Šance k uzdravení: odbourejte chronické překyselení

27.12.2021

Šancí k vyléčení mnoha nemocí je především samotné odbourání chronického překyselení (např. užíváním zásadité směsi) a dále zvýšení zásob zásaditých látek a zachycení volných radikálů (např. za pomoci zeleniny, luštěnin, vitamínu C). Jak prohlásil prof. H. Heine z Klinicko-morfologického institutu na univerzitě ve Witten-Herdecke, jiné léčebné postupy klasické medicíny, které by vedly k překonání acidózy (překyselení), neexistují.

Základem uzdravení je překonání zvýšeného množství kyselých látek v těle

Prof. Heine uvedl: "Každé chronické onemocnění začíná lokálními, skrytými acidózami (tj. překyselení), které pokračují celkovou latentní acidózou... s odpovídajícími zánětlivými reakcemi buněk. Končí tím, že se v organismu etabluje uzavřený kruh, a při následné masivní acidóze, která se může projevit ztuhnutím postižené tkáně, se ztrácí možnost řídit v ní základní životní pochody."

To, co každý den děláte, určuje, jakým způsobem a jak dlouho budete žít.

Nemoci nejsou v žádném případě nevyhnutelné, přirozeným stavem je "zdraví"

Nemoci si vyvoláváme teprve mnohaletým chybným chováním. Celá řada onemocnění má příčinu v překyselení - např. zubní kazy, revmatismus, dna, artritida, ledvinové kameny a mnohá další. Pokud tělu chybí zásadité látky (neboť je překyselené), bere si je z vaziva, cév a kostí, a dokáže tak přebytečné kyseliny v těle neutralizovat. Na druhou stranu tím však dochází v těle k úbytku minerálů, řídnutí kostí a sklerotizaci cév, a to zase vede k infarktu, mozkové příhodě či osteoporóze, revmatismu, dně, artróze, deformaci obratlů, atd. V důsledku přemíry kyselosti dokonce vypadávají vlasy, člověk má deprese, ekzémy a zubní kazy. To vše v důsledku překyselení.

Při přemíře kyselin (což je běžný stav populace) je tělo donuceno neutralizovat (tj. likvidovat) tuto záplavu kyselin - a to tím způsobem, že odbourává cenné minerální látky, které dokážou kyseliny neutralizovat. Jelikož není možné vyloučit všechny kyseliny z těla najednou, jsou v těle vytvářena jakási "odkladová místa", pěkně jedno po druhém, kam tělo neutralizované kyseliny ukládá. 

Naštěstí je velmi snadné celému tomuto vývoji zabránit: během 1-3 let je možné tělo vyčistit, odstranit odpadní látky a znovu doplnit minerální látky. K odbourání kyselin je třeba hodně pít vodu, vydýchávat kyseliny plícemi (hodně pohybu), zhluboka dýchat, důkladně rozžvýkávat jídlo a zajistit přísun zásad (zásaditá směs).

V přírodním léčitelství je rovnováha mezi kyselostí a zásaditostí těla základem každé léčby. Bez ní by žádné léčení nebylo úspěšné. Jak vyzdvihují někteří odborníci, např. MUDr. Franz Mayr, F. Sander, R. Gerg a další, vyváženost zásaditokyselého prostředí těla je nejdůležitější podmínkou našeho zdraví, přestože pro to nebyl předložen žádný vědecký důkaz.

Tuto rovnováhu mezi kyselostí a zásaditostí těla však klasická medicína stále přehlíží, a většina lékařů stále nepovažuje překyselení (acidózu) za bezprostřední ohrožení našeho zdraví. Pokládají ji dokonce za menší problém, než je narušení látkové výměny. Je však důležité si uvědomit, že výkyvy v acidobazické rovnováze, jež jsou v dnešní době téměř běžným jevem, poškozují nejen lidské buňky, ale každý život.

Veškerý život začal v moři, a ještě dnes obsahuje lidské tělo přes 70% vody. Mořská voda má pH 8 - 8,5. Naše tělo udržuje v krvi pH hodnotu od 7,35 - 7,4 s občasnými, nepatrnými výkyvy. Pokud by se tato hodnota výrazně snížila, člověk by zemřel. Náš život tedy závisí na tom, aby tělo setrvávalo v neutrálním, lehce zásaditém prostředí. Bohužel v současnosti je kvůli nesprávné výživě, špatným kombinacím jídel, stresu a mnoha dalším jevům lidské tělo v překyseleném stavu.

Zdroj: K. Tepperwein: Pryč s kyselostí!

Foto: Pexels

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!