Varování pro Američany, aby okamžitě opustili Ruskou federaci

14.02.2023

Americké velvyslanectví v Moskvě vydalo urgentní varování pro Američany, aby okamžitě opustili Ruskou federaci! Dále se upozorňuje na to, aby každý zvážil cesty do Ruské federace a to kvůli nepředvídatelným důsledkům celoplošné invaze ruské armády na Ukrajinu!

Ukrajinská rozvědka varovala, že Rusko shromáždilo více jak 500 000 mužů, téměř 2 000 tanků, 700 letadel a hrozí obrovská invaze, mnohem větší než v únoru loňského roku! Americká ambasáda v textu varuje před možnou vlnou teroristických útoků v Rusku! Zero Day píše, že invaze Rusů je podle Kyjeva na spadnutí!

Přesně po roce se začínají opakovat procesy, které nakonec vedly k invazi ruské armády na Ukrajinu a tentokrát to vypadá, že Moskva chystá novou invazi, které by se mělo zúčastnit něco přes půl milionu vojáků. Ukrajinské ministerstvo obrany již minulý týden uvedlo, že Rusko shromáždilo obrovský kontingent zhruba 500 000 ruských vojáků a Kreml se pokusí s touto armádou nejen dokončit operaci v DLR a v LLR, ale zejména se pokusí o obsazení Charkova a celé Charkovské oblasti. Rusko má připraveno přibližně 1 800 tanků, 700 letadel a 500 000 mužů na nový útok na Ukrajinu, který "začne za pouhých 10 dní", varovala minulý pátek ukrajinská bezpečnostní rada prezidenta Zelenského.

Ukrajina uvedla, že ruský prezident Vladimir Putin shromažďuje zásoby zbraní a munice v rámci příprav na novou masivní ofenzívu v nadcházejících týdnech. Nyní panují nové obavy, že ruská armáda zahájí útok, který se bude shodovat s prvním výročím ruské invaze na Ukrajinu, jež začala 24. února 2022. Rusko údajně v rámci takzvaného plánu "Zero Day" shromáždilo statisíce vojáků, tisíce tanků a stovky bojových letadel pro invazi na Ukrajinu v těch oblastech, kde to vloni v důsledku početní nedostatečnosti a chybného velení nevyšlo.

Americká ambasáda vyzvala Američany, aby okamžitě opustili Ruskou federaci

Ukrajina se obává, že útok bude "mnohem větší" než loňská invaze, protože 24. února 2022 zaútočilo Rusko na Ukrajinu s invazním sborem odhadovaným na 170 000 - 190 000 mužů. Současný útok ruské armády by tak představoval obrovskou vlnu, které by se oslabená Ukrajina už dnes bránila s daleko menší silou. Není proto divu, k čemu došlo v pondělí v Moskvě. Americké velvyslanectví zveřejnilo varování americkým občanům, aby necestovali do Ruska, a pokud v Rusku již jsou, aby urychleně odcestovali z důvodu nepředvídatelných důsledků ruské invaze plného rozsahu na Ukrajinu.

Ukrajinské zdroje tvrdí, že Rusko k provedení útoku shromažďuje přesně 1 800 tanků, 3 950 obrněných vozidel, 400 stíhaček a 300 vrtulníků, uvádí britský The Sun. Dodávají, že Putin má k dispozici 2 700 dělostřeleckých zbraní a 810 raketometů pro "novou vlnu útoků", uvádí Foreign Policy. Jeden z ukrajinských představitelů uvedl: "Je to mnohem větší než to, co se odehrálo v první vlně." Uvedl také, že Moskva "nedbá na ztráty a oběti. A tak v příštích 10 dnech očekáváme novou, obrovskou invazi".

Podle ukrajinské rozvědky by se nové jarní ofenzívy mohlo zúčastnit až 500 000 vojáků. Ukrajina má údajně již nyní za to, že na Ukrajině je již přibližně 300 000 ruských vojáků. A předpokládá se, že dalších 200 000 mužů z nedávné mobilizace bude povoláno do boje. Mezi ukrajinskými představiteli v Kyjevě panují také vážné obavy, že by Putin mohl uspořádat i nové kolo mobilizace, aby ještě více posílil své síly pro útok.

Pokud ruská armáda nedokončí dílčí úkoly na jihu a východě Ukrajiny před zatažením NATO do konfliktu, budeme čelit hrozbě vypuknutí III. sv. války

Andrij Čerňak, představitel ukrajinské vojenské rozvědky, v rozhovoru pro deník Kyiv Post uvedl: "V souvislosti s útokem se domnívám, že se jedná o velmi důležitý krok: Zaznamenali jsme, že ruské okupační síly přesouvají další útočné skupiny, jednotky, zbraně a vojenskou techniku." Podle ukrajinské vojenské rozvědky Ukrajiny vydal Putin své armádě rozkaz, aby se do března zmocnili všech území v Doněcké a Luhanské oblasti.

Tato zpráva navazuje na návštěvu ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského ve Velké Británii minulý týden, kde obnovil svůj tlak na britského premiéra Rišiho Sunaka, aby dodal Ukrajině další zbraně. Zelenský rovněž cestoval do Bruselu na jednání s vedoucími představiteli EU, kde naléhal na své západní spojence a 27 členských států, aby urychlili dodávky slíbených tanků a zbraní - včetně těžkých obrněných vozidel.

Předpokládané směry nové invaze a dva směry ofenzív Ruské armády
Předpokládané směry nové invaze a dva směry ofenzív Ruské armády

Ruská armáda musí vědět, že jakmile se Ukrajina dostane do stavu, že nebude moci početně dále vyvažovat ruské vojenské stavy, požádá Kyjev členské země NATO o jejich vojáky. V tom okamžiku by ruská speciální vojenská operace na Ukrajině skončila a musela by se transformovat do nové operace, do otevřeného střetu se Severoatlantickou aliancí, ke kterému by došlo v okamžiku, kdy by museli Rusové zaútočit na prvky obrany NATO na Ukrajině, především na PVO systémy, které chrání ukrajinské zbrojovky, fabriky, strojírenské závody a hlavně elektrárny a trafo stanice.

Kreml musí urychleně dosáhnout cílů v DLR, v LLR, v Chersonu a v Záporoží, a pokud bude usilovat i o Charkovskou oblast, bude muset zrychlit tempo bojů. Vstup vojsk NATO na Ukrajinu se blíží, je to jen otázkou času pod nějakou záminkou, a jakmile k tomu dojde, bude muset ruská SVO operace skončit, resp. bude se muset transformovat, anebo bude hrozit vypuknutí střetu a III. sv. války, kterou Kreml nechce. Zimní, nebo spíš teď už vlastně jarní operace Ruské armády bude poslední možností, jak dokončit stanovené cíle na Donbasu bez hrozby vypuknutí střetu mezi NATO a Ruskem.

Aktualizace 20:58

Také Kanada a Francie v pondělí odpoledne vyzvaly své občany, aby okamžitě opustili území Běloruska v souvislosti s probíhající speciální vojenskou operací ruské armády na Ukrajině. Výzvy se dávají do souvislosti s informacemi, že z Běloruska bude vedena jedna z nových ofenzív ruské (a možná i běloruské) armády na Ukrajinu.

Zdroj: -VK- Šéfredaktor AE News, aeronet.news/

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!