Zelenský navštívil zraněné vojáky v Kyjevě: předtočené video

15.03.2022

VIDEO: Zelenský navštívil zraněné ukrajinské vojáky v nemocnici v Kyjevě a předal jim medaile! Po celou dobu ho ale doprovázela již 2 týdny mrtvá lékařka, které dokonce Zelenský in memoriam udělil řád Hrdina Ukrajiny!

Další video Zelenský pro změnu natočil na zelené klíčovací plátno, chyby klíčování obrazu odhaleny! Ukrajinská armáda je v troskách a velitelé přivazují řetězy vojáky ke sloupům, aby jim neutekli a nedezertovali na ruskou stranu! Ukrajinští vojáci se schovávají po bytech v panelácích a z nich potom střílí po Rusech! Když Rusové střelbu opětují, západní média začnou řvát a vyšilovat, že Putin nařídil střílet do paneláků!

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenský se už ani nesnaží předstírat, že je v Kyjevě, protože začíná vršit a kupit jednu chybu za druhou, pokud jde o jeho podvržená videa, která mají ustupující a obklíčené ukrajinské armádě v posledních dnech její existence dodat poslední zbytky naděje, že prezident jako vůdce je stále ve svém stanu v Kyjevě. Ve skutečnosti všechna produkovaná videa jsou podvrhy, které lze rozdělit do dvou skupin. Jednu skupinu tvoří počítačově upravená videa za pomoci zeleného plátna a metody tzv. klíčování obrazu, kdy za živou osobu před kamerou je domontováno a vklíčováno počítačově upravené pozadí, statický anebo animovaný obraz jiného místa, nahrávka jiného místa přehrávaná ve smyčce apod.

https://aeronet.news/video-zelensky-navstivil-zranene-ukrajinske-vojaky-v-nemocnici-v-kyjeve-a-predal-jim-medaile-po-celou-dobu-ho-ale-doprovazela-jiz-2-tydny-mrtva-lekarka-ktere-dokonce-in-memoriam-udelil-rad/

Druhou skupinu tvoří předtočená videa, která se vydávají za aktuální, ale ve skutečnosti byla natočena již mnohem dříve. A přesně jedno takové předtočené video vypustil Volodymyr Zelenský v neděli 13. března. Oficiálně na svém webu oznámil, že spolu s doprovodem navštívil v právě obléhaném Kyjevě zraněné vojáky v jedné nejmenované nemocnici, kde jim předal vyznamenání.

Natočené video ihned převzala všechna západní média, včetně těch českých, jako je iDnes.cz, Seznam.cz a další. Ve skutečnosti se ale jedná o podvrh. Jak zjistily ruské fact checkingové servery, video nepochází z neděle 13. března 2022, ale muselo být natočeno již před více jak 2 týdny, a to nejpozději 26. února 2022. Proč?

Oznámení o smrti Inny Derusovové, která padla 26. února. Její fotografie z profilu na sociální síti
Oznámení o smrti Inny Derusovové, která padla 26. února. Její fotografie z profilu na sociální síti

Protože na videu v doprovodu Zelenského byla identifikována dnes již mrtvá vrchní zdravotní vojenská lékařka Inna Derusová, která zemřela již 26. února a Zelenský ji dokonce posmrtně (in memoriam) udělil vyznamenání Hrdina Ukrajiny. Informaci o vyznamenání lékařky přinesla i česká a slovenská média, protože Derusová se stala první ženou, která toto vyznamenání dostala. Derusová je na videu v doprovodu Zelenského a přímo na pokojích sledovala předávání vyznamenání zraněným ukrajinským vojákům.

Zelenský recykluje stará videa, a když nejsou, točí na zelené plátno amatérské podvrhy

Tyto chyby vznikají podle ruských novinářů v důsledku blížícího se konce Zelenského vlády a chybí zdroje na kvalitní podvrhy a fejky, takže Zelenský se rozhodl začít pouštět do oběhu starší videonahrávky, pořízené těsně po ruské invazi, a vydávat je za aktuální hrdinství a odvahu, že si vyjde a kráčí po ulici se svými věrnými a jde navštívit do nemocnice zraněné vojáky. Kdyby měl Kyjev čas a prostředky, najal by odborníky na CGI úpravy a postavu Derusové by z videa vymazali a odstranili.

Jenže taková činnost vyžaduje čas, úprava snímků videa je obrovská piplačka, každý snímek je potřeba retušovat a při snímkování 30 snímků za sekundu je to spousta práce, protože Derusová je tam skoro na každém druhém záběru. Zelenský se proto rozhodl, že video vypustí bez úprav a nikdo se to nedozví, protože ruská média a s nimi i tzv. pro-ruské servery jsou zablokovány, aby si lidé nemohli přečíst pravdu. Přesně proto Rakušanova vláda v ČR (nikoliv Fialova, jak jsme se dozvěděli do redakce) zablokovala české opoziční weby, aby tyto podvrhy z Ukrajiny nikdo nezpozoroval. A to není zdaleka všechno.

