Z domova

Česká fotbalová reprezentace se ve středu v Glasgow utkala se Skotskem. Domácí tým otevřel skóre již v šesté minutě a tím rozhodl o výhře 1:0. Čeští fotbalisté své fanoušky rozčarovali nejen prohrou a "jalovým" výkonem, ale někomu se také nelíbil jejich nápad pokleknout společně se Skoty na podporu hnutí Black Lives Matter.

V obou republikách noční nepřetržité deště zvýšily hladinu řek. V Česku jsou řeky na 11 místech na nejvyšším povodňovém stupni. Na Slovensku jsou největší problémy v okolí Košic, kde řeky již zaplavily zahrady. Hasiči mají za sebou desítky výjezdů.

Český poslanec Radim Fiala obvinil Washington a Brusel z pokrytectví a dvojího metru. Projevilo se to v případě jejich mlčenlivé reakce na brutální zásahy proti protestujícím ve Francii, které se výrazně lišily od postupu Alexandra Lukašenka v Bělorusku. Fiala tvrdí, že tento přístup je podložen ekonomickými zájmy Spojených států.

V Česku dnes opět začíná povinné nošení roušek v MHD, na úřadech nebo ve zdravotnických a sociálních zařízeních. I když ve školách zatím roušky povinné nejsou, hygienici v Praze jejich nošení doporučují. Navíc se zkracuje izolace a karanténa pro nakažené, a také pro lidi, kteří s nimi byli v kontaktu. Jsou zmírněna pravidla pro hromadné akce.

Politická krize v Bělorusku vyvolala otázky, zda se Rusko nepokusí prezidenta Alexandra Lukašenka vojensky podpořit. Nakolik je to pravděpodobné, zhodnotil v rozhovoru pro Český rozhlas bývalý velitel Vojenské zpravodajské služby Andor Šándor.

Poslanec Zdeněk Ondráček sdílel na svém facebookovém profilu příspěvek, v němž se vyjádřil nejen k protestům v Bělorusku, ale také k postoji českého premiéra Andreje Babiše. V souvislosti s tím srovnal, jak to vypadalo, když se demonstrovalo v Česku. Na co všechno Ondráček poukázal?

Poslanec Radim Fiala varoval před hrozivými důsledky dalšího zákazu z Bruselu. Odmítavý postoj Evropské komise vůči snahám ČR obnovit svou potravinovou soběstačnost podle Fialy svědčí o záměru Bruselu využívat Česko jako odbytiště pro nekvalitní potraviny. "Jediným řešením je návrat kontroly nad naší zemědělskou politikou," tvrdí Fiala. Nebylo by...

Český poslanec Radim Fiala okomentoval rozhodnutí zvýšit plat řediteli Českého rozhlasu Renému Zavoralovi. Podle něj se jedná o zcela nepřijatelnou situaci, když čeští daňoví poplatníci musí financovat obrovské platy a odměny vedení ČRo, který prosazuje zájmy Bruselu a názory občanů jsou pro něj vedlejší. Poslanec uvedl, že je načase zrušit...