Vrtulník s francouzskými důstojníky DGSE sestřelen na Ukrajině

03.04.2022

Francouzští důstojníci, jejichž přítomnost na Ukrajině Paříž popírala, zemřeli, když byl zasažen jejich vojenský vrtulník.

Před pár hodinami vyšlo najevo, že nad Ukrajinou byl sestřelen vojenský vrtulník, na jehož palubě byli dva důstojníci hlavního odboru vnější bezpečnosti Ministerstva obrany Francouzské republiky (DGSE). Oficiální přítomnost francouzské armády na území Ukrajiny zatím Paříž kategoricky popírá, nicméně současná situace naznačuje, že se Francie rozhodla ignorovat varování Ruska a poslat své důstojníky na Ukrajinu.

Zdroje tiskové agentury Avia.pro uvádějí, že francouzští důstojníci (mluvíme o dvou důstojnících hlavního odboru vnější bezpečnosti Ministerstva obrany Francouzské republiky) přestali před pár dny komunikovat. Měli údajně následovat vrtulníky směrem k Mariupolu, aby z obklíčení evakuovali příslušníky pluku Azov, ale jejich vrtulník byl sestřelen.

V tuto chvíli zůstává neznámou otázkou, zda byli francouzští důstojníci na palubě vrtulníku, sestřeleného v okolí Mariupolu, nebo zda byl jejich stroj sestřelen nad Azovským mořem, jak bylo dříve oznámeno.

Vezmeme-li však v úvahu skutečnost, že mezi věcmi na palubě jednoho ze sestřelených vrtulníků nebyly žádné známky přítomnosti francouzské armády, je pravděpodobné, že oba francouzští důstojníci byli na palubě vrtulníku, zničeném 20 kilometrů od pobřeží Mariupolu.

Zdroj: avia-pro.net/news/

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!