Již před několika dny natočil Zelenský video, které patří do první skupiny, tedy video, klíčované na zelené plátno. Tato technologie je velice oblíbená u televizních společností, které za záda moderátorů klíčují různé obrazy, od mapy počasí až po panorama Hradčan, nebo bublající potok s lesem, prostě na zelené plátno za zády moderátora lze počítačově naklíčovat cokoliv.

Jenže klíčování CGI obrazu na zelené plátno má jistá specifika. Klíčování je velice náročné na výpočet mapy renderu při změně polohy živé osoby před plátnem. Nejpatrněji se to projevuje na pixelech klíčovaného obrazu vedle siluety živé osoby před zeleným plátnem. Na výsledném obrazu po klíčování se to projeví tak, že obraz v pozadí okolo siluety moderátora jakoby "plave" a tetelí se při jakémkoliv pohybu moderátora tělem ze strany na stranu.

Vítr duje a patriotická vlajka vlaje... ale větve stromu hned vedle se ani nehnou. Vlajky vlají vlevo, zmrzlý dech letí vpravo...

A přesně tato chyba klíčování videa byla odhalena na videu Zelenského před prezidentským palácem. Pozadí obrazu vedle ruky Zelenského se posouvá spolu s rukou, chyba renderové mapy klíčování. Video má hned několik chyb. Kromě patrného klíčování obrazu bylo zjištěno, že pozadí za Zelenským není živá smyčka videa, ale je to statický obrázek, do kterého CGI specialista přidal skript vlnící se vlajky ve větru. Bohužel specialista zapomněl na jistý detail, že v silném větru, který na stožáru rozvlaje vlajku do plného napnutí a třepetání, se bude logicky pohybovat i všechna zeleň okolo, především ty jehličnany hned vedle vlajek. Konečky větví stromů by se v takto silném větru měly pohybovat, protože konce větví jsou velice ohebné a pružné, nejsou z kamene.

Dalším faulem je potom zjištění, že zatímco vlajky na stožárech dují a třepetají se větrem od stožárů zprava doleva, Zelenskému mezitím při jeho klábosení jde od úst zmrzlý dech, který vítr odnáší naopak vpravo. Animace vlajek vlajících vpravo by byla pro CGI specialisty obtížná, protože tam jsou právě ty stromy a CGI programátor by tak musel vyřešit velice obtížný překryv animace vlajky a větví stromu. Mohli alespoň Zelenského natočit obráceně po větru vlevo, ale nikdo asi takové detaily neřeší ve chvíli, kdy Rusové stojí 6 km od Kyjeva a brzy to stejně celé praskne, že v prezidentském paláci nikdo od 26. února nebyl.

https://www.infokuryr.cz/n/2022/03/15/zelensky-navstivil-zranene-ukrajinske-vojaky-v-nemocnici-v-kyjeve-a-predal-jim-medaile/

Takže zatímco vítr zjevně duje a napíná třepetající se ukrajinskou vlajku, tak strom vedle se ani nehne a staticky stojí bez jediného pohybu jako kámen ve větru. Ano, takový detail, kterého si nepozorná veřejnost nevšimne. Animace stromů v CGI je jedním z nejtěžších úkolů, protože při pohybu větví se musí upravovat pozadí za stromem, je to velice náročné a v takovém případě se volí raději metoda video smyčky předtočené do zásoby. Smyčka 15 sekund se přehrává pořád dokola při živém a skutečném větru. Jenže pokud zrovna vítr není, a není tak možné patrioticky rozevlát nad hlavou prezidenta ukrajinskou vlajku, tak se to prostě odflákne statickou fotografií a vlajka se počítačově rozevlaje. Zbytek projevů větru na stromech si domyslete.

V Kyjevě se Ukrajinci řežou mezi sebou do krve, bojují o moc nad Kyjevem, kdo bude vyjednávat s Rusy, až přijdou... UA armáda přivazuje své vojáky řetězy ke sloupům, aby neutekli z boje

Ukrajinská armáda je v troskách. Dezerce už dosáhly takových rozměrů, že ukrajinští velitelé začali řetězy přivazovat k pevným konstrukcím a telefonním sloupům vojáky, kteří se pokusili dezertovat a utéct na stranu Rusů. Ruské jednotky podél celé fronty nacházejí stovky ukrajinských vojáků, připoutaných řetězy k elektrickým a telefonním sloupům, kteří dostali protitankový raketomet s jedinou střelou a nic víc.

Ukrajinský voják tak čeká přivázaný u sloupu na svoji smrt, až ho Rusové zastřelí, když ho uvidí. Někteří ukrajinští vojáci ale raketomet nepoužili a voláním a křičením se jim podařilo postupující Rusy přesvědčit, že nepředstavují hrozbu. Z jejich výpovědí se ruská armáda v minulých dnech dozvěděla o zvěrstvech velitelů ukrajinské armády. Situace je katastrofální. V Kyjevě prý došlo ke státnímu převratu. Ano, slyšíte dobře.

