GEMMOTERAPIE

Gemmoterapie je moderní léčebná metoda, která má výborné výsledky i u obtížně léčitelných nemocí. Je také nazývaná "medicína pupenů". Jde o léčbu pomocí kapek z výtažků pupenů stromů, keřů nebo bylin. Podstatou je, že v pupenech jsou velmi účinné látky pro léčení lidského organismu.

V gemmoterapii se používají pupeny borůvky černé. Mají podobné účinky jako brusinky. Zlepšují zrak, mají dobré účinky na cukrovku, cévní stěny,mají antivirové a antioxidační účinky.

V gemmoterapii se používají především pupeny borovice lesní, také extrakt z pupenů borovice kleč. Oba druhy borovice regenerují kosti a chrupavku, zvláště tedy pomáhá lidem v důchodovém věku. Léčí také revmatoidní artritidu.

V gemmoterapii se používají pupeny buku lesního, které se využívají jako úvodní léčba v rámci gemmoterapie. Zlepšuje činnost ledvin, jater, snižuje cholesterol, podporuje imunutu, léčí infekce.

V gemmoterapii se používají pupeny dubu letního, který se často kombinuje s dalšími pupeny. Působí především na žlázový a nervový systém, zlepšuje mužské libido a frigiditu, stav tlustého střeva, působí proti průjmům, brání vzniku paradentózy, vyrovnává tlak.

V gemmoterapii se používají pupeny listu habru obecného. Léčí především záněty dýchacích cest, bronchitidu, regeneruje sliznici, harmonizuje jaterní činnost a snižuje krvácivost.

V gemmoterapii se používají mladé výhonky jalovce obecného, který má všestranné využití. Především tonizuje a detoxikuje celý organismus, a vzhledem k léčivým vlastnostem zbytku rostliny se předpokládá, že má i další, nerozpoznané účinky. Léčí záněty ledvin a močových cest, snižuje tlak, regeneruje a detoxikuje játra.

V gemmoterapii se používají pupeny javoru polního (babyky), který léčí mj. nervový systém, ztrátu hybnosti, karpální tunel, ale také javoru klenu (horského), který pomáhá především při problémech se žlučníkem a zlepšuje trávení.

V gemmoterapii se používají pupeny jilmu obecného, v zahraničí se používají i jiné druhy jilmů, neboť mají podobné léčebné účinky. Působí především na kožní onemocnění, včetně ekzémů a akné, a jarní únavu.

V gemmoterapii se používají pupeny jírovce maďalu. Zlepšuje především krevní cirkulaci v plicích, léčí otoky, zlepšuje stav cévních stěn, má vliv na velký vliv na oběhový systém.

V gemmoterapii se používají pupeny kaliny tušalaje. Pomáhá především při léčbě alergií, astmatu, ekzémů, zánětu prudušek, rozedmy plic a štítné žlázy.

V gemmoterapii se používají pupeny kotvičníku zemního. Má vliv na imunitu, dodává energii, zlepšuje funkci srdce, čistí krev, zklidňuje nervovou soustavu, podporuje libido a sexuální výkonnost, blahodárně působí na močové cesty, léčí gynekologické problémy, atd.

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!