Arestovič odhalil revanšismus Švédska, Francie a Německa

15.08.2022

Jmenovaní v soukromých rozhovorech nabádají Ukrajince, aby se pomstili Rusům za historické porážky západních armád u Borodina, Poltavy a ve II. světové válce!

Arestovič fantazíroval o tom, jak ukrajinská armáda vynese Rusy v zubech z Ukrajiny příští rok na jaře, zatímco během natáčení jeho rozhovoru zpovzdálí zněly sirény dalšího leteckého poplachu! Slovensko pošle nebožákům na Ukrajině šrot v podobě stíhaček MiG-29 v havarijním stavu!

Absurdní drama Havlova formátu ve válečném obleku. Tak by se dal nazvat rozhovor, který natočil moderátor ukrajinské televize Dmitrij Gordon s poradcem prezidenta Volodymyra Zelenského a vrchním propagandistou Kyjeva Oleksejem Arestovičem. Ten se totiž za zvuků leteckého poplachu v Kyjevě, kde byl rozhovor natáčen, rozpovídal o tom, co zaznívá od ministrů obrany západních zemí při setkání s ukrajinskými zástupci v Bruselu anebo na americké letecké základně Ramstein v Německu. Arestovič se pochlubil, že Francouzi prosí Ukrajince, aby dobili Rusy a pomstili se za porážku napoleonské armády u Borodina v roce 1812! Švédové prý prosí Ukrajince, aby se pomstili Rusům za porážku u Poltavy v roce 1709! A Němci prý mlčí, ale "mrkají" na Ukrajince ve smyslu, aby se pomstili i za ně za porážku Německa ve II. sv. válce.

Video: https://aeronet.news/video-vrchni-propagandista-a-poradce-prezidenta-zelenskeho-odhalil-sokujici-zakulisni-revansismus-ministru-obrany-svedska-francie-a-nemecka-kteri-v-soukromych-rozhovorech-nabadaji-ukrajince/

Arestovič odhalil obrovský revanšismus západních států ve vztahu k Rusku, který se táhne až do počátků 18. století. Pokud je to pravda a Arestovič nepřehání a říká pravdu, potom by nám mělo zatrnout, protože to znamená, že západní země mají přání odvety a revanšismus v tomto ohledu je jedním z mohutných hnacích motorů války na Ukrajině. Arestovič za zvuků leteckého poplachu při procházce v kyjevských ulicích ale pokračoval a vyložil Gordonovi zářnou budoucnost Ukrajiny. Arestovič podle svých slov nevěří, že by se Ukrajina rozdělila podle modelu dvou Korejí na dvě části, nevěří ani na setrvalý stav na frontě.

V nejhorším případě se prý jen nepovede podzimní ofenzíva a ukrajinská armáda bude muset v zákopech přezimovat (nezmínil se o tom, jak přezimuje ukrajinské obyvatelstvo bez ruského plynu, protože tentokrát EU nebude moci už Ukrajině plyn poslat ze Západu) a na jaře prý už bude mít Ukrajina dostatek komplexních a pokročilých amerických a západních zbraní a vynese Rusy v zubech z Ukrajiny (!).

Arestovičovy fantazie za zvuků leteckého poplachu v Kyjevě

Zvukové kvílení sirény hlásící letecký poplach dodával Arestovičovu fantazírování při procházce ulicí bizarní nádech šílenství, které celému rozhovoru dodávalo opravdu děsivý rozměr. Psychiatrie toto nazývá deluzorním stavem odtržení od reality, kdy jedinec si vytvoří vlastní perfektní svět (perfect world syndrom) a o tomto světě potom barvitě vypráví a snaží se o něm přesvědčit ostatní. Pro běžný život je taková psychická porucha nežádoucí, ale pro účely válečné propagandy je naopak žádoucí a velice ceněná. Tito propagandisté mohou líčit dokonalý a perfektní svět i ve chvíli, kdy už vojska cizí armády vjíždí do města, ale osoba v deluzorním stavu bude stále přesvědčovat ostatní o výsledku podle vize perfektního světa.

Dmitrij Gordon a Oleksej Arestovič při procházce v Kyjevě
Dmitrij Gordon a Oleksej Arestovič při procházce v Kyjevě

O těch západních zbraních si musíme říct ve větších souvislostech několik podrobností. Zbraně dodávané na Ukrajinu lze rozdělit do dvou skupin. První skupinu tvoří šrot, což je stará sovětská nebo stará západní výzbroj s věkem více jak 40 nebo 50 let, která je už nepoužitelná, nepojízdná, případně pojízdná za cenu velkých kompromisů. Druhou skupinou jsou moderní zbraně, ale na pokraji nebo za lhůtou trvanlivosti. To platí především o amerických a britských protitankových systémech Javelin a NLAW, které často nestartují, selhávají startéry raket, nefunguje navigace palby, apod.

Ukrajinci prodávají zbraně na Darknetu namísto jejich použití proti Rusům, protože to je vyhazování peněz z okna

Ruská armáda potom nachází celé bedny této munice úplně netknuté a vypadá to, jako by je Ukrajinci zapomněli použít a stáhli se z pozic. Tomu ale tak není. V drtivé většině případů prostě ukrajinští vojáci zjistí, že komplexy nefungují. Ne vždy je to způsobeno stářím munice. Jedná se totiž o triky ukrajinské mafie, která masivně s těmito zbraněmi obchoduje na Darknetu. Funguje to následujícím způsobem: Poté, co Američané letadly přivezou do Polska bedny s Javeliny, tak už v Polsku se polští parťáci Ukrajinců z mafie postarají o jejich znefunkčnění.

