Západ provokuje: dostaveníčko poblíž Hitlerova doupěte

29.06.2022

Rusové postupují na Donbasu na Slavjansk. Objevují se nové důkazy o zločinech kyjevských nacistů. Uvaří nás ve vlastní šťávě?

VÁCLAV DANDA přináší poslední zprávy z ukrajinské fronty, kde se prohrávající Západ uchyluje ke stále zoufalejším činům, zatímco Američané dementně sní o tom, že válka, kterou vyvolají, se odehraje jen v Evropě.

Ruská armáda postupuje krok za krokem při osvobozování Donbasu. Zoufalí Američané se svými vazaly z NATO válku proti Rusku stejně krok za krokem prohrávají. Vedou ji sice nadále zatím "jen" prostřednictvím ukrajinské armády, ale už i mainstreamoví holubi na střeše si pozpěvují o tom, že by ji rádi "rozšířili". Pentagon se proto snaží o další eskalaci konfliktu. Po dodávkách dalekonosných raketometů HIMARS (vraždících především civilisty na osvobozených územích a v Doněcku) se rozhodl vyslat na bojiště poprvé také americká bojová letadla.

Dvě nejmodernější americké stíhačky F - 35 Stealth, vzlétly tento týden z České republiky, a zamířily k Černému moři do těsné blízkosti ruských hranic. Nasazení bojových letadel tak blízko ruských jednotek na Donbasu, je dalším hrozivým signálem blížícího se válečného požáru v Evropě. Po startu ze svého protektorátu v ČR si to americké stihačky namířily podél rakouských hranic do Rumunska a dále do Černého moře.

Test?

Šlo o demonstrativní gesto, které měla Moskva zaznamenat. Letouny nechaly zapnuty identifikátory, aby je ruské velení "vidělo" a demonstrativně prolétly poblíž Oděsy a jižní fronty. Rusové naštěstí tuto akci vzali jen jako provokaci, a spokojili se pouze se sledováním, než letadla opustila prostor jižní fronty.

Je možné, že šlo o test před vyprovokováním konfliktu, který by přímo vtáhl Rusko do války s NATO na evropském kontinentě? Vůbec to není vyloučeno. Jak minulý týden uvedl bezpečnostní expert Dmitrij Jevstafjev v televizním pořadu populárního Vladimíra Solovjeva, Američané plánují zažehnout v Evropě rozsáhlý válečný požár - a ve správný čas se pak od něho distancovat.

"Britové zatím projevují záviděníhodnou horlivost a nadšení, ale nakonec budou následovat své americké protektory. Anglosasové na obou stranách Atlantiku se stále řídí starým, časem prověřeným schématem - velkou válku pouze zahájit, aby pak slízali všechnu smetanu z bezpečné vzdálenosti," uvedl Jevstafjev, podle kterého USA už své plány ani neskrývají.

V Bílém domě prý stále častěji zaznívají teze o výhradně evropské válce, ke které kupodivu Washington údajně nemá žádný vztah. Také Londýn stále pokračuje v podněcování Kyjeva, Varšavy a Berlína, ale až se dobere svého, rovněž vycouvá a bude trvat na své neutralitě a nepříslušnosti k EU.

Rusko by podle bezpečnostního experta však za žádných okolností nemělo dovolit hlavním strůjcům konfliktu ustoupit do pozadí. "Je nutné všemi prostředky udržet USA a Velkou Británii v samotném epicentru kataklyzmatu, které vytvořily." Kontinentální Evropa už bohužel nebude moci změnit názor a vrátit se zpět, a tak zhatit plány svých zámořských kurátorů. Rusofobní politika EU už v podstatě míří do války s Ruskem.

"Musíme pochopit, že současná evropská politika je jako jízda na kole. Už nemohou zastavit konfrontaci. Neexistuje špatná a dobrá Evropská unie. Existuje unie, která nasedla na kolo zvané "zničení Ruska", a nemůže přestat šlapat, protože jinak z kola spadne. Opravdu se chystají udržovat dlouhou válku. Nejprve do posledního Ukrajince, pak do posledního Poláka, Slováka a Čecha, protože lídři EU stále bláhově věří, že velkým státům západní Evropy nic nehrozí. Sázejí na dlouhý konflikt, ale Američané už dosáhli svého - a začínají z tohoto příběhu čím dál tím víc couvat."

