Putin se nezúčastní summitu BRICS v Jihoafrické republice

20.07.2023

Vladimir Putin se nezúčastní summitu BRICS v Jihoafrické republice a vystoupí na něm jen prostřednictvím videokonference, stejně jako to donedávna praktikoval Zelenský!

Hrozba zatčení ruského prezidenta v JAR po vystoupení z letadla je vysoká a Kreml nechce riskovat vypuknutí konfliktu uvnitř BRICS! Vysílá to ale nebezpečný signál počátku izolace Ruska uvnitř skupiny a Čína z toho bude profitovat! Další událostí je, že Kreml varoval, že obilné lodě mířící k Ukrajině budou považovány za válečné! Zase další nepřekročitelná červená čára?

Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov ve středu znovu potvrdil, že cokoliv je řečeno včera, je dnes úplně jinak. Až dosud Kreml vehementně popíral, že by se Vladimir Putin kvůli hrozbě zatčení neměl zúčastnit vrcholného summitu BRICS v Johannesburgu v Jihoafrické republice, přestože jihoafrický prezident Cyril Ramaphosa prosil Kreml, aby Vladimir Putin nejezdil a nevystavoval tak JAR tlakům kolektivního Západu a soudu ICC v Haagu, který vydal na ruského prezidenta zatykač. 

Peskov ve středu oznámil, že všechno je jinak a Vladimir Putin jako zakladatel BRICS se summitu nezúčastní osobně, ale vystoupí skrze videokonferenci.

Video vystoupení Vladimira Putina na summitu BRICS v roce 2022 v Číně
Video vystoupení Vladimira Putina na summitu BRICS v roce 2022 v Číně

Tedy úplně stejně, jako to donedávna praktikoval Volodymyr Zelenský. Videokonference BRICS přitom proběhly už v minulosti, to není problém. Ale tehdy to bylo kvůli koronaviru a kvůli zavřené, izolované Číně. V tomto případě jde ale jen o jednoho řečníka. Ruského prezidenta. Podle informací ruského tisku disponují ruské tajné služby zprávami, že v JAR již operují agenti Interpolu a k zatčení by mohlo dojít bez účasti jihoafrické policie.

Ruský prezident by si mohl sice do JAR přivézt ozbrojenou ochranku, ale to by vedlo podle všeho k přestřelce s agenty Interpolu a k uvalení obrovských sankcí na JAR za neplnění Římského statusu, tedy zakládacího aktu Mezinárodního trestního soudu v Haagu, jehož je JAR signatářem. Vladimir Putin tak na summit osobně nepřijede a vystoupí v živém videopřenosu.

Západ de facto zakázal Putinovi vystoupit na summitu vlastní skupiny BRICS, zatykač ICC prostě funguje jako odpuzovač

Všichni pozorovatelé se shodují, že toto je největší potupa a porážka pro Vladimira Putina, protože BRICS je jeho projekt, jeho ideové dítě, je zakladatelem projektu a najednou nemůže na svém vlastním summitu své vlastní organizace vystoupit, aby nepřivedl JAR do mezinárodních problémů. Tento ústupný krok Kremlu, aby nedošlo k obrovské bezpečnostní krizi mezi členy seskupení, je v podstatě rozumný, ale ze strategického hlediska je to naprostá katastrofa pro ruskou diplomacii.

Vysílá to děsivý signál počátku izolace Rusko přímo uvnitř vlastní skupiny BRICS. Nebavíme se tady o izolaci od zemí kolektivního Západu, tady jde přímo o skupinu, o kterou se Rusko opírá jako o svůj vlastní a dvorní projekt a najednou na něm prezident Putin nemůže vystoupit, aby partnera nepřivedl do obrovských problémů západních sankcí. To by totiž mohlo vyústit až k vystoupení JAR z BRICS, což by mohlo vést k dominovému efektu. Komu tato situace ale vyhovuje, to je Čína.

