Ze světa

Od doby po roce 1990, kdy se Západ na chvilku zdál být civilizovaným prostorem, kde slovo (například o nerozšiřování NATO směrem na Východ) platilo, ukazuje Západ stále jasněji svoji tvář. Výstižněji se to nedá vyjádřit jinak, než slovem "hamižnost", které použil britský premiér Boris Johnson, když popsal britský způsob získávání proticovidových...

Zuzana Belicová "neudržela na uzdě" své pobouření posledními kroky slovenské vlády v souvislosti s eskalací konfliktu na Donbasu. Sestra expremiéra Igora Matoviče ve svém facebookovém příspěvku dává jasně najevo, že současná vláda bezprostředně přispívá k tomu, že na východě Ukrajiny může vypuknout rozsáhlá válka.

Nejen NATO, ale i Evropská unie míří do nebezpečných vod v návaznosti na prohlášení vysokého představitele pro zahraniční a bezpečnostní politiku EU Josepa Borrella, že "poskytuje neochvějnou podporu Ukrajině a její územní celistvosti, protože Kyjev otevřel svá letiště pro NATO a americká letadla přistávají jedno za druhým," napsal řecký server...

Kolektiv předních lékařů a vědců Doctors for COVID Ethics vydal společné prohlášení ohledně vakcín mRNA, v němž uvádí: "...závažné potenciální důsledky vakcinační technologie covid-19 [mRNA]; varujeme před autoimunitní reakcí, abnormální srážlivostí krve, mozkovou mrtvicí a vnitřním krvácením, také v mozku, míše a srdci."

Útok ukrajinských bezpilotních letounů si vyžádal život jednoho dítěte a zranil ženu, novinářům to oznámil mluvčí Lidové milice samozvané Doněcké lidové republiky (DLR). K tomu, co se nyní odehrává v DLR a LLR, se na sociální síti vyjádřil europoslanec za stranu SPD Ivan David. Následně přišla reakce i z ukrajinské strany.

"Cvičení armád NATO Defender Europe 2021 je nutné pro přípravu na válku s Ruskem," prohlásil Oleksij Arestovič, zástupce Ukrajiny v rámci třístranné kontaktní skupiny pro Donbas, ve vysílání televizní stanice UKRLife TV.