Vyhoštění ruských diplomatů má zakrýt selhání zahraniční politiky v podání Petříčka

08.06.2020

Šéf SPD Tomio Okamura klade řadu nepříjemných otázek ohledně pokračování "ricinové kauzy". Podle něj uměle vytvořený skandál s ruským agentem odhalil žalostný stav české zahraniční politiky a zpravodajských služeb. Důsledkem této nehorázné kauzy je zhoršení česko-ruských vztahů. Okamura je přesvědčen, že viníci této situace musí nést náležitou odpovědnost.

Kauza ricin, jež odstartovala na konci dubna po zveřejnění kontroverzního článku v týdeníku Respekt, ukázala, že celá historka o nebezpečném ruském agentovi vybaveném smrtícím jedem je pouhá fikce. V souvislosti s tím se čím dál víc snáší kritika na české bezpečnostní služby, stejně jako na vedení resortu zahraničí. Předseda hnutí SPD Tomio Okamura zdůrazňuje, že kvůli tomuto skandálu čeští daňoví poplatníci museli zbytečně vynaložit peníze na to, aby zajistili ochranu třem nezodpovědným kontroverzním pražským politikům, kteří ji ve skutečnosti ani nepotřebovali.

"Premiér Babiš dnes potvrdil, že kauza s ricinem byla smyšlená, a že žádný ruský ricinový agent nikdy nebyl. Proč tedy mají tři komunální politici ze stran ODS, TOP09 a Pirátů drahou státní policejní ochranku, když jim ve skutečnosti vůbec nic nehrozilo? A to vše na základě žvástů sluníčkářského novináře Bakalova Respektu, který je podle mého názoru dlouhodobě nedůvěryhodným zdrojem," neskrývá své rozhořčení Tomio Okamura.

Český poslanec si je také jistý tím, že za celý tento skandál, v jehož důsledku byly výrazně poškozeny vztahy s Ruskem, a navíc byly zbytečně utraceny prostředky ze státního rozpočtu, by měl někdo nést odpovědnost. Finálním krokem se stalo vyhoštění dvou ruských diplomatů, což je podle Okamury další nesmyslný čin, jímž se česká strana snaží zamaskovat totální neschopnost vedení českého ministerstva zahraničí a mizivou kvalitu fungování bezpečnostní služby.

"... vyhoštění dvou pracovníků ruského velvyslanectví má zakrýt fakt, že je kauza totálním selháním zahraniční politiky ČR v podání ministra zahraničí Petříčka z ČSSD a zpravodajské analytiky," dospěl k nemilému závěru český poslanec.

Ještě podivnější je na tom to, že předseda vlády ČR potvrdil, že kauza s ricinem byla smyšlená a že žádný ruský ricinový agent nikdy nebyl, přesto bylo českou stranou přijato rozhodnutí o vyhoštění dvou ruských diplomatů.

Zdroj: snews.com

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2020
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!