Tomu však Rusko musí zabránit. "Američané a Britové zapálili tento oheň, tak v něm také budou muset shořet. Rusko je musí všemi prostředky přinutit zůstat v tomto konfliktu. Když ne vojensky, tak ekonomicky - což ve výsledku zničí jejich už stejně mrtvou hegemonii hůř než jakákoli válka," tvrdí politolog.

Náckové na bojišti, vůdci na dohled Hitlerova doupěte

Anglosasové si teď ve stále větší nouzi předvolali své podřízené (takzvaná skupina G7) na kobereček. Pokud jde o symboly (záměr, nebo krása nechtěného?), nemohlo se to inscenovat lépe. Sešli se v Bavorsku, nedaleko někdejšího Hitlerova Vlčího doupěte v Alpách. Má pro ně - právě tak jako Rusko - zjevně stejnou osudovou přitažlivost.

Ruská armáda mezitím při osvobozování Donbasu dosáhla tento týden (při relativně malých ztrátách) další vytýčené mety. S maximálními ohledy na civilní obyvatelstvo, kyjevskými hrdlořezi opakovaně a již zcela otevřeně používaného jako živé štíty, se jí podařilo dokončit vyčištění Severodoněcka. Včetně poslední bašty ukrajinských nacistů, chemického závodu AZOT, odkud osvobodila téměř tisíc civilních rukojmí.

Po likvidaci ukrajinských jednotek a zahraničních žoldnéřů se trosky ustupujících jednotek pokusily opevnit v Lisičansku, na který ruské jednotky udeřily celkem z pěti stran, a rychle ovládly většinu města. Tím ustupujícím náckům, spolu s mnoho zahraničními jednotkami NATO, odřízly ústupové cesty. Kyjevské velení se neúspěšně snažilo zastavit chaotický útěk armády. Do oblasti vyslalo zlopověstné kárné oddíly nacistických formací Pravého sektoru, aby pod hrozbou zastřelení udržely prchající jednotky na místě. Tito fanatici poblíž obce Volčejarovka okamžitě pro výstrahu postříleli několik vojáků, kteří odmítali dál bojovat.

Ruské armádě se nakonec podařilo nacistický trestní prapor zničit pomocí velkokalibrového dělostřelectva. V Lisičansku drželi do posledních chvil obranu hlavně polští žoldnéři a stovky francouzských, britských a amerických bojovníků.

První pětina

Ruským jednotkám se na této části fronty podařilo rovněž zablokovat ukrajinské seskupení vojsk v oblasti Zolote. V kotli zbyly 3 až 4 prapory - tedy asi 2000 vojáků. K úplnému osvobození Luhanské lidové republiky zbývá dočistit už jen pár kilometrů čtverečních, což představuje zhruba dvě procenta území oblasti. Jednotky LLR se potom soustředí na pomoc Doněcké lidové republice, která je osvobozena zhruba z 60 procent. A především na rozhodující bitvu o symbol protinacistického odporu Slavjansk, před jehož branami vojska spojeneckých jednotek Ruska, DLR a LLR tento týden stojí.

Když k tomu připočteme Záporožskou oblast, která je již osvobozena ze 75 procent a Chersonskou, odkud byli nacisté vyhnáni z 95 procent území, jsou to jednoduché počty:

Osvobozené oblasti ruskou armádou
Osvobozené oblasti ruskou armádou

Každé osvobozené město - kromě radosti obyvatel, kteří se po osmi letech zbavili vlády kyjevských tyranů - přináší také řadu důkazů o absolutní nevyhnutelnosti speciální vojenské operace. V Severodoněcku se objevily důkazy přípravě vojenského letiště, které mělo tvořit páteř budované vojenské základny NATO, plánované na dohled od hranic pro chystaný útok na Rusko.

Koho a proč tu likvidovali?

Podobné to je v ocelárnách Azovstal v Mariupolu, které se čistí a odminovávají metr po metru. Tento týden speciální jednotky narazily v jednom z bunkrů na improvizované krematorium, kdy byly narychlo páleny nejen tuny nacistických dokumentů, ale také lidé, aby jejich ostatky již nebylo možné identifikovat. Při podrobném zkoumání však byly objeveny některé identifikační znaky, například kovové štítky, které dokazují, že šlo především o zahraniční vojáky. Podle ruských vyšetřovatelů - když už bylo jasné, že odpor je zbytečný a záchrana nepřijde - dostali velitelé Azova rozkaz zlikvidovat některé západní velitele NATO i odborný personál biologických laboratoří, aby nepadli Rusům do rukou.

