Putin: Evropa páchá ekonomickou sebevraždu!

18.05.2022

Agentura Reuters šokovala, když oznámila, že od června skončí dodávky plynu z Ruska pro Slovensko a Polsko, protože Gazprom si už nerezervoval na červen žádné přenosové kapacity v trubkách pro Jamal, ani pro slovenské plynovody!

Budou podniky zastavovat výrobu? Robert Fico tuší, k čemu se schyluje a americké sankce proti Rusku by proto okamžitě vetoval! Tím vyhlásil válku Američanům! Půjdou po něm?

V Evropě se začíná schylovat k energetické katastrofě. V celém Německu jsou vykoupeny kombinované plyno-elektrické kotle na ohřev vody, jsou vykoupena kamna i kotle na pevné palivo, objednávkové lhůty jsou nyní na některé kotle až 2 roky, a ten největší šok přišel podle všeho dnes (v úterý) z Ruska. Prezident Vladimir Putin měl telemost se svými ekonomickými ministry a v projevu prohlásil, že "Evropa páchá ekonomickou sebevraždu, když odmítá ruský plyn a ropu".

Náklady na alternativní zdroje budou totiž pro Evropu likvidační, přičemž evropští politici zřejmě zešíleli a chtějí tyto vysoké náklady hodit na bedra vlastních obyvatel. Video zachycuje okamžik, kdy se Vladimir Putin velice roztomile ušklíbl, když hovořil o sebevraždě Evropy a zdůraznil, že sankce, uvalené na Rusko, se projevují tím, že Rusko ve skutečnosti má vyšší zisky z prodeje ropy a plynu, než kdykoliv předtím před sankcemi. To pouze ukazuje, kdo skutečně bude platit za tyto sankce a proti komu jsou namířeny - proti rodinám a domácnostem v EU. Proti nim jsou tyto sankce ve skutečnosti namířeny!

Obě videa na tomto odkazu: https://aeronet.news/video-vladimir-putin-se-usklibl-a-prohlasil-ze-evropa-pacha-ekonomickou-sebevrazdu-kterou-necha-zaplatit-vlastnimu-obyvatelstvu-reuters-sokoval-kdyz-oznamil-ze-od-cervna-skonci-dodavky-plynu/

Jenže to není to nejhorší. Agentura Reuters podle slovenského Forbesu v pondělí přinesla zprávu, že ruský Gazprom si na burze nerezervoval na měsíc červen žádnou přepravní kapacitu do Evropy skrze Polsko, ani skrze Slovensko! Ano, čtete správně. Rusko v červnu nepošle do plynovodu Jamal v Polsku ani metr plynu, a totéž platí i o plynovodu na Slovensko.

Podle ruských novinářů začal Gazprom tlačit na Berlín, aby zprovoznil momentálně zmrazený Nord Stream 2, protože se ukazuje, že Gazprom přestane všemi ostatními trubkami, které vedou do Evropy, plyn dopravovat - a jediný tranzit z Ruska půjde přes Nord Stream 1, který ale po uzavření ostatních plynovodů do Evropy bude přetížen a nedokáže více obsloužit. Německo tak má být podle všeho dotlačeno ke zprovoznění Nord Stream 2. Ovšem podle čerstvých zdrojů z Kremlu v tom může být něco úplně jiného.

Rusko zřejmě upeklo dohodu s Tureckem ohledně přeprodeje ruského plynu do světa, všechno tomu nasvědčuje

Gazprom totiž začal na Sibiři budovat nové kompresorové stanice k odklonu plynových dodávek, určené původně pro Evropu, směrem na jih. Zřejmě se Rusko snaží plyn, původně určený pro Evropu, prodat za vyšší cenu do Číny, ale rovněž i do Turecka, které se zřejmě chce stát novým velkým hráčem v oblasti redistribuce ruského plynu, který už nebude ruský, ale turecký, aby z toho někdo nedostal kopřivku. Je tak možné, že ruský plyn půjde do Evropy přes Erdogana a přes Balkán, což bude pro Evropu snad ještě větší hrozba, než jakou Brusel vidí v Putinovi.

