Vláda nemá plán, jen sem hrne migranty po statisících!

17.03.2022

Když už jsem ráno psal o tom, jak páni Fiala s Rakušanem opět s přehledem zametli s majiteli a provozovateli ubytovacích zařízení, tak nelze opomenout ani to, jak se občanů naší země zcela jistě "nedotknou" již dnes přeplněné zdravotní ordinace, zahlcené úřady a od září i k prasknutí nacpané školy.

Určitě nikomu nebude vadit, že bude na vyšetření u doktora čekat o měsíc déle, přestože on si na rozdíl od těch, kteří budou lékařem přijati před ním, platí zdravotní pojištění. Ani se nikdo nebude zlobit, že žádost o přídavky bude vyřízena s tříměsíčním zpožděním. A všichni budou přímo nadšeni, až jejich dítě bude sedět ve třídě se 40 spolužáky (v tom lepším případě) nebo pro něj v obvodu jejich školy či školky vůbec nebude místo.

Nemohu se zbavit dojmu, že máme dokonale našlápnuto na zopakování totálního sebedestrukčního fiaska Angely Merkel, jež je obecně známo pod dnes již zlidovělým výrokem "Wir schaffen das".

Vláda nemá absolutně žádný plán, jen sem hrne lidi po statisících, aniž by řešila, co to udělá s naším zdravotním, vzdělávacím či sociálním systémem. Díky této absenci jakékoliv strategie pro příliv obrovského množství migrantů vyústí tato situace již velmi brzy ve stav obrovského sociální napětí, jenž nepřinese vůbec nic dobrého.

Jen takový malý příklad, který mi vyprávěl včera můj kamarád. Byl svědkem toho, jak do tramvaje přišel revizor, napařil několik pokut lidem, kteří neměli jízdenku, zatímco Ukrajincům stačilo ukázat modrý pas. Bez ohledu na to, že se často jedná o lidi, kteří tady žijí už několik let. Férový přístup, že?

Jsem si zcela jist, že tahle naprostá improvizace naší zcela nekompetentní vlády skončí dalším obrprůšvihem. Docela bych se vsadil, že díky tomuto nekoncepčnímu fanfarónství budou občané naší země Ukrajince do půl roku kolektivně nesnášet. A to přesto, že až dodnes jich tu mnoho z nich žilo s námi v naprosté symbióze a harmonii.

Inu, tak je to vždycky, když v jakékoliv oblasti - jak říká Jarek Nohavica - přetáhnete strunu.

A teď už ani nevím, jestli to vůbec můžu říct - jestli už Nohavica náhodou není zakázanej. Nevíte to někdo?

Žijeme fakt v divné době.

Nezkusíme to společně změnit? Co říkáte?


Zdroj: Jindřich Rajchl, FB, pravyprostor.net

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2020
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!