Z domova

Milan Šarapatka v rozhovoru pro česká média prohlásil, že se Česká republika mohla vydat cestou Izraele a vrátit se k normálnímu životu mnohem rychleji. Tuto příležitost si však nechala ujít, když odmítla vyřešit problém nedostatku vakcín pomocí nákupu dalších očkovacích látek, a sice ruského Sputniku V. Může za to nejen opozice, tvrdí.

Mediální expert, jedna z nejvlivnějších tváří hnutí Trikolóra Petr Štěpánek, označil Piráty za ultralevicové bojovníky usilující o vytvoření novodobých gulagů s bezdrátovým internetem a poukázal na manipulace s předvolebními preferencemi, které se údajně provádějí, aby se dostali na politický vrchol.

"Je to možné? Záchod za cenu bytu?" Tak zněl až příliš slušný nadpis nad fotografií nového záchodku, postaveného na návrh Pirátů a TOP09 v Praze 6. Ostatně, jak byste reagovali vy? Nebo se vám zdá cena hajzlíku odpovídající? Nebo se za ni poměli ještě i jiní hajzlíci?

Kritizovat nedemokratické poměry či násilné potlačování demonstrací v cizích zemích je samo o sobě v pořádku. Ovšem za předpokladu, že se měří všem zemím stejně - bez ohledu na to, zda se jedná o naše současné spojence či nikoliv. Jak asi většina čtenářů zaregistrovala, ruský opoziční politik Alexej Navalnyj byl v úterý odsouzen k třem a půl letům...

Očkování proti covid-19 nabírá na obrátkách, ale ne všichni profesionálové s ním souhlasí. MUDr. Tomková uvedla důvody, proč s tímto očkováním zásadně nesouhlasí. Volba je však na každém z nás. Každý z nás by měl sám za sebe zvážit rizika a svou věkovou skupinu a podle toho se rozhodnout.

Poslanec Jaroslav Foldyna v rozhovoru pro Parlamentní listy okomentoval poslední události. V souvislosti s odmítnutím Škody financovat mistrovství světa v Bělorusku poznamenal například, že se ze sportu nyní stává politický boj. Vyjádřil se také k situaci s ruským opozičníkem Navalným, kdy je kvůli jeho zatčení ohrožena dostavba plynovodu Nord...

Server Parlamentní listy připomíná, že poslanci jednají o prodloužení nouzového stavu a shodli se na prodloužení do 14. února. Podotýká, že když ministr zdravotnictví Jan Blatný usiloval o další prodloužení nouzového stavu, vykreslil temný obrázek Česka, ve kterém epidemie nekontrolovaně řádí.

Česká fotbalová reprezentace se ve středu v Glasgow utkala se Skotskem. Domácí tým otevřel skóre již v šesté minutě a tím rozhodl o výhře 1:0. Čeští fotbalisté své fanoušky rozčarovali nejen prohrou a "jalovým" výkonem, ale někomu se také nelíbil jejich nápad pokleknout společně se Skoty na podporu hnutí Black Lives Matter.

V obou republikách noční nepřetržité deště zvýšily hladinu řek. V Česku jsou řeky na 11 místech na nejvyšším povodňovém stupni. Na Slovensku jsou největší problémy v okolí Košic, kde řeky již zaplavily zahrady. Hasiči mají za sebou desítky výjezdů.