Erdogan totiž čile jedná s Vladimirem Putinem a podle informací kapitulaci bojovníků Azovu v Mariupolu pomohla zařídit právě Ankara. To je zásadní zpráva, která úplně mění pozadí celého příběhu a tiskové zprávy Reuters. Rusko zastaví v červnu dodávky plynu do Polska a na Slovensko, zatímco ten plyn se brzy může objevit v Turecku a Erdogan ho bude nabízet Evropě. Ba co víc, je vcelku reálné, že z Turecka se stane nová Ukrajina ve smyslu plynového prostředníka pro dodávky ruského plynu do Evropy.

Turecký prezident Tayyip Erdogan
Turecký prezident Tayyip Erdogan

To by nebyl Erdogan, aby nevymyslel nějakou kulišárnu, třeba plán na zkapalňování ruského zemního plynu, který po zkapalnění Erdogan prodá Američanům - a oni ho jako americký a ideologicky očištěný prodají za horentní sumu do Evropy, Fialovi do ČR a Hegerovi na Slovensko. Proč? Věděli jste, že Turecko je druhým největším importérem LNG do Evropy? Ano, turecké terminály na LNG tak mohou být využity nejen na import, ale i obráceně, na export LNG do světa a do Evropy.

Od Ruska nikdo ze Západu z ideového důvodu už nic nekoupí, to je fuj, ale od Turecka zkapalněný plyn (původně nezkapalněný ruský) koupí de facto každý! Nemyslete si, že Erdogan něco dělá pro Rusko zadarmo, a jeho včerejší výrok, že Turecko nedá souhlas s přístupem Finska a Švédska do NATO, byla podle mého názoru nejdražší Putinova investice v poslední době. Erdogan zadarmo ani nehne prstem. Koupit si Erdogana určitě nebylo pro Moskvu laciné, to muselo stát strašný balík. A jakou podobu ten balík bude mít? Hádáte správně, plynovou!

Azovstal se ukazuje jako Erdoganův majstrštyk s cílem nahradit Ukrajinu v roli plynového hubu pro Evropu

Turecko si dobře spočítalo, kolik je jedna a jedna. Američané prostě nemají tolik LNG, kolik potřebuje Německo pro svůj průmysl, natož celá EU. Ani Katar a další dodavatelé LNG prostě spotřebu EU nepokryjí. Takže co se tím otevírá? Obrovský prostor pro Turecko. Turecké LNG terminály budou plnit tankery zkapalněným plynem, který bude Erdogan deklarovat, že pochází z celého světa, však Turecko je druhým největším importérem LNG, nebude problém tomu uvěřit, a ten LNG plyn bude ve skutečnosti z velké části z Ruska. Evropští politici budou říkat, že plyn z Turecka je z Kataru, přivezený LNG loděmi do tureckých LNG terminálů. A dokonce to může být ještě jednoduší.

Plánovaný plynovod Nabucco (zelená barva)
Plánovaný plynovod Nabucco (zelená barva)

Turecko se může snažit o oživení plánu na výstavbu plynovodu Nabucco z Turecka do Evropy. Ten plán leží u ledu už skoro 20 let a Turecko se snaží okopírovat roli Ukrajiny a stát se hlavním prostředníkem dodávek plynu trubkami do Evropy. Dosud nebyla pro Nabucco politická vůle v EU, protože ten plynovod se nelíbí USA a Londýnu pomalu stejně jako Nord Stream 2.

Turecko totiž není pod kontrolou USA, Erdogan nepodléhá americkému vedení, a to ho činí nebezpečným pro USA. V nově nastalé situaci ale může Nabucco sehrát úplně novou a netušenou roli, protože Turecko je v NATO jen samo za sebe, což je hlavní rozdíl od ostatních členů aliance. Turecko sleduje jen své zájmy, úplně stejně jako Rusko, v čemž se Turecko diametrálně liší od ostatních lokajských zemí v rámci NATO.

