Zdraví

V rozhovoru pro časopis Focus MUDr. F. Rubinová uvedla, které potraviny mohou nahradit léky a zlepšit naše zdraví. Je přesvědčena, že zdravá strava dokáže zamezit vzniku mnoha chorob, v některých případech však alternativa léků neexistuje.

Mluvme o obyčejném, typickém Zápaďanovi, který přijde domů a řekne: "Ahoj, miláčku! Měl jsem perný den a umírám hlady!" Ovšem, že je vyhladovělý. Nejí správně a není schopen strávit ani vstřebat potravu, ani efektivně vyměšovat odpad - a to vzhledem k jeho životnímu stylu.

Mluvme nyní o dominovém efektu. Co je hlavní příčinou toxémie (znečištěná krev)? Absorbování toxického fekálního odpadu z tlustého střeva. Z toho vyplývá, že když bude tlusté střevo řádně fungovat, nebudete absorbovat žádný fekální toxický odpad. To však není případ 99,9 % populace!

Většina lidí v naší společnosti trpí občasnou bolestí břicha, zvláště v tlustém střevu. Tento problém způsobuje stagnace fekálního odpadu, a to kvůli plynům a zánětům. Tlusté střevo má od začátku do konce záhyby a kapsy, jež se smršťují podobně, jako se pohybují hadi - vytlačují odpad dál kvůli likvidaci.

Čím více konzumujeme vařenou a smaženou stravu, tím hůře pro nás. Kvůli vnitřní hnilobě se s věkem navíc zvyšuje tělesný pach. A další fakt: důležité je denně vypít určité množství obyčejné vody. Dostatečná konzumace vody snižuje riziko určitých typů rakoviny, zánětu močových cest, zácpy, podporuje duševní výkonnost, atd.

Máme zde virové, bakteriální a plísňové šílenství. Morové nákazy, které trápily naše předky v minulosti, měly být dávno vymýceny, ale jsou zpět se svou pomstou a jsou imunní vůči lékům, které je měly vyhladit. Říká se jim "super obtížné bacily" (super bugs) - a jsou mocnější, lépe vyzbrojené a posílené novou obrannou funkcí, chránící je proti...

V sérii šesti krátkých článků vám poskytneme důkazy o tom, že dysfunkční tlusté střevo přispívá ke vzniku většiny nemocí, a že "zanesením" střev trpíme prakticky všichni.

Vitamín D má velký vliv na zdravý mozek, a také zmírňuje deprese. Je zjištěno, že asi miliarda lidí na celém světě nemá dostatečné množství vitamínu D, a dalších 350 milionů trpí depresemi.