Loňský video panel BRICS
Loňský video panel BRICS

Ta totiž uvnitř BRICS začíná přebírat řídící roli a upozadění ruského prezidenta je konceptuální atomová exploze, která nenechá kámen na kameni. Ukazuje se, že BRICS pod vedením Ruska je slabý organismus, který podléhá nátlakům skupiny G7 a kolektivního Západu. Vina za tuto slabost bude předhozena Rusku. Čína v roli hegemona sankce proti Rusku odmítá, ale každá další izolace Ruska uvnitř BRICS Pekingu  pouze vyhovuje, protože tím obrovsky posiluje čínská pozice.

Příští summit BRICS v roce 2024 se bude naštěstí odehrávat v ruské Kazani, tedy doma v Rusku a Kreml doufá, že do roku 2025 se situace ve světě změní, především v otázce SVO na Ukrajině. Každopádně v roce 2025 bude summit BRICS hostit Brazílie, a ta je rovněž signatářem Římského statusu. Takže pokud bude tento zatykač trvat, může se stát, že se Putin nezúčastní ani summitu v Brazílii za dva roky.

To není všechno. Kreml a ruská armáda ve středu oznámily, že od této chvíle bude ruské námořnictvo považovat všechny lodě plující k Ukrajině v Černém moři za potenciální válečné lodě a země, pod jejichž vlajkami lodě poplují, budou považovány za země, které se rozhodly vstoupit do konfliktu proti Rusku na Ukrajině. Kreml znovu namaloval červenou čáru a hrozí zemím Západu, že jejich lodě nesmí do Oděsy pro obilí, protože budou považovány za válečné lodě. Toto varování přišlo poté, co Kreml vypověděl tzv. obilnou dohodu, která vloni byla podepsána s tím, že Západ výměnou za dodávky ukrajinského obilí do světa zruší sankce na vývoz ruského obilí a ruských zemědělských hnojiv.

Jenže k tomu nedošlo, země G7 a ani EU zákazy na import ruského obilí a hnojiv nezrušily. Kreml proto obilnou dohodu logicky vypověděl. Kyjev již v úterý požádal Turecko o vojensku ochranu lodí s ukrajinským obilím, ale Ankara se k tomu zatím nemá, protože se zdá, že Erdogan nechce jít do otevřené války s Ruskem. Každopádně to ani nemusí nastat, pokud Erdogan zjistí, že Kreml opět blafuje a jde jen o další falešnou červenou čáru, kterou Turecko může snadno a bez sankcí překročit.

Tayyip Erdogan a Vladimir Putin
Tayyip Erdogan a Vladimir Putin

Rusko nezahájí palbu na turecké válečné lodě, které budou provázet ukrajinské obilné lodě, protože Rusko potřebuje Turecko víc, než Turecko potřebuje Rusko. Erdogan je nepředvídatelný a pokud by začal poskytovat ukrajinským lodím s obilím ochranu, potom by to byl nepřátelský krok proti Rusku takového kalibru, že Kreml by nemohl dělat vůbec nic.

Maximálně by zazněly další fráze o tom, jak se kolektivní Západ s Tureckem spikl a jak Rusko stojí proti všem. Můžeme se na to dívat úplně jinak, a to z pohledu Západu. Jak to vyhodnotí kolektivisté? Putin nesmí vystoupit na vlastním summitu, na summitu organizace, kterou založil, a najednou ho jeho vlastní partneři prosí, ať nejezdí, aby je nedostal do problémů s kolektivním Západem!

