Při íránském útoku na základny USA v Iráku bylo zraněno 11 amerických vojáků

17.01.2020

Americké velitelství CENTCOM potvrdilo, že při raketových útocích Íránu na základny v Iráku bylo zraněno 11 amerických vojáků. Do Iráku se zranění vojáci vrátí, až jim to zdravotní stav umožní.

Informaci o zraněných vojácích uvedla mediální společnost Defense One s odkazem na vojenské zdroje v USA. U zraněných vojáků je podezření na otřes mozku, proto byli k dalšímu podrobnému vyšetření převezeni do nemocnic v Kuvajtu a Landstuhlu v Německu.

"Očekáváme, že se tito vojáci vrátí do Iráku, až nám lékaři potvrdí, že jsou schopni opět plnit bojové úkoly," oznámil tisku zástupce CENTCOMu kapitán Bill Urban.

Leteckou základnu Ajn al-Asad zasáhla minulou středu palba íránských raket v odvetě za americký útok a zabití íránského velitele generála Kásima Sulejmáního. V noci na středu 8. ledna Íránské revoluční gardy prohlásily, že zahájily operaci msty za vraždu Sulejmáního: Teherán vystřelil rakety typu země-země na základny Ajn al-Asad a základnu v Arbílu. V důsledku útoku nebyl nikdo zraněn. Ačkoli íránská média z počátku tvrdila, že o život přišlo 80 vojáků, později velení Íránské revoluční gardy informovaly, že jejich cílem nebylo způsobit lidské ztráty, ale zničit základny.

O posledním raketovém útoku irácká armáda informovala ve středu 15. ledna. Podle portálu Arab News se cílem dalšího útoku stala vojenská základna Al-Taji severně od Bagdádu.

Vyostření situace na Blízkém východě

Situace na Blízkém východě se vyostřila po útoku amerických vojsk na objekty šíitského hnutí Kataib Hezbolláh v Sýrii a Iráku koncem prosince.

Zdroj: yonhapnews.co.kr

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2020
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!