Detail mrtvého UA vojáka po roztání sněhu
Detail mrtvého UA vojáka po roztání sněhu

O Kyjev právě teď v ulicích bojují mezi sebou 4 skupiny. Jednotky ministerstva vnitra, tajná služba SBU, Pravý sektor a jednotky Azov. Vedou mezi sebou válku o kontrolu nad Kyjevem. Prezidentský palác je údajně vyrabovaný a částečně vypálený, včetně Zelenského prezidentské kanceláře. Podle ukrajinských zajatců prý došlo k evakuaci Zelenského do Lvova již večer 26. února 2022. Hned druhý den se o kontrolu nad palácem strhla přestřelka mezi jednotkami ministerstva vnitra a tajnou službou SBU.

Část budovy a kanceláří skončila podle svědectví zajatců v plamenech. Tyto informace se dostávají ven postupně s tím, jak ruská armáda zužuje okolo Kyjeva smyčku a vzniká tím Kyjevský kotel, ze kterého se už nikomu nepodaří dostat do města ani ven z města. Na místě již jsou speciální jednotky Ramzana Kadyrova, které mají nejbohatší zkušenost s Urban Warfare taktikou, tedy s válčením v městské zástavbě.

Kreml vyšle do boje o Kyjev speciální jednotky Čečenců se zkušenostmi z války v městské zástavbě v Grozném. Chystají se i Syřané. 

Žádná armáda na světě nemá pro boj ve městě takové zkušenosti, jako právě čečenské jednotky Ramzana Kadyrova, kterého se děsí Pravý sektor, Azov i ukrajinská tajná služba SBU. Ukrajinská armáda se úplně rozpadla a připomíná teď ISIL v Sýrii. Vojáci UA se skrývají v soukromých bytech, panelácích, domech, na sídlištích, protože v otevřeném prostoru by je Rusové vymazali z povrchu údery přesně naváděných raket. Z bytů potom střílí na Rusy venku a ti palbu opětují a střílí na okna bytů, odkud přichází palba. CNN a její česká odrůda Prima News potom řvou a vyšilují, že Putin nařídil bezdůvodně střílet na bytovky a civilisty.

Celá válka se tak přesune za několik dní čistě jen do měst, do městské zástavby a hlavní slovo budou mít čečenské jednotky a podle posledních zpráv i dobrovolníci ze Sýrie, z řad Syrské armády, kteří mají rovněž bohaté zkušenosti v boji s ISIS v městské zástavbě. Neonacisté na Ukrajině budou postupně pozabíjeni a zbytek uteče na západ Ukrajiny a dále, do Polska, na Slovensko a do ČR, přičemž spolu s nimi se přesunou i mafiánské a neonacistické skupiny, Banderovci a organizovaný zločin. Rusům mezitím došla trpělivost s dezinformacemi Západu o hrdinné UA armádě a začali tak na svoji techniku psát vysvětlivky, aby bylo jasné, že postupují Rusové a ne Ukrajinci.

Rusové bojují proti západním dezinformacím po svém a označují vojenskou techniku vysvětlivkami…
Rusové bojují proti západním dezinformacím po svém a označují vojenskou techniku vysvětlivkami…

Dobře si všimněte, jaké lži a dezinformace šíří všechna česká média hlavního proudu. Ani jedna informace z Ukrajiny od nich není pravdivá. Oni si už ani nehrají na zpravodajství, oni jedou čistou válečnou propagandu na podporu neonacistů v Kyjevě a proti Rusku. Je jasné, že Rakušanova vláda potřebovala mít "klid na práci", a proto zablokovali opoziční weby. Bez nich teď není nikdo, kdo by lidem přinášel pravdu a fakta. Samozřejmě, že skalní fanoušci si našli zablokované weby na nových doménách, ale obyčejní lidé, neutrálové, dalo by se říct, přístup k alternativě už nemají, protože znali jen staré domény a o nových se nedozvěděli.

Nejnovější dezinformace o tom, že Rusové zvažují požádat o pomoc čínskou armádu, je pouze ukázkou mohutné dezinformační války Západu, kterému teče do bot a jediné, co mu teď zbývá, jsou dezinformace o celé válce, přestože proti dezinformacím Západ tak dlouho a moc bojoval. Tak dlouho, až teď na dezinformacích staví veškeré zpravodajství o Ukrajině a Rusku. Odříkaného chleba největší krajíc! Takže, co to znamená? No zkrátka, že Zelenský patří na zelené plátno a spolu s ním celá západní propaganda fejků a podvrhů, od videí až po fejkovou svobodu slova, fejkovou demokracii, fejkovou televizi a fejkový právní stát.

Zdroj: -VK- Šéfredaktor AE News, infokuryr.cz

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!