Také Slovensko je na pokraji energetické katastrofy, zaznívá v ruských médiích. Vyslání S-300 na Ukrajinu se asi Bratislavě nevyplatilo

Zastavení plynu do Evropy z Ruska nejvíce odskáče Slovensko, které je ze zemí EU nejvíce závislé na dodávkách ze Sibiře. Předseda SMERu Robert Fico měl v úterý zásadní tiskovku, kterou byste měli shlédnout úplně celou. Bývalý premiér totiž vyzval k vetování amerických protiruských sankcí v EU, tedy těch sankcí, které se týkají ropy a plynu, protože pro Slovensko žádné jiné řešení, než ruské energie, nepřipadají v úvahu.

Ekonomicky na to prostě slovenský průmysl a natož domácnosti nemají. Jenže se ukazuje, že současná slovenská vláda chce zemi dovést k energetické sebevraždě.

Nikde v Evropě v této chvíli není žádný nadbytečný plyn, který by mohly ostatní země EU reverzním tokem ze západu na východ poslat na Slovensko, protože všechny země EU trpí akutním nedostatkem plynu. Jedinou útěchou je, že přichází léto, takže výpadkem plynu budou trpět jen podniky, které ale mohou začít omezovat provoz a propouštět lidi. Ale pozor, jak uvedl v pondělí slovenský svaz potravinářských podniků, na Slovensku je ohrožena dodávka základních potravin v podobě pekařských výrobků, jako jsou chléb, rohlíky, ale i trvanlivé potraviny, jako jsou sušenky všeho druhu a rovněž vše, co je průmyslově tepelně zpracováváno, protože to všechno se peče na plynu.

Všichni zapomínají, že veškeré mléko a mléčné výrobky z něj se pasterizují v plynových pasterizátorech

Především mléko! Ano, mléko je pasterizováno prudkým zahřátím, k čemuž se v mlékárnách používá plyn. Průmyslové pasterizační vany vlastně nic jiného než plyn nepoužívají, kvůli nízké ceně plynu v porovnání s elektřinou. Uvědomuje si slovenská vláda, že plynová krize může v nejhorším případě navodit na Slovensku nedostatek základních potravin a dovést tak zemi na pokraj potravinové krize? Jakmile přestane na Slovensko proudit z Ruska plyn, tak je velice reálné, že to může v obchodech a na pumpách vzít rychlý spád. V takové chvíli nemusí už pomoci ani prodeje plynu, benzínu a nafty na příděl, protože na příděl by potom musel být i prodej potravin.

Bez ruského plynu Slovensko de facto čeká energetický pravěk
Bez ruského plynu Slovensko de facto čeká energetický pravěk

Není divu, že Robert Fico na tiskovce tak razantně zaútočil proti USA, protože tato situace s konfliktem na Ukrajině vznikla právě kvůli agresivní politice USA v Evropě proti Rusku. Takže zatímco Vladimir Putin se směje a ruský rubl posiluje, Evropa po sérii 5 balíčků sankcí proti Rusku je sama teď na kolenou a sotva dýchá. To je neuvěřitelný obraz.

To se dá přirovnat k boxerskému utkání, kdy borec z EU pětkrát mohutně chce udeřit Rusa, ale pokaždé tu obrovskou pecku dá sám sobě do obličeje, takže po 5 ranách je borec z EU na knock out, aniž by Rus hnul prstem. Tomu se říká konceptuální stupidita s titulem "vůl, jakému není rovno". V takovém zápase lze potom spoléhat už jen na to, že Rus padne na zem smíchy a z toho smíchu umře. Protože pokud ne, tak Evropa zažije takovou ekonomickou, potravinářskou a energetickou krizi, jaká tu nebyla v Evropě od roku 1929.

Zdroj: -VK- Šéfredaktor AE News, aeronet.news/

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!