Z domova

Hysterie namířená proti Rusku začíná být u některých jedinců, stran, organizací a médií doslova ukázkou onemocnění zvaného schizofrenie. Jestliže jsme kdysi za dob "studené války" byli údajně velmi blízko jadernému konfliktu, pak dnešní situace je ještě mnohem třaskavější.

Minimálně 16 let je Ukrajina Západem vnímána jako předsíň do Ruska, rohožka, o kterou si před vytouženým vstupem do této velmoci otřou Američané a NATO své špinavé boty.

Pondělní protestní akce farmářů zdaleka nebyla tím, čím mohla být. Pokud jste od ní očekávali průběh podobný tomu, který si pátravější z vás dokázali najít na internetu (mainstream o protestech v zahraničí víceméně mlčí), musíte být zklamáni.

Ve včerejším sobotním článku jsme zmínili snahu Evropské komise vedené Ursulou von der Leyen přinutit v rámci destruktivního plánu zvaného Green Deal majitele většiny nemovitostí k tzv. jejich zateplení.

Kdo sleduje pečlivě dění kolem nás, zároveň si zachovává aspoň selský rozum, musí nevěřícně kroutit hlavou. Pokládáme si otázku, kam až to může dojít. Jisté je, že katastrofické filmy, které jsme brali s nadhledem jako drama natočené pro zvýšení návštěvnosti kin, se mohou stát brzy realitou. Lidstvo neničí planetu ježděním v autech se spalovacím...

EURO je past!

04.01.2024

Prosím přečtěte si následující řádky a někde si je dobře uložte, aby pak nikdo nemohl říct, že o tom, co se chystá, nevěděl.

Celý den mi chodí stovky zpráv a všude se píše šťastný Nový rok… mohl bych tu napsat pár sladkých vět, dostat pár set či tisíc laiků, ale raději vám však napíšu, co mě trápí a co bych si opravdu moc přál.

Máme za sebou letopočet 2023, jehož přínos pro lidstvo je víceméně nulový. Ve světě stoupá nevraživost a války hrozí na více místech. Jiskří se na Korejském poloostrovu, střílí se v Izraeli a okolí, Afrika je všeobecně místem, kde se může stát cokoli, USA a jejich spojenci zkouší trpělivost Rusů; všude, kde je nerostné bohatství, lze očekávat...

Ministryně obrany Černochová je unikátní ukázkou toho, jak jde drancovat národní rozpočet. Sama je fanatickou přívrženkyní amerického stylu světovlády, hysterickou odpůrkyní Ruska, a obdivovatelkou všeho, co zabíjí.

Evropa se dostala do patové situace. Především ta Střední je přeplněna Ukrajinci uprchlými před náborem do armády. Západní zase zaplavili Afričané. Oběma skupinám migrantů se domů nechce a veřejně prohlašují, že nové destinace neopustí.

Vládní ekonomický konsolidační balíček se stal středem pozornosti našich poslanců. Vzhledem k rozložení sil ve Sněmovně je možno předpokládat, že i přes řadu obstrukcí projde.

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!