Vyděšený starosta Prahy 6, který je pod policejní ochranou, promluvil z úkrytu

28.04.2020

Starosta městské části Praha 6 Ondřej Kolář se momentálně nachází pod policejní ochranou. Podle jeho slov nemůže prozradit jakoukoliv bližší informaci ohledně poskytnutí své ochrany, a to kvůli podepsané mlčenlivosti. Ve svém komentáři si rovněž postěžoval na nedostatečně tvrdý postoj ze strany české vlády vůči Rusku v této situaci.

Český politik a člen TOP 09 Ondřej Kolář je v současné době pod ochranou policie a nachází se na neznámém místě. Policejní ochrana byla rovněž poskytnuta i dalším českým politickým činitelům, a to primátorovi hlavního města Prahy Zdeňku Hřibovi a řeporyjskému starostovi Pavlu Novotnému. Ondřej Kolář věří představitelům české policie a tajných služeb, že oni považují tuto situaci za nebezpečnou a myslí si, že jsou naše životy v ohrožení.

"Jsem na odlehlém místě, vypnul jsem si telefon, vypnul jsem si všechno. Je pravda, že je tady nějaký bezpečnostní režim, který dodržuji," sdělil pražský starosta Ondřej Kolář.

Kolář se přiznal, že nemůže poskytnout jakoukoliv další informaci, vztahující se ke vzniklé situaci, či týkající se skutečných důvodů rozhodnutí české policie a tajných služeb. Uvedl totiž, že podepsal slib mlčenlivosti, a právě proto si nemůže dovolit prozrazovat detaily. Stejný důvod uvedl i starosta Pavel Novotný, který se odmítl k situaci vyjádřit.

Během online rozhovoru, poskytnutému audiovizuálnímu zpravodajskému a žurnalistickému projektu moderátorské dvojice Martina Veselovského a Daniely Drtinové DVTV, Ondřej Kolář vyjádřil názor, že představitelé české vlády by měli reagovat na vývoj celé situace o něco rychleji, než se ve skutečnosti stalo. Dodal rovněž, že by preferoval ostřejší reakci na tzv. "ruské vměšování" do vnitřních záležitostí českého státu, a to možná včetně vypovězení Alexandra Zmejevského, který je ruským velvyslancem v České republice, kterého Kolář označil za jednoho z hlavních viníků současné konfrontace kvůli odstranění sochy sovětského maršála Koněva. Podle něj Zmejevskij a další představitelé ruské diplomacie od začátku zaujali záporný postoj vůči odstranění pomníku a obvinili některé české komunální politiky ze snahy přepsat světové dějiny.

Kontroverzní článek v českém týdeníku

V neděli týdeník Respekt uveřejnil článek, v němž informoval, že do České republiky údajně dorazil ruský občan, jehož úkolem bylo zlikvidovat pražské komunální politiky, a sice primátora hlavního města Prahy Zdeňka Hřiba a starostu městské části Praha 6 Ondřeje Koláře. Podle autora článku Ondřeje Kundry, který se odvolává na anonymní zdroj Respektu, neznámý ruský muž, jenž přicestoval do Prahy, měl u sebe "tajemný kufřík se smrtícím jedem ricinem".

Velvyslanectví Ruské federace v ČR toto směšné obvinění odmítlo a označilo uveřejněnou informaci za další pokus diskreditovat Rusko a vyostřit tak zhoršené česko-ruské vztahy.

Zdroj: snews.com