AFIRMACE (Louise L. Hay)

PREMENSTRUAČNÍ SYNDROM (PMS) se rozšířil zároveň s reklamami v médiích, že ženské tělo se musí téměř nepřetržitě sprejovat, pudrovat, sprchovat a všelijak očisťovat, aby bylo měřítky naší civilizace přijatelné. PMS tak nejvíce souvisí s podléháním zmatečným a zavádějícím názorům a vnějším vlivům, a se zavrhováním ženství.

KONEČNÍK je místo, kde se tělo zbavuje odpadu. Každý orgán a jeho specifické funkce jsou dokonalým vyjádřením života. Oči ani játra přece nepokládáme za nečisté; proč si to tedy myslet o genitáliích? Konečník je stejně krásný jako ucho. Bez něj bychom se nezbavili všeho, co už tělo nepotřebuje. Každá část těla a jeho funkce jsou dokonalé a...

NOHY nás nesou životem vpřed. POTÍŽE S NOHAMA často znamenají obavy z posunu vpřed nebo odpor k pohybu vpřed určitým směrem. "Bereme nohy na ramena", "vláčíme" nohy za sebou, jsme "tichošlápci", máme "dřevěné nohy", ploché nohy, silná stehna, vlečeme s sebou všechno, co jsme v dětství nesnášeli. Nechuť něco udělat často vyvolá potíže s nohama.

NEHODY jsou výrazem hněvu, poukazují na prožité frustrace a pocit bezmoci. Signalizují také vzpouru proti autoritám a víru v násilí. Vzteky chceme někoho uhodit, místo toho ale sami dostaneme ránu.