10/ POSLECH VĚT

28.05.2020

Na závěr 1. lekce si můžete poslechnout nahrávky vět. Jde o výběr tzv. "vzorových" anglických vět (s českým překladem), sloužících k opakování a procvičování probrané látky z celé lekce.

Obsahem 1. lekce bylo především časování slovesa "TO BE", členy, ukazovací zájmena, a mj. také POČASÍ a různé varianty na téma "WHERE ARE YOU FROM?" (Odkud jste?).

Teď už byste jistě věděli, jak se anglicky řekne například: "venku fouká vítr", "dnes je slunečno","jak se jmenuješ"? nebo "kde jsou oni?".

POSTUP:

1/ Při poslechu nejprve můžete sledovat na videu překlad českých vět, a soustředit se na výslovnost. Ideální je opakovat si věty nahlas během přehrávání.

2/ Při dalším shlédnutí videa se můžete zaměřit na gramatiku a uvědomovat si, zda dané učivo znáte. Gramatické jevy by vám měly připadat jasné a srozumitelné.

3/ Do třetice si můžete poslechnout video ještě jednou - tentokrát se zavřenýma očima - a uvědomovat si význam vět. (Je důležité vnímat slova přesně v tak rychlém tempu, v jakém mluví mluvčí. Nesmíte se ani na vteřinku opozdit... Je zásadní udržet stejné tempo, jako mluvčí. Pokud zjistíte, že neznáte slovíčka, tak je problém ve slovní zásobě, a měli byste se na ni zaměřit.)

ANGLICKÉ VZOROVÉ VĚTY - 1. lekce - ZDE


Každý může obstojně zvládnout základy angličtiny - číst, psát a dorozumět se... Pokud vás angličtina alespoň trochu baví, máte vnitřní motivaci, píli a velkou trpělivost, můžete se tento jazyk naučit.

Minikurz je zkrácenou verzí kurzu angličtiny online www.anglictinajasne.cz

Máte možnost objednat si účast v celém online kurzu angličtiny s 50% slevou (na všechny cenové balíčky). V objednávce či emailu, který je uvedený na www.anglictinajasne.cz, napište "BUDVOBRAZE50" - a obdržíte slevu 50% na jakýkoliv cenový balíček, který si vyberete.


Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!