cílem útoku Ozbrojených sil Ukrajiny stala obytná čtvrť ve vesnici Alexandrovskoje. Podle mluvčího oddělení se v daném okamžiku na dvoře nacházely dvě civilní osoby.

"V důsledku trestných činů ukrajinských vojáků zemřelo dítě, narozené v roce 2016, a jedna místní obyvatelka byla zraněna. Její zranění jsou různého stupně závažnosti," uvedl mluvčí.

Uvádí se, že zraněná žena byla převezena do nemocnice, kde jí byla poskytnuta potřebná lékařská péče.

Připomeňme si, že ozbrojené síly Ukrajiny poprvé od konce července, kdy na východě Ukrajiny bylo vyhlášeno příměří, použily dělostřelectvo k ostřelování samozvané Luhanské lidové republiky (LLR). Uvedl to oficiální mluvčí Lidové milice LLR Jakov Osadčij. Za účelem ochrany civilistů zahájila Lidová milice odvetnou palbu ze zbraní, které nejsou minskými dohodami zakázány.

Na Facebooku na tuto záležitost reagoval europoslanec za stranu SPD Ivan David, který příspěvek nazval "Velikonoční vraždění ukrofašistické armády".

Europoslanec uvedl, že na Velký pátek, tedy v den, kdy si všichni křesťané připomínají ukřižování Ježíše Krista, ukrajinská armáda společně s neonacistickými pluky zahájila další útok na civilisty v Doněcké a Luhanské lidové republice.

Informace o raketovém útoku na civilní objekty Doněcka a osady Okťabrska a Gorlivky zveřejnil řecký web pronews.gr, který podle Davida citoval zdroje přímo z místa bojů.

"Na místech dopadů raket podle informátora leží stovky mrtvých a raněných civilistů. Řecký web přinesl informace i o protiútoku domobranců, kteří na střílející raketometné pozice ukrajinské armády a neonacistických dobrovolných praporů odpověděli dělostřeleckou palbou.

Řecký web dává včerejší útok do souvislosti s telefonátem ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského s americkým prezidentem Joem Bidenem, který proběhl těsně před začátkem útoku.

"Krátce po zahájení palby jednal telefonicky ukrajinský ministr zahraničí Andrij Taran se svým britským protějškem Benem Wallacem. Web také uvádí, že britští vojenští instruktoři již sedm let intenzivně poskytují výcvik ukrajinské armádě.

"Po prezidentské inauguraci Joe Bidena jsem vyslovil obavu, že zakrátko skončí čtyřleté období bez válek nebo válek v zastoupení mezi USA a Ruskem, které trvalo během mandátu bývalého prezidenta Donalda Trumpa. Varoval jsem, že zfalšované volby bude muset Biden překrýt ještě větším svinstvem," uvedl europoslanec.

Ve svém příspěvku pak připomíná, že před rizikem obnovení války na Ukrajině nedávno varoval také bývalý český velvyslanec v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta, který dodnes udržuje kontakty s mnoha politicky angažovanými lidmi v obou zemích.

"Upozornil na nedávné ukrajinské nákupy tureckých dronů ve velkém, které ázerbajdžánská armáda spolu s tureckým expedičním sborem použila k masakrování civilistů při loňské agresi proti arménské svobodné republice Arcach v Náhorním Karabachu. I zástupci turecké armády se v poslední době podíleli na výcviku ukrajinské armády. Podle některých informací pracují i s neonacistickými dobrovolnickými prapory, jako je Azov, jejichž příslušníci byli usvědčeni z páchání válečných zločinů proti civilistům v minulé fázi války s Doněckou a Luhanskou lidovou republikou," uzavřel dané téma politik.

Reakce ukrajinského velvyslanectví na sebe nenechala dlouho čekat. Ostrá slova Ivana Davida nezůstala bez povšimnutí. Záhy na ně na sociálních sítích zareagovalo velvyslanectví Ukrajiny v ČR, které Davidova slova považuje za šíření poplašných zpráv a podněcování k nenávisti.

"Působí to velmi uboze, když někdo sedí v Evropském parlamentu a přitom háji zájmy svých kremelských pánů. Zvlášť když nejsou schopni své loutky vyzbrojit přesvědčivějšími důkazy, než jsou odkazy na dezinformačních webech a laciné fake news," stálo v úvodu příspěvku ukrajinského velvyslanectví na Facebooku.

Vyjádření pokračuje následovně: "Lži o Ukrajině, jež pravidelně šiří zástupci SPD, už nás nepřekvapují. Lživý příspěvek europoslance Ivana Davida však nelze nechat bez reakce. Dle našeho názoru podněcuje k nenávisti vůči jinému státu a národu a šíří poplašné zprávy, a proto představuje hrozbu zejména pro desítky tisíc Ukrajinců, žijících v České republice. Žádáme proto oficiální české orgány, aby toto vyjádření politicky a právně vyhodnotily."

Zdroj: snews.com

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!