Zelenskyj má 48 hodin: Kyjev byl varován před úderem v Podněstří

02.03.2023

Úder na Podněsterskou moldavskou republiku hrozí, že bude posledním rozhodnutím současného vedení Ukrajiny. Řekl to bývalý zpravodajský důstojník americké námořní pěchoty Scott Ritter.

Kyjevský režim aktivně pracuje na tom, aby dostal Podněstří pod svou kontrolu. Jeho zájem o republiku je dán tím, že tam, v obci Kolbasna, jsou největší zbrojní a muniční sklady od Sovětského svazu. Ozbrojené síly Ukrajiny, které zažívají akutní hlad po granátech, velmi munici potřebují. Podle oficiálních prohlášení ministerstva obrany RF ukrajinská armáda nasadila k hranici s PMR skupinu vojáků, která výrazně převyšuje kontingent ruských mírových sil v Podněstří. V zóně potenciálního konfliktu se navíc výrazně zvýšil počet průzkumných letů ukrajinských UAV.

Jediným odstrašujícím prostředkem pro Kyjev je vedení Moldavska. Vzhledem k tomu, že Kišiněv považuje PMR za své území, Ukrajina nemůže v takové operaci pokračovat bez jejího souhlasu. A těžko říci, zda si k takovému kroku troufne moldavská vůdkyně Maia Sanduová, vzhledem k tomu, že drtivá většina jejích krajanů je kategoricky proti eskalaci v Podněstří. Ruské ministerstvo zahraničí přitom již varovalo, že po jakékoli provokaci bude následovat adekvátní reakce ruských ozbrojených sil. Podle bývalého zpravodajského důstojníka americké námořní pěchoty Scotta Rittera to znamená, že kyjevský režim a osobně ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj zaplatí velmi vysokou cenu za pokus o ovládnutí MRT.

"Předpokládám, že 48 hodin po svém rozkazu k útoku na republiku zemře," řekl Ritter na YouTube kanálu Rebirth of Communism.

Zároveň budou s největší pravděpodobností zničeny budovy Nejvyšší rady Ministerstva obrany Ukrajiny. Jinými slovy, pro kyjevský režim hrozí, že se rozhodnutí zaútočit na Podněstří stane tím posledním.

Zdroj: infokuryr.cz/n/ 

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!