Snažili se současně zničit i veškeré stopy o podobných zařízeních a tuny dokumentů, jejichž torza se v krematoriu také nacházela. Tomu odpovídají i mnohé podzemní prostory, které byly pečlivě vypáleny, aby nebylo možné zjistit, co se zde odehrávalo. Protože však zbývá ještě odminovat a dočistit asi třicet procent železáren, lze očekávat mnoho dalších podstatných objevů. Tak jako v prostorách rozsáhlého komplexu mariupolského letiště, které po osm let sloužilo jednotkám Azov a Dněpr jako tajná věznice a mučírna, odkud se mnozí obyvatelé Mariupolu, už nikdy nevrátili. Hrdlořezové nazývali mučírnu "knihovnou" a zajatce "knihami", které je třeba "přečíst."

Po osvobození každého města na Donbasu mají s dokumentací těchto zločinů, kterých se za osm let dopouštěli na ruskojazyčném obyvatelstvu jejich trýznitelé, vyšetřovatelé plné ruce práce. Vzhledem k tomu, že kyjevské jednotky často opouštěly města v panice a narychlo, zanechaly na místě rozsáhlé archivy obsahující nejen konkrétní fakta o zločinech, ale také interní seznamy příslušníků tajné služby a nacistických praporů, kteří se těchto zvěrstev dopouštěli. To bude teprve "počteníčko v knihovně..."

Na konci sil?

Není divu, že kyjevští místodržící a jejich západní protektoři (a samozřejmě korporátní média) strkají před těmito důkazy hlavu do písku. O to víc však - dodávkami dalších smrtících zbraní terorizujících především civilní obyvatelstvo - se snaží odvrátit neodvratitelné: Blížící se porážku.

Minulý týden o tom hovořil bývalý důstojník americké armády pro psychologický boj Scott Bennett, stejně jako Richard H. Black, americký plukovník a bývalý senátor za stát Virginia. Podle nich Spojené státy nemohou ani při nasazení všech nejmodernějších systémů válku o Donbas vyhrát. Zvláště, když Moskva dodávané zbraně obvykle bezpečně zničí ještě dříve, než se dostanou na frontu.

Ruské letectvo teď zahájilo doslova hon na americké raketomety HIMARS, od kterých si Američané slibovali na bojišti obrat. Dokonce i americko-česká CNN přišla tento týden s "podvratným" titulkem Ukrajincům se na Donbasu podlamují kolena. Západní státy sice neustále posílají na Ukrajinu zbraně, jenže zásoby se tenčí. A tak se množí debaty o tom, jak dlouho budou ještě mocnosti schopné Kyjev podporovat.

Ve vlastní šťávě

Západ v čele s USA se prostě přibližuje k bodu, kdy nebude moci další zbraně poslat. Některým přívěškům Pentagonu, jako například vládě České republiky, vojenský arzenál k odeslání na Ukrajinu už v podstatě došel. Jiné země prý budou zvažovat, zda sáhnout do svých kritických rezerv, a ohrozit tím vlastní obranyschopnost. Při snaze zatáhnout válku na evropské bojiště je skutku Sofiina volba...

Proto ta zoufalá demonstrativní gesta jako přelet amerických stihaček nad jižní černomořskou frontou. Proto nervózní debaty nedaleko Hilerova Vlčího doupěte, kde francouzský prezident Macron - záměrně v dosahu mikrofonů - vytkl dementnímu prezidentu Bidenovi, že má špatné informace.

To, když hovořili o tom, jak nahradit ruskou ropu, od níž se musel bruselský protektorát na příkaz Washingtonu odříznout. Biden ujišťoval soudruhy, že to zvýšením těžby nahradí Arabové, Macron mu však veřejně vmetl to tváře, že se šejky hovořil - a oni už těžbu dál zvýšit nemohou (to jen Fiala pojede do Kataru). A Biden neřekl nic, jen se otočil a odešel. Spory v "politbyru" holt nejsou pro kamery...

To jsou ale jen ornamenty na situaci, do níž nás tito zločinci záměrně přivedli - a kterou, jak doufají, si místo nich vyžereme až do hořkého konce my. A když nebudou vědět kudy kam? Sáhnou klidně i k válce. V Kaliningradu a v Černém moři již pro ni vypustili testovací balónky.

Budeme se chovat, jako že se nás to netýká? Uvaří nás ve vlastní šťávě?

Zdroj: protiproud.info

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!