Takový je výsledný efekt. Kdyby Vladimir Putin přiletěl do Johannesburgu a pronesl projev z paluby ruského letadla, nebo třeba z otevřených dveří letadla, tak by to bylo vysvětlováno jako hrdinský kousek a JAR by se mohla pro změnu vymluvit, že do letadla neměla přístup, protože k letadlu nebyly přistaveny schůdky. Summit mohl být přesunut na letiště, tedy alespoň malá část summitu. Ukázalo by to sílu Ruska a současně i ohledy na JAR, aby se země nedostala do problémů. Videokonference bude ale jasným vítězstvím kolektivistů. Jejich hrozba zatykačem ICC funguje! Tohle budou hlásat západní média. A vlastně budou mít pravdu. Příští rok bude summit v Rusku a budou i volby prezidenta v Rusku.

Nakládka obilí do lodě v Oděse
Nakládka obilí do lodě v Oděse

Otázkou teď je, jestli Kreml opravdu má nějaký plán na ukončení SVO, anebo chce udržovat válku tak dlouho, dokud nepřeroste do III. sv. války. Slabost Ruska a znaky slabosti Ruska jsou tou nejnebezpečnější cestou k III. sv. válce, protože pokud kolektivní Západ získá přesvědčení, že Rusko je slabé, že Putin je slabý, že ruská armáda nedokáže porazit obyčejné Ukrajince, že Kreml neustále maluje nepřekročitelné červené čáry, po jejichž překročení se nikdy vlastně nic nestane, minimálně ne něco, co by stálo za řeč, tak to zkrátka povede k útoku NATO na Rusko! Osobně se děsím toho, co provede Erdogan. Pokud opravdu pošle turecké válečné fregaty, aby doprovázely a chránily ukrajinské obilné lodě, potom to bude poslední test Putina ze strany Západu.

Bude to potvrzení, že nemá odvahu zaútočit na turecké válečné lodě, tedy na lodě členské země NATO. Červená čára bude překročena, ale znovu se nic nestane. Tohle povede k přesvědčení v NATO, že Rusko se bojí střetu s aliancí, a to bude motivační faktor k nasunutí NATO na Ukrajinu. A to i přesto, že na summitu NATO Ukrajina pozvánku nedostala. Pokud ale Putin ukáže ještě více slabosti k překračování červených linií, ocitneme se na prahu III. sv. války, ani nemrkneme.

Dovedete si představit, že by před rokem 1989 někdo takto tahal za ocas Sovětský svaz, jako dnes tahá kolektivní Západ Putinovo Rusko? To si ani nejde představit. Švédsko v NATO, Finsko v NATO, Azováci z Turecka už jsou doma na Ukrajině, Putin nesmí naživo vystoupit na summitu organizace, kterou založil a Kreml nemá nic jiného na práci, než malovat další červené linie pro zahraniční země, aby neposílali své lodě pro ukrajinské obilí.

Azováci po návratu z Turecka, odkud je přivezlo české vládní letadlo
Azováci po návratu z Turecka, odkud je přivezlo české vládní letadlo

Tohle je přesně ta politika, která vede Rusko k jeho zániku. Pomalu, postupně, kolečko po kolečku. A mezitím se Čína dívá, jak je Rusko izolováno nejen od Západu, ale už i na vlastním turfu skupiny BRICS. Smáli se Chruščovovi, když mlátil polobotkou do stolu v Radě bezpečnosti OSN. Jenže Chruščova se současně báli, protože měl respekt. Stejně jako po něm Leonid Brežněv.

Putin zachránil Rusko po Jelcinově destrukci procesů řízení v Rusku, jenže postupem času se ukazuje, že Putin už vyčerpal svůj potenciál, už není motorem pokroku a posilování Ruska, ale spíše brzdou a jeho oslabováním. Nikdo mu nemůže odepřít velké zásluhy o vlast, ale je načase, aby byl vystřídán mladou krví a někým, kdo si nezavdal v minulosti se Západem, Klausem Schwabem a především s Izraelem. Červených linií již bylo namalováno dost na to, aby bylo jasné, že Kreml potřebuje nové vedení a novou vizi.

Zdroj: -VK- Šéfredaktor AE News, aeronet.news/

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!