Komplexy Javelin ukořistěné ruskou armádou
Komplexy Javelin ukořistěné ruskou armádou

Jakmile zbraně přijdou do zákopů a na pozice, vojáci se okamžitě obrátí na předem dohodnuté překupníky, že mají k dispozici rakety, které "jako" nefungují, je to "jako" na odpis a jedna raketa Javelin je za pouhých 100 eur. Celý komplex s navigátorem za 1 000 eur. To je cena, za kterou vojáci prodávají munici přímo ze zákopů zpátky do týlu. Bedny se odepíšou jako nefunkční a zamíří "jako" zpátky k opravě Američanům, ale ve skutečnosti míří ze zákopů zpátky do Polska k překupníkům, kde se startéry znovu namontují a jsou z nich funkční kousky pro černý trh. Ty se potom prodávají na Darknetu za násobně vyšší peníze.

Vojáci si vydělají na pozicích okolo 1 000 eur za jeden "nefunkční" komplex, překupníci v Polsku po rekompletaci a zfunkčnění zbraně ji prodávají přes Darknet za cca 30 000 eur/dolarů. Zájem je značný, na Darknetu se již podle amerických médií prodalo přes dvě stovky Javelinů, které skončí bůhví kde. Pro mnoho Ukrajinců jsou americké zbraně cestou k opravdovému zbohatnutí.

Dvě skupiny zbraní na Ukrajině: Šrot a zboží na kšeft

Proč by stříleli takové cenné zboží na ruská bévépéčka a zastaralé tanky, když mohou raketové komplexy prodat na černém trhu přes polské překupníky? Zbraně z Ukrajiny putují na Kavkaz, Balkán a na Blízký Východ. Odtamtud potom turečtí překupníci zbraně posunují dále do zemí Sahelu a rovníkové Afriky, kde jednotlivým bojůvkám poskytují vojenskou výhodu nad soupeři. Válka na Ukrajině je důsledkem rozpadu Sovětského svazu, který držel na uzdě neonacistické ukrajinské nálady a hnutí, které v roce 2014 převzaly po Majdanu kontrolu nad většinou území Ukrajiny.

Kdyby to byl vnitřní konflikt Ukrajiny, byla by to jiná situace. Ale Majdan vypukl na základě masivní finanční podpory ukrajinské opozice z USA, a rovněž za značné podpory Evropské unie. Prezident Janukovyč v roce 2014 naprosto netušil, proti čemu a proti komu stojí. A když to konečně pochopil, musel narychlo utéct, protože náckové z Azovu a Pravého sektoru by mu uřízli hlavu.

Arestovič tedy vykresluje budoucnost Ukrajiny jako velké a dopředu dané vítězství díky zbraním ze Západu, ale ze Západu přichází jen další a další šrot. Slovensko v pátek oznámilo, že odevzdá Ukrajině všechny své stíhačky MiG-29 a dostane za to od Evropské unie nějaké peníze na zajištění bezpečnosti Slovenska. Nepůjde o peníze na nákup nových stíhaček, ale o peníze na placení hlídkové služby NATO nad Slovenskem. Slovensko budou hlídat stíhačky z ČR a dalších zemí NATO a Slovensko za to bude platit penězi, které (možná) dostane od EU za přibližně 11 stíhaček MiG-29, odevzdaných Ukrajině v havarijním stavu. Stíhačky jsou totiž v tak špatném stavu, že slovenská armáda ukončila jejich provoz a teď se jich chce zbavit.

Slovensko nečeká modernizace armády, ale právě probíhá de facto demilitarizace celé země

Tak je pošlou Zelenskému na Ukrajinu, asi v domnění, že náhradní díly pro provoz stíhaček MiG-29 budou mít alespoň Ukrajinci. Zamysleme se ale nad jinou věcí. Slovensko už nemá vlastní protivzdušnou obranu, takže tu zajišťují německé baterie raket Patriot, rozmístěné na amerických základnách na Sliači a v Malackách. Jediný páteřní systém S-300, který Slovensko mělo, věnovala Hegerova vláda zdarma Ukrajině (!). Komplex o pouhých 5 dní později zničila nedaleko Izjumu ruská raketa Kaliber. Teď se Slovensko zbaví úplně všech svých stíhaček, aniž by mělo k dispozici náhrady, takže Ukrajina dostane i všechny slovenské stíhací stroje a obranu slovenského nebe bude zajišťovat NATO a někdo jiný v alianci, kterému se za to bude platit.

Slovensko daruje všechny své MiGy 29 Ukrajině
Slovensko daruje všechny své MiGy 29 Ukrajině

Celé to vypadá jako modernizace, ale ve skutečnosti to je demilitarizace Slovenska v přímém přenosu, a to ještě ruská armáda na území Slovenska nevstoupila. Hegerova vláda demilitarizuje Slovensko sama a dobrovolně. Před 2 týdny Slovensko poslalo na Ukrajinu i nejnovější houfnice Zuzana 2. Otázkou je, kdy Slovensko odevzdá Ukrajině i své vojáky, protože i na to brzy dojde, vzhledem k obrovským problémům s vojenským personálem na ukrajinské frontě, kde se objevují již starci ve věku nad 55 let. Kyjev bude brzy požadovat nejen munici a zbraně, ale i lidskou sílu do bojů na frontě.

Zdroj: -VK- Šéfredaktor AE News, aeronet.news/

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!