USA hodlají poslat na Blízký východ šest bombardérů B-52 a 200 vojáků

07.01.2020

Pentagon plánuje vzhledem k napětí ve vztazích s Íránem poslat na Blízký východ dalších 200 vojáků a šest bombardérů B-52, oznámil list Wall Street Journal s odvoláním na nejmenované představitele Pentagonu.

Pentagon údajně plánuje poslat do tohoto regionu 200 vojáků ze základny v italské Vicenzi. Někteří z nich budou zajišťovat bezpečnost amerického velvyslanectví v Bejrútu. Očekává se, že letadla budou do regionu přesunuta v průběhu nejbližších dnů. Podle informace televizní stanice CNN budou bombardéry rozmístěny na ostrově Diego Garcia, který je považován za zámořské území Velké Británie v Indickém oceánu. Jak uvádí CNN, toto místo bylo zvoleno proto, že se údajně nachází mimo dolet íránských raket.

Wall Street Journal uvedl, že po vyslání tohoto kontingentu přesáhne celkový počet amerických vojáků na Blízkém východě počtu 80 tisíc. Televizní stanice CNN s odvoláním na mluvčího Pentagonu oznámila, že kvůli růstu napětí, které se vyostřilo po spáchání atentátu na íránského generála Kásima Sulejmáního, pošlou USA na Blízký východ dodatečně další 3 000 vojáků.

Vražda Sulejmáního

3. ledna provedly USA na pokyn prezidenta Trumpa raketový útok v oblasti bagdádského letiště, v jehož důsledku zahynul generál Kásim Sulejmání a dalších deset osob, včetně důstojníků Íránských revolučních gard a vysoce postavených činitelů šíitské domobrany Iráku.

Prezident USA Donald Trump prohlásil, že je i po vraždě íránského generála Kásima Sulejmáního připraven k dalším akcím proti Íránu.

"Pokud bude americkým občanům někde hrozit nebezpečí, definovali jsme naše cíle, a já jsem připraven podniknout veškerá nezbytná opatření. Týká se to především Íránu," prohlásil Trump během svého televizního projevu.

Zdroj: worldbulletin.net

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2020
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!